Craft Home
Haritadan Firma Ara
  Serdar İSKENDER  
 
 
  Fikir Köşesi
  Tüm Yazılar
  Tüm Yazarlar
  Yazarın Tüm Yazıları
  Tüm Şiirler
  Yazarın Özgeçmişi
 
 
  Eğitimde Sakarya'nın Yükselen ...
  Önceleri işten eve gelirken Uzunçarşı’nın sonunda araba beklerdim. Bazen de grup gru...
  Yazının Devamı »
 
  Kuyumcullu Köyü’nden Geç...
  Adapazarı Kocaali arasında yolculuk yapanlar bilirler; Karasu’dan sonra yol, keskin ...
  Yazının Devamı »
 
 
 
 
izlenme: 116361 
|
Firma Rehberi
Karaman ve Yenikent Devlet Hastanesi


Karaman ve Yenikent Devlet Hastanesi


Tel:
0 264 221 35 00

Web Sitesi :   www.sydh.gov.tr


17
 Ağustos Marmara Depreminin üzerinden geçen zaman neredeyse yedi sene. Dile kolay, yedi sene. Geçmez gibi görünen zamanın nasıl da göz açıp kapayıncaya kadar akıp gittiğine en güzel delil.

Bu yedi sene Karaman’da oturanlar için güllük gülistanlık geçmedi maalesef. Hele evlerin teslim edildiği ilk bir iki sene Karaman; kuş uçmaz, kervan geçmez, yeni yapılmaktan ziyade terk edilmeye yüz tutmuş bir yerleşim yeri gibiydi. Doğalgazın ilk etapta evlere bağlanamayışıyla ortaya çıkan ısınma problemi, sık kesilen elektrikler, ulaşımdaki aksamalar akla gelen ilk genel sıkıntılardı. Konutlara taşınanların sevinçlerini kursaklarında bırakan diğer problemler de evlerin kötü işçiliği sonucunda; patlayan su boruları, taşan fosseptik kuyuları, akan tuvaletler oldu. Böylece insanlar daha ilk günden itibaren soğudular ve soğuk durdular Karaman’dan.

Aradan geçen zaman zarfında nihayet büyüklerimiz bu sıkıntıların farkına vardılar ve önce doğalgaz problemini çözdüler. Sonra da duble yolun inşasına koyuldular. Açılan yeni yolla beraber insanlar biraz daha rahatladılar. Evlerine biraz da erken varmanın mutluluğunu yaşadılar.

İlk günlerin burukluğunu yavaş yavaş atmaya başladı Karaman. Rağbet artmaya başladıkça gelişti, güzelleşti. Terk edilmişlik havasından kurtularak yeşerdi. Evlerle başlayan Hastane inşaatı da gecikmeli de olsa sona erdi. Ama burası Türkiye. Hastanenin açılışı önce yüksek gerilim hatlarına takıldı bir süre. Sonra yolunu yapamadılar uzun bir zaman. Neyse ki sonunda hizmete açıldı.

Bugün Karaman Yenikent Devlet Hastanesine gelenler her ne kadar girişte yüksek gerilim hattının ihtişamından ve çıkardığı sesten ürkseler de güzel bir çehreyle karşılaşıyorlar. İlk göze çarpan güzel bir çevre düzenlemesi ve binanın enteresan mimarisidir.

Binaya girdiğinizde temizliği ve düzeni şaşırtıyor insanı. O bildik, tanıdık hastane kokusundan eser yok. Aradığınız bölümü bulmanıza yarayacak uyarı ve bilgi levhaları var her köşede. Tabii siz, muayene olmak için geldiyseniz zemin kata iniyorsunuz. Zira sıra alacağınız bankolar bu katta. Beş banko var, herhangi birine giderek istediğiniz polikliniğe sıranızı alabiliyorsunuz. Ayrıca ihtiyaçlar için yirmi dört saat hizmet veren kafeterya da bu katta hizmete sunulmuş.

 
Hastanede muayene saat 09.00’da başlıyor. Yine poliklinikleri bulmanız için tabelalar mevcut duvarlarda. Ayrıca her katta size yardımcı olacak danışma bölümleri var. Teknolojinin nimetlerinden yararlanılarak duvarlara plazma ekranlar konmuş. Buralardan poliklinik sıranızı takip ediyorsunuz. Sıranız gelmeden polikliniklerin olduğu kısma giremiyorsunuz. Bu sayede kapı önündeki yığılmalar önlenmiş oluyor.


Muayenenizi olduktan sonra tahlil yaptırmanız gerekiyorsa gidip kan veriyorsunuz. Siz o bölüme ulaşana kadar bilgileriniz bilgisayara yüklenmiş oluyor. Sıkıntı çekmeden gerekli işlemleri yaptırıyorsunuz. Öğleden sonra da tahlili sonuçlarınız elinizde oluyor. Gidip doktorunuza gösterebiliyorsunuz.


Eğer röntgen, tomografi çektirecekseniz bu da aynı düzenle devam ediyor. Kemik grafisini de burada çektirmeniz mümkün. Röntgende ve kemik grafisinde sonucu gün içinde alıyorsunuz. Tomografi sonuçları daha önceleri gün içinde veriliyordu ama belki de aşırı yoğunluktan artık sonraya gün veriyorlar.Çalışan personelin yüzü gülüyor ve insanlara yardım etmek için gayret sarf ediyorlar.Eğer yatan hastanız varsa ziyaret saatleri belli. O saatlerde katlara çıkıp rahatça onları ziyaret edebilirsiniz. Odaların dışında koridorda oturma salonları var. Yine buralar ve odalar da gayet temiz.


Bütün bu anlattıklarımız hastanenin güzel yönleri. Bir de bildik, tanıdık Türkiye manzaraları var tabii. Randevu sisteminin rafa kalkmasının ardından insanlar 07.15’te açılan bankolardan sıra alabilmek için saat 05.00’ten itibaren yollara düşüyorlar. Eğer hastanın evi Karamanda değilse sırasını alsa da muayene vaktine kadar hastanede beklemek zorunda kalıyor.Göz polikliniği bir tane ve günlük kırk hastaya bakıyor. Eğer göz muayenesi için sıra alacaksanız daha da erken hastanede olmak zorundasınız. Ayrıca ailenizde birden fazla göz muayenesi olacak varsa yandınız. Çünkü ancak birine sıra alabilirsiniz. Diğeri yarın. Tek hakkınız var. Ayrıca göz için bir banko ayrılmış durumda ve buradan altmış beş yaş üstü hastalara öncelikli sıra veriliyor. Bazen çoğalan yaşlı hastalar, zaten gecenin bilmem kaçından beri sıra bekleyen diğer hastaların sabrını aşırı derecede zorluyor. Bazen de taşan sabırlar ortalığı karıştırıyor.Bundan bir iki hafta öncesine kadar birden fazla polikliniğine aynı gün içinde sıra alabiliyordunuz. Artık o da yasak. Büyüklerimizin bir bildiği vardır elbet. Belki de insanlarımızın iyi niyetleri suiistimal etmeleridir. Kadir kıymet bilmeyen, gereksiz yere poliklinikleri meşgul eden, gelmişken küçük bir çekap yaptıranlar yüzünden midir bilinmez yasak.Yenikent Devlet Hastanesi her şeye rağmen rüşdünü ispat etmiş durumda. Aldığı ödüller de bunun bir ispatı. Başarılarının devamını diliyoruz. Umarız verdiği hizmette kaliteden ödün vermeden meydana gelen problemlere de çözümler getirerek çıtasını yükseltmeye devam eder.

Karaman ve Yenikent Devlet HastanesiTel: 0 264 221 35 00


 
Eklenme Tarihi: 27/07/2006
 
 
Yazıyla ilgili tüm hukuki sorumluluk yazara aittir.
 
 
geri dön
Haberler
sayfa başı
Haberler
tüm yazılar
Haberler
yazdır
Haberler
tavsiye et
|
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları Sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
Yazıya Yorum Bırakın
  karaman devlat hastanesinde yattım ve çok memnun kaldımbence özel hastaneden farkı yok harika bir hastane ve çokkkk temizz  
 
sevcan akbaş, 13/01/2010  
 

  merhaba bn oğusan koç ....:) ben de yattım orda ama çok şikayetçi de değilim gayet güzel bir bakımı war...  
 
oğusan koç, 02/06/2009  
 

  13 temmuz 2007 tarihinde hastanenizde amaliyat oldum kolumdan ve kolum yamuk tuttu hıc bır is yapamıyorum agrıyoo ve başka doktora gittım tekrar amaliyat olcam ve 2 amaliyatım riskli olcak ama yıne de emegi gecen herkese tsk ederım  
 
mujgan özel, 13/05/2009  
 

  BABAM DİYALİZ HASTASI.ORDUDAN HENDEK İLÇESİNE ZİYARETE GELDİ.DİYALİZ MAKİNASINA GİRMESİ GEREKİYOR.ACABA PERŞEMBE VE CUMARTESİ GÜNLERİ BOŞ YER OLURMU.HASTA NORMAL MAKİNAYA GİRİYOR.NEGATİF DEĞİL.CEVAP VERİRSENŞİZ SEVİNİRİM.TEŞEKÜRLER  
 
ümran karagöl, 06/04/2009  
 

  herseyden once temızlıge verdıgınız onem ıcın tesekkurler  
 
nermin cakır, 01/03/2009  
 

  Kent hastanesinin laboratuar çalışanlarının işlerini ihmal ettiklerini düşünüyorum. Çünkü sağlık ocaklarından gelen kanların tahlillerini çoğu zaman yapmıyorlar. Beni sağlık ocağından uyarmışlardı; sonucun gelmeyebilir demişlerdi. Gerçekten de sonucu bırakın kanım işlem bile görmemiş ve ben bu konu hakkında ilgili yerlere şikayetimi bildirdim. Herkez işini yapmalı.  
 
Yıldız İnanç, 30/12/2008  
 

  bnım babannem hasta ve hala yatıyor.(yoğun bakımda!!)annemler babmlar halamlar sulale orada hiçbir şikayetleri yok''allaha şükür'' babannemin adı gülizar karadeniz adına ve tüm YUVALIDERE adına TEŞEKKÜR EDİYORUZZ  
 
Oğuzhan KARADENİZ, 16/12/2008  
 

  Karaman'da ikamet eden birisi olarak Karaman ile ilgili düşüncelerini paylaşıyor, yazdıklarına birilerinin kulak asarak çözüm getirmesini bekliyorum.  
 
Eyüp Aslan, 10/05/2008  
 

  Çocuğum rahatsızdı bir hafta hastanede kaldım. Hiçbir problemle karşılaşmadım. O eski kötü hastane imajını yok eden bir hastane. Tüm çalışanları tebrik ederim.  
 
Yasemin Darılmaz, 21/04/2008  
 

  Tebessümu ve ilgiyi eksik etmeyen tüm hastane çalışanlarına teşekkür ediyorum ve bıkmadan sabırla davranış niyetlerinin devamını yüce Allah'tan diliyorum. Hepinize sıhhatli yaşamlar dileğiyle. Esen kalın.  
 
Mustafa Cevahir, 04/03/2008  
 

  Hastalarla ilgilenişiniz gerçekten çok güzel . Ama göz polikliniğine sıra bulamıyoruz. Bunun için birşeyler yaparsanız çok sevinirim. Yönetim kuruluna ve çalışanlara şimdiden teşekkür ederim.  
 
Nuray Durukan, 04/03/2008  
 

  Böyle sağlıklı bir hastaneyi yurdumuzun her tarafında görmek isteriz.  
 
İbrahim Madenci, 29/01/2008  
 

  Ben bu hastaneyi hiç görmedim Sakaryalı olmama rağmen. Ama bizim bir personelimiz orda ameliyat oldu. İyi bir hastane olduğunu söylüyorlar. Bunu giderek yerinde görmek istiyorum. Bu hastaneye çalışmalarında başarılar dilerim.  
 
Erhan Korol, 30/10/2007  
 

  Hastanenin yeri çok güzel, inşallah güzel hizmet veriliyordur.  
 
Osman Dost, 23/09/2007  
 

  Çok güzel bir hastane.  
 
Serap Yakan, 10/09/2007  
 

  Hastahanenizin doktorları ve parsonelleri mükemmel. TeŞekkür ediyorum.  
 
