Üye Girişi
Google ile arama
Haritadan Firma Ara
Alt Sektörler Ana Sayfa > Sektörler > Sağlık ve Medikal >

Eczaneler

ˆ Üst Kategoriye Çık
Toplam oylamada ortalama
SIRALAMA
Sakarya eczanelerini mi arıyorsunuz? Sakaryarehberim.com olarak Sakarya ve diğer ilçelerde bulunan eczaneleri sizler için derledik.

Eczaneler herkesin zaman zaman rahatsızlığında ilaç almak için uğradığı yerlerdir. Önceleri ilaç yapımı icra eden eczaneler günümüzde ilaçların satıldığı dükkanlardır.

Eczacılık fakültesi mezunu olan kişilerin eczacı ünvanı alarak açtığı eczaneler Sağlık Bakanlığı’nın sorumluluğu ve denetimi altında işletilirler. Eczanelerde eczacı yanında yardımcı olarak çalışan kişilere eczacı kalfası denir. Eczacıların büyük yükünü alan kalfalar da kalfalık belgesi almadan eczanelerde çalışamazlar.

Hastane muayenesi sonrasında ilaç almak için ziyaret ettiğiniz bu mekanları seçerken de dikkatli olmalısınız. Güvenmediğiniz eczanelerden alışveriş yapmamalısınız. Sıkı kontroller altında olsa da bazı kurumlarda son kullanma tarihi geçmiş olan ilaçların bulunduğu haberleri zaman zaman basında yer almaktadır.

Eczaneler ilaç satan yerler olmalarının dışında besin takviyeleri kozmetik ürünleri bebek bakım ürünleri de satabilen yerlerdir. Birçok bebek bakım ürünü, krem ve kişisel bakım ürünü eczanelerde bulunmaktadır. Bu ürünler Sağlık Bakanlığı denetiminde olduğu için market ya da diğer kozmetik ürünleri satan yerlerden daha güvenilir sayılmaktadır.

Eczaneler sağlık problemi olan kişilere danışmanlık hizmeti de verebilir. Tansiyon ölçtürmek için eczaneleri sıkça ziyaret eden kişilerin sayısı azımsanmayacak kadar fazladır.

Eczacılar zaman içerisinde sağlık danışmanlığında ilk basamak olarak danışılan kişiler olma rolünü de almışlardır. Ülkemizde her gün yüzlerce kişi eczanelere uğrayarak hastalıkları şikayetleri hakkında danışıp bilgi almaktadır. Özellikle hiper tansiyon, diyabet gibi hastalığı olan kişiler eczanelerden durumları hakkında hangi ilaçları ne şekilde kullanacakları bilgisini alıyorlar. Bu yönde hastaların yanlış ilaç kullanmalarının da önüne geçiliyor.

Eczanelere danışılan konular arasında aşı kontrolü, sigarayı bırakmada yardımcı ürünler ve taktikler de yer alıyor. Eczacılar kendilerinin yetkisi ve bilgisi dışında olan rahatsızlıklar için danışanları ilgili doktorlara gitmesi konusunda yönlendirebiliyorlar. Şikayetleri belli olan danışanlar hastanede hangi doktora gideceklerini bilemezken eczaneye danışarak bu konuda bilgi alıp doğru doktora daha kolay bir şekilde ulaşabiliyorlar.

Eczanelerde yapılan başka bir uygulama da kulak deldirmek. Sağlıksız ve merdiven altı yerlerde delinen kulaklar kısa sürede mikrop kaptığından bu tür uygulamaların eczanelerde temiz bir ortamda yapılması daha çok tercih ediliyor.

Siz de Sakarya’daki size yakın olan Eczaneleri öğrenmek istiyorsanız firma rehberimizde bulunan Sakarya’da ki Eczaneler sekmesini inceleyebilirsiniz.
 
ücretsiz kayıt yaptıran firmalar
Siz de firmanızın kaydını Sakarya Rehberim sitemize ücretsiz olarak yapabilirsiniz.
 
