Jineste 2
Haritadan Firma Ara
  Hüsamettin YILMAZ  
 
 
  Fikir Köşesi
  Tüm Yazılar
  Tüm Yazarlar
  Yazarın Tüm Yazıları
  Tüm Şiirler
  Yazarın Özgeçmişi
 
 
  Dolmuş hallerimiz
  Dolmuş muhabbetleri bitirimdir. Yolculuklar ise unutulmaz hatıralara sahne olacak kadar re...
  Yazının Devamı »
 
  Büyükşehir Belediye Başkanlığı...
  Sakarya'nın büyükşehir Belediye Başkanlığı Adaylığı için, eski bakanlar, milletvekilleri v...
  Yazının Devamı »
 
  Zenginsek Biz Niye Bilmiyoruz?
  Sakarya’da kişi başına düşen gelirin 16 bin 523 TL olduğunu açıklamış hazret. Bu açıklamay...
  Yazının Devamı »
 
  Musa Ağzıyla Firavun İşleri Ya...
  Akıl akıldan üstündür demiş atalarımız. Araplar ise “İki akıl bir akıldan hayırlıdır.” dem...
  Yazının Devamı »
 
 
 
 
izlenme: 351076 
|
Kim Kiminle Akrabaymış Meğer...
Yaka paça düşman olan iki kişinin akraba olduğunu öğrenince çok şaşırırız. Bazen de alaka kuramadığımız iki insanın kardeş veya baba oğul olduklarını duyunca şaşırırız. Hele ünlü bir şovmenin yine ünlü bir İslam âliminin torunu olduğunu öğrenince gözlerimiz büyür. Dün ihtilalci bir babanın bugün demokrasinin faziletini anlatan yazar oğlunu öğrenir, ülkücü camiada efsane bir ismin oğlunu bugün farklı bir siyasal çizgide görebiliriz.

Farklı kutuplarda bulunup baba oğul olanlar, iki ayrı kesimin militanı gibi davranıp aynı eve girenler, görüşleri taban tabana zıt kardeşler ilgimizi çeker.

Demokrasi savunucuları ile darbeciliğe soyunanlar, hak ve hukuk mücadelesi verenlerle terörle özdeşleşmiş isimler bazen kaderin ördüğü ağda hısım, akraba, dünür gibi yakınlık bağları taşıyabiliyorlar.

“Ee ne var bunda?” diyebilirsiniz.
Elbette hiçbir olağanüstülük yok. Sadece insanın merak ve ilgisini çeken ve topluma mâl olmuş insanların bilmediğimiz kader bağları dikkatimizi çekti ve sizlerle paylaşıyoruz.

YALÇIN KÜÇÜK’ÜN DÜNÜRÜ
Demokrat ve özgürlükçü fikirleriyle bilinen anayasa hukukçusu Ergun Özbudun ile Ergenekon davasında yargılanan ve adı demokrasiyi rafa kaldırma, terör, darbe gibi ağır suçlarla anılan Yalçın Küçük’ün dünür olduklarını biliyor muydunuz?
 
KILIÇDAROĞLU’NUN
Yakın zamanda teröristlerce 48 saatliğine kaçırılan, ilginç çıkışlar yapan Alevi-Kürt kökenli milletvekili Hüseyin Aygün, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile meğer teyze çocuğuymuş.

EMİN ÇÖLAŞAN’IN KUZENİ
Yine demokrat olarak bilinen ancak post darbe süreçlerinde kimin değirmenine su taşıdığı belli olmayan Hüsamettin Cindoruk ile solun iflah kabul etmez kalemlerinden Emin Çölaşan kuzenmişler.

MAHİR KAYNAK’IN KIZI
Son dönemde ekranlardan tanıdığımız Deniz Ülkü Arıboğan ünlü İstihbaratçı ve stratejist Mahir Kaynak’ın kızı olup Galatasaray ve Milli takımın eski kaptanlarından Lütfü Arıboğan ile evlidir.