Muhammed Kaba, 13/08/2007  
 

  Çok iyi bir hastane bence.  
 
Melek , 30/07/2007  
 

  Ben İstanbul'dan yorum yapıyorum. Benim orda halam ve eski sevgilim var. İsmi hande. Sonra ben Karaman'ı çok beğendim ve haftaya geliyorum. Selamlarım şu adrese 1494 ada 3 blok daire 3 ve daire 4.  
 
Hakan Fazlıoğlu, 10/07/2007  
 

  Eski emektar bir anestezi teknisyeni olarak sizin hizmetlerinizin methini duydukca gururlanıyorum. Bütün çalışanlara hizmetleri için teşekkür ediyorum.  
 
Celal Çelik, 24/05/2007  
 

  Gayrimüslim olarak kullandığımız bu kelimeyi ne için kullandığımız malum, işte gayrimüslim insanların biz müslümanlara bir hediyesi. ABD' ye gitmiş hastanede yatmış biri olarak, bu hastanenin benzeri orada bile nadir. Hangi dilden, dinden olursa olsun, bu şaheser hastaneyi bizim ülkemize hediye edenlerden Allah razı olsun. Bu hastane Gayrimüslimlerden toplanan vergilerle biz müslümanlara hediye edilmiş. "Gavur" sözünü kullanırken bir daha düşünelim. Bu şaheser yapı insankara hayat vermek için konulmuş, cami yerine okul, hastane yapmak yaptırmak en büyük sevaptır. Allah' ın bize emanet ettiği canı, bize akıl vermiş ki kendimizi korumak için, cami nasıl olsa bir şekilde bulunur. Umarım gerek biz, gerekse idareciler, gerekse doktorlar bu yapıyı korur, kendi çıkarları yerine ülke çıkarlarına kullanırlar. Burada tedavi olan her hastanın dua ile çıkacağından şüphem yoktur.  
 
Polat , 23/05/2007  
 

  Allah emeği geçen herkesten razı olsun.  
 
Bahattin Çetin, 02/05/2007  
 

  Merhaba Karaman'da oturuyorum ve inanılmaz güzel ve büyük bir hastane.. Emeği geçen herkese teşkkürler. Birde göz polikinliğinde çok sıra var buna bir çare bulmanızı öneririm.  
 
Özlem, 21/04/2007  
 

  Öncelikle herkese selamlar. Ben Bilal Yaman. Karaman ve Camili çok güzel ama futbol, valeybol, basketbol sahaları çok çok az. Sahalardan yaparsanız sevinirim.  
 
Bilal Yaman, 07/04/2007  
 

  Ben İstanbul' dan yorum yapıyorum, Adapazarı' nda halam oturuyor bende sık sık ziyarete geliyorum. Adapazarı' nı çok seviyor ve beğeniyorum. Çalışmalarınızdan dolayı sizi tebrik eder başarılarınızın devamını dilerim.  
 
Hakan Fazlıoğlu, 27/03/2007  
 

  Hastanemiz gün geçtikçe hasta mağduriyetini tamamen ortadan kaldırma aşamasına geldi. Gerek otomasyon sistemi gerek personel çalışma kalitesiyle ISO ya ne kadar layık olduğunu ve hak ettiğini kanıtlamıştır.  
 
Soner Karabulut, 25/03/2007  
 

  Randevu sistemi çok güzel ve büyük kolaylık fakat göz'e randevu almak son derece zor, poliklinik sayısını ve hasta muayene sayısını arttırmak mümkün olabilir sanırım. Sayın başhekimin bu konuya gereken önemi vermesini bekliyoruz.  
 
Fehmi Taşlıca, 06/03/2007  
 

  Hastane gerçekten çok güzel ve temiz Sakarya halkı için bir ilk Sakarya'ya gelmiş geçmiş en iyi hastane.  
 
Cansu Ceylan, 05/03/2007  
 

  herkesin bildiği üzere Türk insanına hiç bir şekilde yaranılmıyor ve bu böyleyken dahi sağlık sektörü insanımıza elinden geleni yapmaya çalışıyor. Fakat bencillik üst seviyedeyken hiç kimse birşey yapamaz sizler hastanemize 5 göz doktoruda getirseniz 5 banka daha açsanız bir işe yaramaz! Sizleri tebrik ediyor ve bu güzel yazıyı insanların gözü önüne sunduğunuz için çok teşekkür ediyorum. daha güzel bir hastane adına iyi çalışmalar.  
 
