Reklamotif Ajans _ 2
Google ile arama
Haritadan Firma Ara
  İngilizce Dersler İngilizce Dersler
.
Arifiye
.
Serdivan
.
Taraklı
.
Söğütlü
.
Sapanca
.
Pamukova
.
Kocaali
.
Kaynarca
.
Karasu
.
Karapürçek
.
Hendek
.
Geyve
.
Ferizli
.
Akyazı
.
Adapazarı (Merkez)
 
 
 
izlenme: 8508 
7/15
Kocaali
Rehber
Sakarya'nın İlçeleri
 

COĞRAFİ KONUMU ve NÜFUSU
Marmara Bölgesi’nde, Sakarya İline bağlı bir ilçe olan Kocaali, doğusunda Akçakoca ilçesi, güneyinde Düzce ve Hendek ilçesi, batısında Karasu ilçesi, kuzeyinde de Karadeniz ile çevrilidir. Marmara Bölgesi’nin Batı Karadeniz ile birleştiği yerde, Sakarya’nın kuzeyinde yer alan ilçe toprakları hafif dalgalı alçak alanlardan oluşmuştur. Karadeniz kıyısındaki düzlüklerin gerisinde hafif eğimlerle yükselen alanlar, bu alanların güneyinde de dalgalı düzlükler bulunur.

İlçe topraklarını Maden Deresi ve Melen Çayı sulamaktadır. Melen Çayı su projesi, son yılların en büyük su projesi olarak ilçenin Ortaköy beldesinde yapımına başlanan barajla devam etmektedir. Baraj bittiğinde İstanbul’un su ihtiyacı karşılanmış olacaktır. İl merkezine uzaklığı 70 km. olan ilçenin yüzölçümü 291 km2 olup, toplam nüfusu 28205’tir.

 
 
 
 
Sakarya Rehberim Hata Raporlama: İçerikle İlgili Bir Hata Varsa Lütfen Raporlayın!
 
geri dön
Haberler
sayfa başı
Haberler
e-rehber
Haberler
yazdır
Haberler
tavsiye et
 
7/15
Rehbere Yorum Bırakın
   
 
şaban savaş, 09/04/2013  
 

  Bir arkadaşımın tavsiyesi ile ilcenize misafir olarak ziyarette bulundum. Bu ziyaretimin maddi kısmını arkadaşımdan talep edecektim ki şu sözü söyledi. Cennet kadar güzel bir yer ama kıymetini bile yönetici ve toplum yok. Gercekten öyle ne istersen var, ne dilersen o da var ya ne yok bu güzelim yerleşim alanı sonradan gelme zihniyet tarafından talan edilmiş eski halk da dışa açılmayıp yatıp gezmş  
 
MELEHAT KARA, 16/11/2010  
 

  Öncelikle herkese selamlar. Hakikaten KOCAALİ gelişmeye açık bir yerleşim yeri. Hem coğrafi konum hemde ulaşıma bakıldığı zaman ama Büşra arkadaşımız ne güzel söylemiş her gelen koltuğunda oturmuş. Hiçbir faydalı bir iş malesef yapmamış. İnanmıyacaksınız KOCAALİ'den sonra AKCAKOCA var orası daha küçük olmasına rağmen daha turistik bi yer .Oradana ders çıkartmak lazım.  
 
ADNAN YAŞA, 04/09/2010  
 

  Gerçeği konuşmak gerekirse Kocaali ilçemiz gerçekten geri kalmış medeniyetten uzak kalmış.Sebebi yıllardır yönetim hatalarıyla yüz yüze geliyor ilçe halkı tarımla uğraşıyor sanayi yok iş alanları yok halk ne yapacağını şaşırmış. Kocaali trizim cenneti olabilecek bir doğaya sahip malesef değerlendirilemiyor . Kocaali ilçe yönetimi elini vijdanına koyup var gücüyle birlik olup çalışması lazım ....  
 