AYDIN DOĞAN’IN BACANAĞI
Ve yine, Aydın Doğan ile Namık Kemal Zeybek’in bacanak olduğunu dahası Yiğit Bulut’un Namık Kemal Zeybek’in kızı Şule Zeybek ile evli olup boşandığını biliyor muydunuz?
 
TARKAN KİMİN YEĞENİ
1944 te Alpaslan Türkeş ve Nihal Atsız’la birlikte “Türkçülük Davasında” yargılanan Fethi Tevetoğlu, ünlü şarkıcı Tarkan’ın dedesinin kardeşi yani büyük amcasıdır.

BÖLÜKBAŞI, BATUR, ATSIZ VE CAN YÜCEL
Milliyetçi Hareket Partisi’nden Deniz Bölükbaşı, bir zamanların hazır cevaplılığıyla bilinen efsane politikacısı Osman Bölükbaşı’nın oğludur.
Yine Yağmur Atsız’ın ünlü Türkçü Nihal Atsız’ın oğlu,
Can Yücel’in eski Milli Eğitim Bakanlarından Hasan Ali Yücel’in oğlu,
Enis Batur’un Ünlü Hava Kuvvetleri Komutanı Muhsin Batur’un oğlu olduğunu biliyor muydunuz?

MURAT BARDAKÇI
Milliyetçi camia için önemli bir isim olan tarihçi İlhan Bardakçı’nın son dönemlerde popüler tarihçilik yapan Murat Bardakçı’nın babası olduğunu ve Osmanlı döneminde Mutasarrıflık, Cumhuriyet döneminde valilik yapmış olan Ali Cemal Bardakçı’nın da Murat Bardakçı’nın dedesi olduğunu biliyor muydunuz?
 
CEMAL PAŞA’NIN TORUNU OLAN GAZETECİ
Ünlü gazeteci Hasan Cemal İttihat ve terakki döneminin kudretli paşalarından Enver, Talat ve Cemal Paşa üçlüsünden Cemal Paşa’nın torunu,
Gazeteci yazar Altemur Kılıç İstiklal mahkemeleri başkanlığı ile şöhretli Kılıç Ali’nin oğlu,
Araba Sevdası romanının yazarı Recaizade Mahmut Ekrem ünlü gazeteci Umur Talu’nun dedesiymiş.

ORHAN KEMAL’İN DEDESİ NAMIK KEMAL Mİ?
Atatürk’ün “Heyecanlarımın babası” dediği Namık Kemal’in aynı zamanda Orhan Kemal’in dedesi olduğunu kaydetmiştik daha önce. Ancak Hürriyet şairi olarak tanıdığımız Namık Kemal’in oğlu Ali Ekrem Kemal değil, İstiklal Mahkemesi başkanlığı ve milletvekilliği yapmış bulunan Abdülkadir Kemal, ünlü yazar Orhan Kemal’in babasıymış.

OKAN BAYÜLGEN
Şimdi ilk defa duyacak olanlar için baştan uyaralım, lütfen sıkı durun. Okan Bayülgen, son devir ulemasından ünlü “Elmalılı Tefsiri” olarak bilinen “Hak Dini Kuran Dili” isimli çok önemli tefsirin müellifi Elmalılı Hamdi Yazır’ın torunuymuş.

MEHMET ALİ ERBİL
Ve devam ediyoruz. M. Ali Erbil ise Şeyh Es’ad Erbilli’nin torunudur. Şeyh Es’ad Erbilli, Nakşî şeyhi ve aslen Irak sınırları içinde Kürt kenti olarak bilinen ERBİL’lidir. M. Eli Erbil’in dedesinin babasıdır, yani büyük dedesidir. Ve Menemen Olayları sonrasında yargılanıp idam cezası almış daha sonra yirmi dört sene hapis cezasına çevrilmiştir bu ceza.

