Üye Girişi
Google ile arama
Haritadan Firma Ara
Alt Sektörler Ana Sayfa > Sektörler > Otomotiv ve Araç >

Akü ve Akücüler

ˆ Üst Kategoriye Çık
Toplam oylamada ortalama
SIRALAMA
Akü, aracın en önemli parçalarından biridir. O olmadan aracı ne çalıştırabilir ne de hareket ettirebilirsiniz. Eğer dikkat etmezseniz aküler, olmadık yer ve zamanlarda bitebiliyor. Marş motorunu besleyerek aracın çalışmasını sağlayan, ateşleme ve ışık donanımını çalıştıran aküyü satın alırken ve kullanırken dikkat edilmesi gereken önemli konular bulunuyor. Öncelikle aracınızın aküsü bitti ve yolda kaldınız. Bu durumda bir çok sürücü aracı iterek çalıştırmayı deniyor. Sıklıkla eski araçlarda uygulanan bu yöntem yeni nesil araçlara ciddi zararlar verebiliyor.Olmadık bir yerde kaldıysanız en iyi yöntem başka bir araçtan akü takviye kablosu yardımıyla elektrik almak. Aracınızın çalıştırıktan sonra bir daha yolda kalmamak için akünüzü yenisiyle değiştirmelisiniz. "Sakarya'da akü" satın alabileceğiniz bir çok iş yeri bulunuyor. Aracınıza uygun özellikte akü satın alabileceğiniz firma veya iş yerlerine internette 'Sakarya akücüler' şeklinde arama yaparak ulaşabilirsiniz. Ancak zaman kaybı yaşamamak için biz size ilin en büyük şehir rehberi olan Sakaryarehberim.com'u tavsiye ediyoruz. Şehirdeki tüm akücüler bu sitede mevcut.

Peki akü alırken nelere dikkat etmeliyiz? Öncelikle otomobilimize uygun bir akü almalıyız. Her araçta kullanılan aküler birbirinden farklıdır. Bu nedenle aracınızın özelliklerine uygun amper değerlerinde akü alın. Aracınıza ilave elektronik donanım eklettiyseniz daha yüksek kapasiteli bir akü bakmalısınız. Üretim tarihinin üzerinden 6 aydan fazla zaman geçmiş aküleri satın almayın. Çünkü aküler uzun süre kullanılmadıklarında özelliklerini yitirir.

Aküler hangi durumlarda biter?

Aracın farlarının, iç ışıklarının, radyosunun açık bırakılması, aracın uzun süre çalıştırılmaması, şarj dinamosunun arızalanması, donma gibi durumlarda akü bitebilir. Akü elektrolitinizin seviyesini düzenli olarak kontrol ettirin. Akü kutup başı kelepçelerinin sıkılığını ya da oksitlenme durumuna bakın. Gevşek kelepçe kutup başının erimesine ve akünün yanmasına sebep olabilir. Eğer kelepçede oksitlenme varsa mutlaka sıcak su ile kutup başını yıkayarak oksitlenmeyi giderin. Aksi takdirde oksitlenmeden kaynaklanacak ek dirençler akünün şarj olmamasına sebebiyet verebilir.

Peki yolda kaldınız, akünüz eskidi yenisiyle değiştirmek istiyorsunuz veya akünüzün bakımını yaptırmak istiyorsunuz. 'Sakarya'da akü' satışı yapan iş yerlerinden istediğiniz aküyü bulabilirsiniz. Öncelikle kaliteli bir akü belirleyip fiyat araştırması yapmalısınız. Bunun için akücüleri tek tek dolaşmanıza gerek yok. Google'da 'sakarya akücüler' ya da 'Sakarya akücü' şeklinde arama yapabilirsiniz. Bu şekilde vakit kaybetmek yerine kentin en büyük şehir rehberi olan Sakaryarehberim.com'da tüm akücülerin bilgileri mevcut. Sitedeki firmalar ve iş yerlerini arayıp aküler ve fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.
Turan Akü Market
Turan Akü Market
Akü İmalatı ve Satışı, Delphi Akü Yetkili Servisi, Mutlu Akü Yetkili Servisi, İnci Akü Yetkili Bayi, Varta Akü Bayi, Varta Akü Yetkili Servisi, Enegizer Akü Yetkili Servisi
Adapazarı / Sakarya
Puan: 50
  detay»
1
 
ücretsiz kayıt yaptıran firmalar
Siz de firmanızın kaydını Sakarya Rehberim sitemize ücretsiz olarak yapabilirsiniz.
 
 
Şirinler Otomotiv Akü Ticareti
 
Çalış Akü
 
Avrupa Akümülatör Servis Bakım San. Tic. Ltd. Şti
 
FAMEC Raylı Sistemleri
Akü ve Akücüler
 
İlçe ve Semt Seçimi
Adapazarı
 
Camili
 
Karaman
 
Korucuk
 
Akyazı
 
Arifiye
 
Erenler
 
Ferizli
 
Geyve
 
Hendek
 
Karapürçek
 
Karasu
 
Kaynarca
 
Kocaali
 
Pamukova
 
Sapanca
 
Serdivan
 
Söğütlü
 
Taraklı
 
Bu Alt Sektördeki Sınıflandırmalar
Akü
 
Akü imalatı
 
Akücü
 
Delphi akü
 
Enegizer akü
 
İnci akü
 
Mutlu akü
 
Varta akü
 
Varta akü yetkili servisi
 
Bu Sektördeki Tüm Alt Sektörler
Ağır İş Makinaları Alım Satım Servis ve Yedek Parça
Akü ve Akücüler
Amortisör
Araç Kiralama
Arazöz - Araç Üstü Ekipman Sanayi
Bisiklet - Motosiklet | Tamir, Bakım, Yedek Parça
Galeriler
Karavan
Karoser, Dingil ve Damper
Lastik ve Yan Ürünler
Madeni Yağ
Oto Aksesuar, Oto Yıkama, Oto Koruma Hizmetleri ve Oto Cam
Oto Ekspertiz Firmaları
Oto Müzik ve Görüntü Sistemleri
Oto Servis, Oto Tamir - Bakım, Oto Alarm
Oto Yedek Parça
Otogaz ve LPG
Otoparklar
Plazalar
Ticari Araç Klima Isıtma ve Soğutma Sistemleri
Traktör Satış, Servis, Yedek Parça
Bağlantılı Alt Sektörler
Trafik Takip Büroları
Akaryakıt İstasyonları
Vinç, Forklift ve Kurtarıcı Hizmetleri
Elektrostatik Toz Boya, Yaş Boya, Metal Kaplama ve Yüzey Kaplama...
Araç Takip ve Kamera Sistemleri