 
Ceylan Eczanesi
 
Acaroğlu Eczanesi
 
Ada Eczanesi
 
Altuntaş Eczanesi
 
Asım Hamdi Arca Eczanesi
 
Atabey Eczanesi
 
Ayşem Eczanesi
 
Aziziye Eczanesi
 
Başak Eczanesi
 
Betül Eczanesi
 
Bizim Eczanesi
 
Burak Eczanesi
 
Cerrahoğlu Eczanesi
 
Ceylan Eczanesi
 
Çeşme Meydanı Eczanesi
 
Çınar Eczanesi
 
Deniz Eczanesi
 
Dinçer Eczanesi
 
Donatım Eczanesi
 
İlim Eczanesi
 
Emniyet Eczanesi
 
Eser Eczanesi
 
Gamze Eczanesi
 
Gonca Eczanesi
 
Gözde Eczanesi
 
Gül Eczanesi
 
Gülayşe Eczanesi
 
Günay Eczanesi
 
Gündoğar Eczanesi
 
Güneş Eczanesi
 
Hayat Eczanesi
 
Hekimoğlu Eczanesi
 
Huzur Eczanesi
 
İlim Eczanesi
 
İnanç Eczanesi
 
İstanbul Eczanesi
 
İstiklal Eczanesi
 
Karaağaç Eczanesi
 
Kemer Eczanesi
 
Kent Karaman Eczanesi
 
Konak Eczanesi
 
Kurtuluş Eczanesi
 
Kutay Eczanesi
 
Mimaroğlu Eczanesi
 
Murat Eczanesi
 
Müge Eczanesi
 
Okyay Eczanesi
 
Ömür Eczanesi
 
Özdenoğlu Eczanesi
 
Pelin Eczanesi
 
Reyhan Eczanesi
 
Serin Eczanesi
 
Sönmez Eczanesi
 
Şengül Eczanesi
 
Şentürk Eczanesi
 
Şerif Eczanesi
 
Şifa Eczanesi
 
Tuğba Eczanesi
 
Umut Eczanesi
 
Utku Eczanesi
 
Uzun Çarşı Eczanesi
 
Yavuz Eczanesi
 
Yenigün Eczanesi
 
Zuhal Eczanesi
 
Su Eczanesi
 
Gülsüm Eczanesi
 
Büyük Eczanesi
 
Dilek Eczanesi
 
Merkez Eczanesi
 
Övün Eczanesi
 
Portakal Eczanesi
 
Cirit Eczanesi
 
Ada Cerrahoğlu Eczanesi
 
Türkseven Eczanesi
 
Beyza Eczanesi
 
Gümüş Eczanesi
 
Işık Eczanesi
 
Cömert Eczanesi
 
Kadir Akar Eczanesi
 
Zeynep Toçoğlu Eczanesi
 
Yenikent Eczanesi
 
Değirmentepe Eczanesi
Sakarya eczanelerini mi arıyorsunuz? Sakaryarehberim.com olarak Sakarya ve diğer ilçelerde bulunan eczaneleri sizler için derledik. Eczaneler herkesin zaman zaman rahatsızlığında ilaç almak için uğradığı yerlerdir. Önceleri ilaç yapımı icra eden eczaneler günümüzde ilaçların satıldığı dükkanlardır. Eczacılık fakültesi mezunu olan kişilerin eczacı ünvanı alarak açtığı eczaneler Sağlık Bakanlığı’nın sorumluluğu ve denetimi altında işletilirler. Eczanelerde eczacı yanında yardımcı olarak çalışan kişilere eczacı kalfası denir. Eczacıların büyük yükünü alan kalfalar da kalfalık belgesi almadan eczanelerde çalışamazlar. Hastane muayenesi sonrasında ilaç almak için ziyaret ettiğiniz bu mekanları seçerken de dikkatli olmalısınız. Güvenmediğiniz eczanelerden alışveriş yapmamalısınız. Sıkı kontroller altında olsa da bazı kurumlarda son kullanma tarihi geçmiş olan ilaçların bulunduğu haberleri zaman zaman basında yer almaktadır. Eczaneler ilaç satan yerler olmalarının dışında besin takviyeleri kozmetik ürünleri bebek bakım ürünleri de satabilen yerlerdir. Birçok