YÜKSELLER
Güneydoğuda tanınan İslam âlimlerinden merhum Sadreddin Yüksel, televizyonlardaki tartışma programlarından tanıdığımız Müfid Yüksel’in babasıdır. Aynı zamanda Metin Yüksel ve reformist fikirlerle suçlanan Edip Yüksel’le de kardeştirler.

AZİZ YILDIRIM KİMİN HANGİ İLAHİYATÇININ AKRABASI
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, ülkemizin önde gelen ilahiyatçılarından ve önemli eserlere imza atmış, Kuran-ı Kerim Meali hazırlamış bulunan Prof.Dr. Suat Yıldırım ile amcaoğludur.
 
Diğer taraftan,
STV ekranlarından tanıdığımız Kemal Gülen’in Fethullah Gülen Hocaefendi’nin kardeşinin oğlu;
Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun meclis başkan vekili Nevzat Pakdil’in eniştesi;
Reha Muhtar’ın babası Cemal Muhtar’ın tanınmış bir İlahiyat Profesörü;
Tiyatrocu ve televizyoncu Reha Yeprem’in de ilahiyat profesörü Saim Yeprem’in oğlu olduğunu biliyor muydunuz?

Efsane Vali Recep Yazıcıoğlu ile Diyanet İşleri Başkanlığı yapmış olan Prof.Dr. Sait Yazıcıoğlu ile kardeş,
Ünlü şairler Abdurrahim Karakoç ile Bahaettin Karakoç da kardeştirler.

Yine ülkemizin önemli sosyologlarından Prof. Nilüfer Göle, Prof. Asaf Savaş Akat’ın hanımı;
Prof. Ümit Meriç düşünce hayatımızın zirve isimlerinden Cemil Meriç’in kızı;
Gazeteci Ahmet Vardar Sakarya Üniversitesinde İİBF de görev yapmış hocaların hocası olarak bilinen Prof. Sabahattin Zaim’in yeğeni;
Gazeteci Metin Toker, İsmet İnönü’nün damadıdır.

Yazar Dani Rodrik’in Balyoz davasında yargılanan emekli Orgeneral Çetin Doğan’ın damadı;
 Erdal İnönü’nün İsmet İnönü’nün oğlu olduğunu söylemeye gerek bile yoktur sanırım.

Başörtüsünden dolayı milletvekilliği engellenen Merve Kavakçı ile Sakarya Milletvekili olan Ayşenur İslam eltidirler. Ve kayınpederleri Nadir Latif İslam eski Adalet Partisinden milletvekili olmuş hukukçu ve yazardır.

Röportajlarıyla ün yapan Gazeteci yazar Nuriye Akman “Küçük şeyler yoktur” kitabının yazarı Kemal Ural’ın kızıdır. Kemal Ural Risale-i Nur talebelerinden Atıf Ural’ın kardeşidir. Atıf Ural Bediüzzaman’ın eserlerinin basılmasında büyük payı olan bir şahsiyettir.  Nuriye Akman Şair-yazar Ali Ural’ın ablası, eski RTÜK Başkanı Zahit Akman’ın yengesi yani Turgut Akman’ın eski eşidir.

DERYA SAZAK VE GÜN SAZAK AKRABA MI?
1980 öncesi MHP’de siyaset yapıp koalisyon hükümetinde Gümrük ve Tekel Bakanı iken suikast sonucu hayatını kaybeden Ülkücü camianın sembol isimlerden Gün Sazak, eski CHP ve Demokrat Parti Milletvekili Emin Sazak’ın oğlu ve Fenerbahçe eski yöneticilerinden Güven Sazak’ın kardeşidir. Gün Sazak’ın kızı Ayşe Bilgün Sazak Cem Boyner’in Ümit Boyner’den önceki eşidir. Derya Sazak’ın Gün Sazak’ın oğlu olduğunu sanıyordum. Akrabası olduğunu ifade eden bir arkadaşımız “hayır, hiçbir akrabalık bağı yok” diye mesaj göndermiş. Ancak bir kaynak ünlü gazeteci Derya Sazak Emin Sazak’ın torunudur diyor. Emin Sazak’ın torunu olduğuna göre Gün Sazak’ın oğlu değilse kardeşinin oğlu olması gerekir. Bu arada Derya Sazak’ın biyografi bilgilerinde neden babasından bahsetmediği ise ayrı bir merak konusu.

MATT BRYZA, GÜLBEN ERGEN, TAHA AKYOL
Elif Şafak, Eyüp Can’ın eşidir. Son zamanlarda televizyon programlarında başarılı performansına şahit olduğumuz Mustafa Akyol, ünlü gazeteci Taha Akyol’un oğludur. Nagehan Alcı ile Rasim Ozan Kütahyalı evli olup, Sertab Erener ile Gülben Ergen kuzendir, Zeyno Baran gazeteci Zafer Mutlu’nun üvey kızıdır. Aynı zamanda Zeyno Baran ABD’li diplomat Matt Bryza ile evlidir. Diğer yandan AB Türkiye-AB karma Parlamento komisyonu eş başkanlığı yapan Joost Lagendijk ise NTV muhabiri Nevin Sungur’la evlidir.

CEM YILMAZ, PELİN BATU, ZARA VE BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN
Komedi dükkânından hafızalarda kalan Tolga Çevik’in Cem Yılmaz’ın eniştesi, Pelin Batu’nun eski Büyükelçi İnal Batu’nun kızı, Ayşe Önal’ın CHP’den milletvekili seçilen Şafak Pavey’in annesi olduğunu ve ünlü türkücü Zara’nın Başbakan R.Tayyip Erdoğan’ın uzun süre basın danışmanlığını yapan Akif Beki ile evli olduğunu biliyor muydunuz? Başbakan demişken Recep Tayyip Erdoğan gazeteci yazar Sadık Albayrak ile dünürdür.

BİR DEMET AKRABALIK BAĞI DA ŞÖYLE
Abdi İpekçi İsmail Cem İpekçinin dayısının oğludur. Leyla İpekçi, Abdi İpekçi’nin yeğenidir. Yani Leyla İpekçi’nin babasının amcasıdır Abdi İpekçi. Aydın Boysan Rahşan Ecevit’in kuzenidir. Bülent Ecevit'in babaannesi Halit Karay’ın teyzesidir. Engin Noyan ile Bülent Ecevit’in akrabalık bağı vardır. Aslında Engin Noyan, Bülend Ecevit, Aydın Boysan, Atatürk’ün kız kardeşi Makbule Atadan bir şekilde birbirlerine ulaşan akrabalık veya hısımlık bağlarına sahipler. İsmail Cem’in kuzeni İnci İpekçi de Erdal Öz 'ün kayınvalidesidir. Şarkıcı Özdemir Erdoğan’ın karısı Aysen Özdemir, Cemil İpekçi’nin halasının kızıdır.

Orhan Pamuk ile Doğan Hızlan uzaktan akrabadır. Atilla İlhan ve Çolpan İlhan kardeştirler.  Atilla İlhan ise Sadri Alışık'ın eşinin abisidir. Kerem Alışık, Atilla İlhan'ın yeğenidir. Hıncal Uluç ile Çetin Altan akrabadırlar. Mehmet Altan ve Ahmet Altan kardeştir ve tabi ki Çetin Altan’ın oğullarıdırlar.

Nazlı Ilıcak ilk eşi Kemal Ilıcak’ın vefatından sonra Emin Şirin ile evlenmiş ve sonra boşanmıştır. Bu arada Fenerbahçe eski yöneticilerinden Ömer Çavuşoğlu Nazlı Ilıcak’ın abisidir.

Ankara Milletvekili Ülker Güzel şimdi köşe yazarlığı yapan ANAP döneminde bakanlık yapmış bulunan Hasan Celal Güzel’in eşidir.
 
Murat Belge, Burhan Belge’nin oğludur. Burhan Belge Zsa Zsa Gabor’un ilk eşidir. Murat Belge'nin halası Leman Hanım, Yakup Kadri Karaosmanoğlu’nun eşidir.