Sebahattin KAHRAMAN, 14/11/2009  
 

  Bir daha her halde gelmeyeceğimi umarım bir de esnaf aman allahım sanki ağa gibiler sanki paraya ihtiyaçları yok gibi halk rahatlıktan bezmiş idareciler desen koltuk oyunu oynar misali köyün biraz cehresi değişmezmi ve dışarda ki kocaali ismini bir sorsanız inan umarım araştırırsınız bence bu ilçe cennet köşesi ama içinde yaşayanlar kıymetini ve değerini bilmiyor.halkı idareci secimini bilmiyor.  
 
BÜŞRA GÜNEŞ, 15/07/2009  
 

  Kocaali ilçesine 1997 yılında bir vesile ile gittim 24 saat ilçede ikamet edemedim ve düşündüm bu ilçenin acaba sahibi yada yönetiçisi yokmu diye baktım hakikaten göremedim çünkü ilçe çook kdağçı bir insan yapısı ile yaşıyor idi.Sene 2009 yine ilçenizdeyim lakin 12 yıl gecmiş koskoca yıllarda 3 belediye bşk ve idareci gelmiş geçmiş köy aynı köy insanlarınız aynı dağçı yapı vefikir düşünce aynı.  
 
büşra güneş, 15/07/2009  
 

  KOCAali bu şekilde yazılması lazım o ilçeyi o hale getiren (büyük köy) görümüne sokan giden belediye başkanı esnaf oda başkanı, şoförler odası diğer oda başkanlar ve bir de fiskobirliğe müdür atayan kişiler hele birde fındıkçı tefeciler bu güzelim cennet ilçeyi dışarıda araştırsınlar da ondan sonra tabelalarına baksınlar. Yazı mı bence daha kısa olmalı.  
 
beyza durmaz, 05/07/2009  
 

  Ne diyelim adı kocaman demekki buraya bu kadar kısa not alan değil suç o ilçenin başındaki yöneticisinden alt tabakadaki vatandaşa kadar herkez suçlu o kısa notu yazandan Allah razı olsun ki o değerli yönetici vasfındaki kişiler oturduğu makamın ve mevkinin kıymetini yiyerek değil hizmet ederek verseydiler o kısa not oluşmazdı. Teşekkürler.  
 
Selami Kuru, 04/07/2009  
 

  İlçemizin tarihi ile ilgili bir bilgi verilmemiş ayrıca ilçemizin denizden yüksekliği verilmemiş güneyimizde yer alan çam dağından hiç bahsedilmemiş ilçemizin sahil truzimi denizi kumu ve ekonomisi fındıkcılığa dayandığı bildirilmemiş bu konuda sahife yeniden düzenlenirse memnun oluruz ilçem adına teşekkürler.  
 
Yaşar HAMZA, 03/05/2009  
 

  KOSKOCA KOCAALİ BİR KAÇ SATIRLAMI İFADE EDLMİŞ BENCE BU HAKSIZLIK KÖYLERDEN MAHALLELERDEN SAHİLDEN MADEN DERESİNDEN MELEN ÇAYINDAN GENİŞ GENİŞ BAHSEDİLİPTE FOTOĞRAFLARLA BESLANSEYMİŞ DAHA GÜZEL OLURMUŞ SONUÇTA ARAMA SİTELERİNDE BU LİNKLER KARŞIMIZA ÇIKIYOR  
 
ABDULRAHMAN PAZARKAYA, 28/04/2009  
 


 
  REHBERDEKİ KATEGORİLER
Şehir Yaşam Rehberi - Ana Sayfa
Nöbetçi Eczaneler
Tren Saatleri
Sinemalar
Namaz - Ezan Vakitleri
Sakarya Belediyeleri
İngilizce Dersleri
Sakarya Basını
Resmi Kurumlar
Sakarya'daki Gezilecek Yerler
Sakarya Hakkında
Sağlık
Sakarya Haritaları
Deprem
Sakarya'nın İlçeleri
Önemli Telefonlar
Sakaryalı Zanaatkârlar
Sakaryalı Sanatçılar
Yemek Tarifleri
Linkler