Yasemin Akar, 21/02/2007  
 

  Hastanemiz çok güzel olmuş. Fakat Adapazarı'ndan gelenler için kestirme bir yol yapılsa çok güzel olacak. Saygılar...  
 
Sadettin Bilgiç, 23/01/2007  
 

  Randevulu sistemde göz polikinliğine sıra bulmak imkansız buna lütfen bir çare, diğer polikliniklere sıra var, göz hemen doluyor mümkünse ertesi günler için sıra verilsin sadece o güne veriliyor, sıra dolunca kayıt bir ertesi güne yapılamazmı diğer özel göz hastaneler böyle çalışıyor.  
 
Haluk Avcı, 17/01/2007  
 

  Yenikent devlet hastesini yaptılar da, hasta oraya gidene kadar ölür bence, o kadar lüks ve büyük bir hastaneye ne gerek vardı, sanki burası İstanbul mimari olarak harika olan ama otel görünümü veren bi hastane, Türkiye için çok lüks, 5 yıldızlı otel yaptılar bence  
 
Furkan, 11/01/2007  
 

  Güzel bir hastane... Saygı değer doktorlarıyla, korumamız gereken bir servet...  
 
Sevde Kolunsağ, 17/12/2006  
 

  Yenikent Devlet Hastanesi, gerçekten büyük, değerini kıymetini bilelim ve kendi malımız gibi koruyalım. Yazılan iyi görüşlere ben de tanık oldum. Özden  
 
Özden Gökdemir, 31/10/2006  
 

  Kısa zaman önce böyle bir hastanede görev yaptığım için kendimi çok şanslı görüyorum. Hem çalışan hem de hastalar için çok büyük bir değer hastanemiz.  
 
Soner Karabulut, 25/10/2006  
 

  Hastane yapı itibari ile güzel ancak bugün yaşadığım tam bir rezaletti. Hastane başhekimi Selahattin beyi ve radyoloji doktoru Bülent beyi kınıyorum.  
 
Metin, 12/10/2006  
 

  Hastanemiz Sakarya ve tüm çevre halkı adına kurulmuş çok büyük bir fırsat ve değerdir.  
 
Soner Karabulut, 26/09/2006  
 

  Süper bir hastane. Ülkenin her yerinde bu tür hastaneleri görmek isteriz.  
 
Recep Kocaman , 08/09/2006  
 

  Yazılarınızı büyük bir beğeni ile okudum. Düşüncelerinizi çok güzel anlatmışsınız. Tebrikler...  
 
Özlem Yılmaz, 04/08/2006  
 


  SON EKLENEN YAZILAR
MPS hastası çocukların dramı 29/07/2016
Kulak kuyruk neden kesilir? 19/07/2016
Kediler de uyuz olur 09/07/2016
Dikkat yavrular geziniyor 01/07/2016
Organ bağışı ve önemi 25/06/2016
Tüyleri keselim mi? 19/06/2016
Enik hastalığı mı? 13/06/2016
Osmanlı'da engelli olmak, günümüzde engelli olmak 10/06/2016
Köpeğim kayboldu, nasıl bulurum? 06/06/2016
Köpeğim neden kaşınıyor? 23/05/2016
Neden engelli oyuncu yok? 18/05/2016
Yaramaz kediler 17/05/2016
Köpek ve çikolata 07/05/2016
Veteriner Hekimler Günü 30/04/2016
Şehitlere hitaben 27/04/2016
Çocuklar ve hayvanlar 27/04/2016
23 Nisan, sadece Engelsiz çocuk bayramı mı? 23/04/2016
Yeter ki yürekler engelli olmasın… 09/04/2016
Susun artık! 14/03/2016
Çocukları tanımak, geleceği imar etmektir 11/03/2016
 
 
tüm yazılar
 
 
 
SakaryaRehberim.com
Sakarya'nın Eleman İlanları Sitesi
Türkiye'nin Yurt Arama Servisi
İkinci El Araç Sitesi