Ömer Rıza Doğrul İstiklal şairimiz Mehmet Akif’in damadıdır. Ve yine Cemal Kutay, Teşkilat-ı Mahsusa Reisi Eşref Kuşçubaşı’nın damadıdır.  Ziya Gökalp, Süleyman Nazif, Cahit Sıtkı teyze çocuklarıdır.


Afet Ilgaz Rafet Ilgaz’ın eşi,
Münir Nurettin Selçuk, Timur Selçuk’un babası, Hazal Selçuk’un dedesidir.
Şevval Sam Leman Sam’ın kızı;
Soner Arıca, Kadir İnanır’ın yeğeni;
Adnan Şenses Gülşen Bubikoğlu’nun dayısı;
Haluk Bilginer, Zuhal Olcay’ın eski, Aşkın Nur Yengi’nin yeni eşi;
Ali Sunal, Kemal Sunal’ın oğlu;
Emre Altuğ, Şevket Altuğ’un oğlu;
Kaynanalar dizisinin Tijen’i Behzat Ç’nin abisi Şevket’in annesidir.

Ayrıca karmaşık akrabalıklar vardır;

Ayşe Şasa, Atıf Yılmaz'ın eski eşidir.
Yazar Vedat Türkali’nin kızı oyuncu ve şarkıcı Deniz Türkali,
Deniz Türkali’nin Atıf Yılmaz’dan önceki eşi Ernesto Casalini,
Deniz Türkali’nin kızı şarkıcı Zeynep Casalini,
Atıf Yılmaz Deniz Türkali'nin ikinci kocası,
Deniz Türkali Barış Pirhasan’ın kardeşi,
Ressam Kezban Arca Batıbeki Atıf Yılmaz’ın kızı,
Bülent Oran Ayşe Şasa'nın Atıf Yılmaz'dan sonraki eşi, Bülent Oran’ın babası ise bazı kesimler tarafından Ortadoğu’nun Hitleri olarak isimlendirilen, milliyetçi refleksleri güçlü, ünlü Orgeneral Cevat Rifat Atilhan’dır. Bülent Oran ile Oktay Rifat kuzendirler.  

Bir de iddia olunan akrabalıklar var ki onların fısıltı gazetesindeki haberlerden başka teyit edecek kaynak bulamadığım için burada zikretmenin uygun olmayacağı kanaatindeyim. Sadece bir örnek vermek gerekirse Nejat İşler ile Başbakan’ın akraba oldukları. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yeğeni olduğu iddia edilen Nejat İşler bunu kesin bir dille yalanlıyor.

Bazen karmaşık akrabalık bağlarında isim benzerlikleri, iltibas gibi yanlışlıklar da olmuyor değil. Bu yazımızda küçük bir güncelleme yaparak Derya Sazak- Gün Sazak ve Namık Kemal-Orhan Kemal isimlerinin akrabalık bağında düzeltme yapıp, Yiğit Bulut’un Namık Kemal Zeybek’in kızı Şule Zeybek ile ayrıldıkları bilgisini ilave ettik. Ayrıca bir iki ilave akrabalık bilgisini de paylaştık. Yine Okuyucularımızdan gelebilecek katkıları değerlendirmeye her zaman açık olduğumuzun bilinmesini arzu ederiz.

Ünlülerin ve magazin dünyasındaki şöhretlerin akrabalık, evlilik ve hısımlık bağları o kadar çok, karmaşık ve bazen “değişken” ki takip etmek oldukça zor. Tamamen magazine dair olmaması için bu yazıya birçok magazin ünlüsünü özellikle almadım. Sonuçta gördüğünüz gibi nerdeyse bir ucundan tutun öbür ucuna kadar bütün ünlüler akrabaymış gibi bir tablo ortaya çıktı.
 
