Haber İhbar Hattı
0 546 724 0 264
Haber İhbar Hattı
facebook.com/sakaryarehberim
26 kişilik dev kadromuzla web sitesi değil memnuniyet satıyoruz.
Google ile arama
Haritadan Firma Ara

Sakarya Halk Oyunları Ekibi, Emitt'i Salladı

HaberlerSakarya
11.57, 15/02/2010
Sır Yapı Mimarlık Mühendislik Proje İnşaat Taahhüt Danışmanlık
Sakarya Halk Oyunları Ekibi, Emitt'i Salladı

İstanbul TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi'nde açılan 14. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nın (EMITT) 9. Holl’ünde açtığı stantla 4 gün boyunca, fuarın son gününde de  güzelliklerini tanıtan Adapazarı, Karasu, Taraklı, Hendek ve Sapanca’dan oluşan Sakarya, fuarın son gününde yöresel oyunlarını sergiledi.

Sakarya Turizm Platformu önderliğinde Sakarya Valiliği, Sakarya Büyükşehir Belediyesi, SATSO ve Sakarya Üniversitesi ile Adapazarı, Hendek, Karasu, Sapanca ve Taraklı belediyeleri birlikte kenti 240 metrekarelik alanda ilk defa topluca tanıttı.

Sakarya İl kültür ve Turizm Müdürlüğü Folklor Araştırmacısı Ali Aktaş ev sahipliği yaptı. Sakarya Turizm Platformu’nun ev sahipliğini yaptığı programda, Sakarya Üniversitesi Türk Güneşi Dans Topluluğu, Karadeniz Halk Oyunları Topluluğu ve Taraklı Halk Oyunları Topluluğu’ndan sonra, Aşuk-Maşuk, Kuzey Kafkas Halk Oyunları Topluluğu ile Roman Halk Dansları Topluluğu muhteşem bir gösteri sundu.

EMİTT’i ziyaret eden ve katılımcılar tarafından büyük ilgi gören halk oyunları ekipleri, EMITT Fuarı’nın coşkusuna ortak oldu. Gösterilerde; Sakarya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Folklor Araştırmacısı Ali Aktaş ev sahipliği yaptı.

 
Bu bir tanıtımdır.
 
 
 
 
 
 
Bu haber 5106 defa incelenmiştir.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları SakaryaRehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
Habere Yorum Bırakın
Anket
  Sizce, Yazlık Kavşağı'nda yapılan düzenleme trafiği rahatlatır mı?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER