Ayhan Bilgisayar
Üye Girişi
Google ile arama
Haritadan Firma Ara
Alt Sektörler Ana Sayfa > Sektörler > Turizm, Tatil ve Konaklama (Oteller), Havuzlar >

Hamamlar & Kaplıcalar

ˆ Üst Kategoriye Çık
Toplam oylamada ortalama
SIRALAMA
Sakarya’da hamam ve kaplıca mı arıyorsunuz? Tam olarak doğru yerdesiniz. Sakaryarehberim.com firma rehberinde bulunan Sakarya ve ilçelerinde bulunan hamam ve kaplıca firmalarını inceleyebilir size konum olarak yakın olan hamam ve kaplıcaları bulabilir, yol tarifine ve iletişim numaralarına ulaşabilir, hizmetleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hamam ve Kaplıcalar, temizlenme amacıyla yıkanmak için yapılmış ve özel bir ısınma sistemi olan yerlerdir. Ne zaman yapılmış olursa olsun geçmişten günümüze hamamların temel amacı kişisel temizlik ihtiyacını karşılama olmuştur.

Temizlik ihtiyacının yanı sıra özellikle kaplıcalar şifa bulma umuduyla her yıl yüzlerce turist ağırlıyor. Kaplıca turizminin yaygın olduğu ilimiz Sakarya’da da birçok hamam ve kaplıca mevcut.
Sakaryarehberim.com ‘da bulunan Sakarya hamam ve kaplıcalar başlığı altındaki mekanları inceleyerek siz de kendinize uygun hamam ya da kaplıcaya ulaşabilirsiniz.

Peki gerçekten kaplıcalar rahatsızlıkların tedavisi için kullanılabilir mi? Etkili midir yoksa zararları da var mıdır?

Kaplıcalarda yapılan tedavi amaçlı uygulamalar genellikle fizik tedavi kapsamında değerlendiriliyor. Kaplıcada yapılan bu tedavi doktor kontrolü altında yapılırsa bazı kas ve iskelet hastalıklarına yararı olabiliyor.

Kaplıcaların tedavi amaçlı tercih edildiği hastalıkların başında romatizma ağrılar ve kireçlenmeler geliyor. Bel ve boyun problemleri, ağrı, kırık, sporda meydana gelen kas hastalıkları, baş ağrıları gibi sorunlar da kaplıcada şifa arananlar listesinde.

Kaplıcaların bazı hastalıkların iyileşmesinde yardımcı olduğu gibi bazı hastalıklara da iyi gelmediği biliniyor. İltihaplı durumlarda ateşli ve enfeksiyon içeren hastalıklarda hamam ve kaplıca kullanımı önerilmiyor. Kanser ve yüksek oranda kansızlığı olan insanlara da iyi gelmediği biliniyor.
Eğer hipertansiyonunuz varsa, karaciğer ya da böbrek yetmezliğiniz varsa, kalp anjini ya da spazmı geçirmişseniz, kontrol altına alınamamış şeker hastalığınız varsa ya da açık ve kanamalı yaranız mevcutsa hamam ve kaplıca hayallerinizi ertelemeniz gerekebilir.

Hamam ve kaplıcalar küçük çocuklar ve aşırı kilolu kişiler için de önerilmiyor.

Günümüzde hamamların bir başka kullanım alanı da “Gelin Hamamı”.

Gelin adayları son dönemlerde gelin hamamlarına büyük ilgi gösteriyorlar. Eskiden kayınvalidelerin gelin adaylarının fiziklerini incelemek için götürdükleri gelin hamamları şimdilerde gelinin arkadaşları ile eğlendiği bir etkinlik olarak kullanılıyor.

Düğün öncesi yorgunluk stres karmaşadan uzaklaşmak isteyen gelin adayları sevdikleri ve aile fertleri ile hamamda düğün stresinden biraz olsun uzaklaşarak eğleniyorlar. Masaj yaptırıyor dans ediyorlar. Kendilerine ve sevdiklerine ayırdıkları bu zaman dilimi de enerji toplamak için oldukça eğlenceli bir yöntem gibi duruyor.

Gelin hamamı kına ya da bekarlığa veda partileri ile de birleştirilebiliyor. Hem gelinin düğün öncesi bakımı yapılıyor hem müzik eşliğinde gelin ve arkadaşları gönüllerince dans ediyor. Dans sonrasına da yapılan ikramlar ile ziyafet sofraları kuruluyor.