Eklenme Tarihi: 10/09/2012
 
 
Yazıyla ilgili tüm hukuki sorumluluk yazara aittir.
 
 
geri dön
Haberler
sayfa başı
Haberler
tüm yazılar
Haberler
yazdır
Haberler
tavsiye et
|
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları Sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
Yazıya Yorum Bırakın
  AZİZ YILDIRIMIN BİR KÜRT DEĞİL AMA DEDELERİ KÜRT NECATİ YILDIRIM AZİZ YILDIRIMIN.KUZENİDİR BU KUZENLİK İSE AZİZ YILDIRIMIN DEDESİ İLE NECATİ YILDIRIMIN DEDESİ KUZENDİR BUNA GÖRE AZİZ YILDIRIM İLE NECATİ YILDIRIM KUZENDİR VE BUNU YAZAN BEN NECATİ YILDIRIMIN OĞLU AZİZ YILDIRIMIM BEN YAZIYORUM NECATİ YILDIRIM BİR KIZI ÖPTÜ DİYE ŞANLIURFA DAN ATILIR.BUNUN YÜZÜNE ANNESİ VE BABASI NECATİ YILDIRIMI DİYARBAKIR ERGANİYE GETİRİLİR. ZATEN DİYARBAKIRA GİDECEKLERDİ. ÇÜNKÜ BABASININ TAHİNİ ORAYA ÇIKACAKTI. NECATİ YILDIRIM PANKREAS KANSERİ YÜZÜNE VEFAT ETTİ. NECATİ YILDIRIM ARAYICAKTI. AMA ARAMADI NEDENİ BİLİNMİYOR. BABAM İÇİNE KAPANIKTI. NECATİ YILDIRIMIN 5 ÇOCUĞU VARDI ADLARI UĞUR,OKTAY,AZİZ,RABİA BİRİDE TUNCAY AMA DİNİ NİKAHLA TUNCAY HARİÇ DİĞER ÇOCUKLARI RESMİ NİKAHTIR. EŞLERİ NAZİRE,ZEKİYE DİR. NAZİREDEN OLAN AZİZ,RABİA ZEKİYEDEN İSE OLAN OKTAY,UĞURDUR BUNUDA EKLENMESİNİ İSTERİM.  
 
AZİZ YILDIRIM, 07/05/2016  
 

  Bunların hepsi malumun ilanıdır.Buna akıl erdiremeyenler ............  
 
İBRAHİM akkaya, 05/03/2015  
 

  bende adem aleyhisselamın torunuyum onunda arnavut olduğunu söyleyenler var halbuki bence tatar  
 
adullah rumbeyoğlu, 26/02/2015  
 

  Milli piyangodan büyük ikramiye çıktığında düşün tanımadığın yüzlerce akrabayı....  
 
Fevzi DURMAZ, 08/01/2015  
 

  Bendeniz de 400 yil önce Bosna-Hersekte doğan 4 Erkek Kardeşten 2 si orada Savaşta Şehit olan ve öbür 2 Kardeşinde Türkiye'ye Göç edip Trabzon'a ve Rize'ye yerleşen,Soyadı kanunu çıktığında,Türkiye'ye terkedilen 2 Alman Savaş gemisin adlarını tercih ederek ,İki Kardeşten birinin YAVUZ diğerininde ADATEPE Soyadını alan Şahsın Torunu İLYAS YAVUZ'um. Lakabımız-BOŞNAKOĞULLARI  
 
Ilyas Yavuz, 31/12/2014  
 

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın manevi oğlu diye bilinen Sanatçı Tarkan Erdoğan Başbakan'ın yeğeni akrabası.  
 
Hasan, 28/07/2014  
 

  rahmetli adnan sensese erzincanli diyorlar, o zaman gülsen bubikogluda erzincanli yani hemseriyiz.  
 
olaçak o kadar, 13/06/2014  
 

  Bunlar ünlü oldukları için mi akraba olmuş yoksa akraba oldukları için mi ünlü?  
 