bebek bakım ürünü, krem ve kişisel bakım ürünü eczanelerde bulunmaktadır. Bu ürünler Sağlık Bakanlığı denetiminde olduğu için market ya da diğer kozmetik ürünleri satan yerlerden daha güvenilir sayılmaktadır. Eczaneler sağlık problemi olan kişilere danışmanlık hizmeti de verebilir. Tansiyon ölçtürmek için eczaneleri sıkça ziyaret eden kişilerin sayısı azımsanmayacak kadar fazladır. Eczacılar zaman içerisinde sağlık danışmanlığında ilk basamak olarak danışılan kişiler olma rolünü de almışlardır. Ülkemizde her gün yüzlerce kişi eczanelere uğrayarak hastalıkları şikayetleri hakkında danışıp bilgi almaktadır. Özellikle hiper tansiyon, diyabet gibi hastalığı olan kişiler eczanelerden durumları hakkında hangi ilaçları ne şekilde kullanacakları bilgisini alıyorlar. Bu yönde hastaların yanlış ilaç kullanmalarının da önüne geçiliyor. Eczanelere danışılan konular arasında aşı kontrolü, sigarayı bırakmada yardımcı ürünler ve taktikler de yer alıyor. Eczacılar kendilerinin yetkisi ve bilgisi dışında olan rahatsızlıklar için danışanları ilgili doktorlara gitmesi konusunda yönlendirebiliyorlar. Şikayetleri belli olan danışanlar hastanede hangi doktora gideceklerini bilemezken eczaneye danışarak bu konuda bilgi alıp doğru doktora daha kolay bir şekilde ulaşabiliyorlar. Eczanelerde yapılan başka bir uygulama da kulak deldirmek. Sağlıksız ve merdiven altı yerlerde delinen kulaklar kısa sürede mikrop kaptığından bu tür uygulamaların eczanelerde temiz bir ortamda yapılması daha çok tercih ediliyor. Siz de Sakarya’daki size yakın olan Eczaneleri öğrenmek istiyorsanız firma rehberimizde bulunan Sakarya’da ki Eczaneler sekmesini inceleyebilirsiniz.
 
İlçe ve Semt Seçimi
Adapazarı
 
Camili
 
Karaman
 
Korucuk
 
Akyazı
 
Arifiye
 
Erenler
 
Ferizli
 
Geyve
 
Hendek
 
Karapürçek
 
Karasu
 
Kaynarca
 
Kocaali
 
Pamukova
 
Sapanca
 
Serdivan
 
Söğütlü
 
Taraklı
 
Bu Sektördeki Tüm Alt Sektörler
Alternatif ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları | Ozon Terapi
Çevre Sağlık - Haşere İlaçlama Firmaları
Diş Poliklinikleri ve Diş Hekimleri
Diyet
Doktorlar
Ecza Depoları
Eczaneler
Gözlükçüler
İşitme Cihazları
Kedi Köpek Eğitimi ve Otel Hizmeti Petshoplar
Medikal Şirketler ve Engelli Gereçleri
Özel Hastaneler ve Poliklinikler
Psikoloji & Psikiyatri & Koçluk Destek Hizmetleri
Sigara Bırakma Merkezleri
Veteriner Hekimleri ve Veteriner Klinikleri
Bağlantılı Sektörler
Kuaförler | Epilasyon merkezleri | Saç ekim merkezleri
Bağlantılı Alt Sektörler
Laboratuvar Cihazları ve Kimyasal Maddeler
Su Arıtma Sistemleri
Psikoteknik ve SRC
Rehabilitasyon Merkezleri