Siz de Sakarya’daki size en uygun hamam ve kaplıcaları öğrenmek istiyorsanız firma rehberimizde bulunan Sakarya’da ki Hamam ve Aktarlar sekmesini inceleyebilirsiniz.
Avrasya Hamamı
Avrasya Hamamı
Bay, Bayan ve Gelin Hamamı, Köpük Odası, Kese, Göbek Taşı
Erenler / Sakarya
Puan: 275
  detay»
1
Sakarya Merkez Hamamı
Sakarya Merkez Hamamı
Erkekler Hamamı, Kese Merkezi, Masaj Salonu ve Sauna, Jakuzi, Bayanlar hamamı
Adapazarı / Sakarya
Puan: 200
  detay»
2
Şifa Bayanlar Hamamı
Şifa Bayanlar Hamamı
Bayanlar Hamamı, Kese Merkezi, Masaj Salonu ve Sauna
Adapazarı / Sakarya
Puan: 200
  detay»
3
 
ücretsiz kayıt yaptıran firmalar
Siz de firmanızın kaydını Sakarya Rehberim sitemize ücretsiz olarak yapabilirsiniz.
 
 
Pamukova Belediyesi Sosyal Tesisleri
 
Sarot Termal
 
Sakarya Lüks Hamamı
 
Şifa Pansiyon
 
Postoğlu Gözde Kaplıca Evleri ve Emlak
 
İhlas Kuzuluk Kaplıca Evleri
 
Taraklı Termal Turizm
Sakarya, Adapazarı, hamam, konaklama, göbektaşı, sauna, kese, masaj, hamamcılık, Türk hamamı, Turkish Bath, hamamcılık, kaplıca, ılıca, kaplıcalar, ılıcalar, temiz, bakımlı, şirin, termal, ısıl, otel, Sakarya Merkez Hamamı Kese Masaj Sauna GöbekTaşı Sakarya Hamamlar Turkish Bath Sakarya Adapazarı Sakarya Hamamlar Masaj Salonu Erkekler Hamamı Sakarya Erkekler Hamamı Göbek Taşı Sakarya Kese Sakarya Merkez Hamamı Kese Masaj Sauna GöbekTaşı Sakarya Hamamlar Turkish Bath Sakarya Adapazarı Kese Merkezi Masaj Salonları Hijyenik Hamamlar Sakarya Hijyenik Hamamlar Adapazarı Hijyenik Hamamlar Sakarya merkez hamamı,Sakarya hamam, Sakarya hamamlar, Adapazarı hamam, Adapazarı hamamlar, Sakarya banyo, Adapazarı banyo, Sakarya yıkanma yeri, Sakarya sauna, Adapazarı hamamları, Sakarya hamamları, Sakarya saunaları, sakarya saunacılar, sakarya buharlı sauna, adapazarı buharlı sauna, Sakarya kese merkezi, Sakarya masaj, Adapazarı masaj, Sakarya masaj yeri, Sakarya göbektaşı, Adapazarı göbektaşı, Sakarya fin hamamı, adapazarı fin hamamı,Turkish bath,Sakarya keseci, hijyenik hamam, sakarya temizlik, temiz hamam, nezih hamam,sakarya konforlu hamam, sakarya zindelik merkezi, yeniden doğuş, sakarya buhar odası, adapazarı buhar odası, Sakarya erkekler hamamı, adapazarı erkekler hamamı, sakarya banyo kese, sadapazarı banyo kese, sakarya sabunlu banyo, sakarya sabunlu kese, sakarya sabunlu masaj, adapazarı sabunlu masaj, sakarya zindelik merkezi, adapazarı zindelik merkezi, enerji depolama merkezi, psikolojik rahatlama merkezi, temizlik merkezi, sakarya sıcak su, adapazarı sıcak su, sakarya sıcak su merkezi, adapazarı sıcak su merkezi, sakarya temizlenme merkezi, sakarya Türk hamamı,sakarya hamam keyfi, sakarya keseleme,hamam taşı, göbek taşı, tellak, temizlik ve hijyen, kurna, peştemal, masör, masör merkezi, erkekler hamamı, Sakarya erkekler hamamı, Adapazarı erkekler hamamı, Sakarya banyolar, hamamlar ve banyolar, hamam havlusu, Sakarya erkek saunalar, Adapazarı erkek sauna salonları, erkek masaj salonları, Sakarya erkek masaj salonları, adapazarı erkek masaj salonları
 
İlçe ve Semt Seçimi
Adapazarı
 
Camili
 
Karaman
 
Korucuk
 
Akyazı
 
Arifiye
 
Erenler
 
Ferizli
 
Geyve
 
Hendek
 
Karapürçek
 
Karasu
 
Kaynarca
 
Kocaali
 
Pamukova
 
Sapanca
 
Serdivan
 
Söğütlü
 
Taraklı
 
Bu Alt Sektördeki Sınıflandırmalar
Bayan hamamı
 
Erkek hamamı
 
Hamam
 
Hamamda masaj
 
Kaplıca
 
Kese
 
Bu Sektördeki Tüm Alt Sektörler
Diğer..
Hamamlar & Kaplıcalar
Oteller ve Pansiyonlar
Turizm, Seyahat Acentaları ve Hac - Umre Organizasyonu
Yüzme Havuzları, Olimpik Havuzlar ve Aqua Park
Bağlantılı Alt Sektörler
Kız Yurtları