Erkan Tuga, 27/03/2014  
 

  Yarısı doğru yarısı sallamasyon  
 
Marc akgun, 26/01/2014  
 

  Emre Altuğ Şevket Altuğ'nun oğlu değil.  
 
akrep konuk, 23/01/2014  
 

  Nerden öğrendin sen bukadar seyi yaa bizim kayıp akraba var mı acaba merak ettim ya  
 
hmmm, 12/01/2014  
 

  Nerden öğrendin sen bukadar seyi yaa bizim kayıp akraba var mı acaba merak ettim ya  
 
hmmm, 12/01/2014  
 

  Şevket Altuğ şu bizim süper babadaki Fiko değilmi kesinlikle alakası yok....  
 
Inci Perans, 09/01/2014  
 

  Şevket Altuğ şu bizim süper babadaki Fiko değilmi kesinlikle alakası yok....  
 
Inci Perans, 09/01/2014  
 

  Emre ALtuğ'un Şevket Altuğ ile alakası yoktur.  
 
rnb io, 03/05/2013  
 

  uzun zamandır akrabalarımı arıyorum yardımcı olur musunuz...  
 
komedi..., 20/04/2013  
 

  Bir akrabası olarak hakkındaki yanlış bilineni düzeltmek isterim. Derya Sazak'ın Gün Sazak ile bir akrabalık bağı yoktur, oğlu değildir.  
 
tesadüf, 02/04/2013  
 

  çok ilginç  
 
AKRABA, 17/03/2013  
 

  Biraz Soner Yalçın'ın Efendi'sinden biraz Yalçın Küçük'ten, biraz Tayfun Er'den biraz Aksiyon dergisinden birazda Salim Meriç'ten alıntılarla bir araya gelmiş bir yazı ama yazıda yanlışlarda var onun araştırmasınıda yazara bırakıyorum..İyi araştırsın derlemek kolay araştırmak zor..  
 
feridun, 09/02/2013  
 

  yazının kısalığı ,uzunluğu kalemin soğumamasındandır derim, ama benim gibi beyin damarlarında kan dolaşımı yavaş olup anlayışı engelli olanlar için kıssamızın hissesini biraz açarsanız minnet duyarım.  
 
TCA, 20/09/2012  
 

  evet lütfen ...gerçi yazarın kalemine karışılmaz ama kısa olursa daha çok okunur gibi...  
 
kısa kısa, 17/09/2012  
 

  Hocam. yazılarınız çok iyi. Sakarya'dan böyle yazar çıkması sevindirici.. Lütfen daha çok yazın. Ama yazılarınızı daha kısa tutun...  
 
Fikri, 13/09/2012  
 


  SON EKLENEN YAZILAR
Kulak kuyruk neden kesilir? 19/07/2016
Kediler de uyuz olur 09/07/2016
Dikkat yavrular geziniyor 01/07/2016
Organ bağışı ve önemi 25/06/2016
Tüyleri keselim mi? 19/06/2016
Enik hastalığı mı? 13/06/2016
Osmanlı'da engelli olmak, günümüzde engelli olmak 10/06/2016
Köpeğim kayboldu, nasıl bulurum? 06/06/2016
Köpeğim neden kaşınıyor? 23/05/2016
Neden engelli oyuncu yok? 18/05/2016
Yaramaz kediler 17/05/2016
Köpek ve çikolata 07/05/2016
Veteriner Hekimler Günü 30/04/2016
Şehitlere hitaben 27/04/2016
Çocuklar ve hayvanlar 27/04/2016
23 Nisan, sadece Engelsiz çocuk bayramı mı? 23/04/2016
Yeter ki yürekler engelli olmasın… 09/04/2016
Susun artık! 14/03/2016
Çocukları tanımak, geleceği imar etmektir 11/03/2016
İletişim ve diksiyon 11/03/2016
 
 
tüm yazılar
 
 
 
SakaryaRehberim.com
Sakarya'nın Eleman İlanları Sitesi
Türkiye'nin Yurt Arama Servisi
İkinci El Araç Sitesi