Haber İhbar Hattı
0 546 724 0 264
Haber İhbar Hattı
facebook.com/sakaryarehberim
Proweb E-Ticaret Siteleri
Google ile arama
Haritadan Firma Ara

Evde Çalışma İmkanı Sunan Sistem Hayata Geçirildi

HaberlerTürkiye ve Dünya
08.36, 05/07/2010
Sakarya Merkezde Satılık Ofis
Evde Çalışma İmkanı Sunan Sistem Hayata Geçirildi

Engellilere, ev hanımlarına, gazilere evlerinden çalışabilme imkânı sunan sistem hayata geçirildi.

Engellilere , ev hanımlarına ve gazilere evlerinden çalışabilme imkânı sunan çağrı merkezi sistemi 'Home Agent' hayata geçirildi. Bu sistem sayesinde, 40 kişi, 750 lira maaşla evinden çalışıyor. Bu sayının önümüzdeki bir yılda 200'e çıkması hedefleniyor.

Çağrı merkezi ve müşteri hizmetleri alanında faaliyet gösteren Callpex firması, engelliler, ev kadınları ve gaziler için evden çalışma sistemi geliştirdi. 40 kişi 750 lira maaşla işe başladı.

Çağrı merkezi ve müşteri hizmetleri alanında faaliyet gösteren firmanın Genel Müdürü Oğuz Taşkent'in verdiği bilgiye göre, yeni sistemle çağrı merkezi çalışanları başka şehirde bile olsalar, sanki işyerindeymiş gibi çalışabiliyorlar. Evlere kurulan sistemle, mekandan bağımsız olarak çalışan elemanlar, mesai saatlerini kendileri belirliyorlar.

Engelliler, ev hanımları, öğrenciler ve gaziler için büyük kolaylık getiren sistem sayesinde, şu an 40 kişi evinden çalışıyor. Bu sayının önümüzdeki 1 yılda 200'e çıkarılmasının hedeflendiği belirtiliyor.
Home Agent'da IP Contact Center adı verilen son derece gelişmiş bir teknoloji kullanılıyor. Bununla, ev kullanıcılarını internet üzerinden rahatlıkla sisteme bağlanabiliyor. Sistemin tüm kurulumu firma tarafından karşılanıyor. Bunun için gerekli olan tüm bilgisayar sistemi, kulaklıklar ve internet paketini Callpex tedarik ediyor.

Evden çalışan kişilerin sadece bir oda ya da sessiz ve sakin bir ortam yaratması yeterli oluyor. Oğuz Taşkent, Home Agent iş modelinde ücret politikasının normal bir çağrı merkezinin uygulamasından farklı olmadığının altını çizerek, "İşe yeni başlamış, standart bir evde çalışan ortalama 750 lira gelire sahip oluyor. Bu gelir kazanacağı yetkiyle birlikte artıyor" dedi.

Benzer şekilde bir sosyal sorumluluk projesini daha hayata geçireceklerini söyleyen Oğuz Taşkent, şöyle devam etti: "İşitme engellilere yönelik görüntülü çağrı merkezi projesini önümüzdeki aylarda hayata geçireceğiz. Çok yakında özellikle müşteri hizmetleri ve telefonla satış projelerinde işitme engellilere görüntülü çağrı merkezi üzerinden hizmet vermeye başlayacağız."

Taşkent, Home Agent teknolojisini 1,5 yıllık bir Ar - Ge faaliyeti sonrasında geliştirdiklerinin altını çizerek, şöyle konuştu:

''Şu anda dünya standartlarında bir platforma sahibiz. Dünyada farklı bölgelerde uygulanan bir yöntem olan Home Agent'ı Türkiye'de de yaygın olarak uygulamayı hedefliyoruz. Marka tescil hakkı başvurusunu da yaptığımız Home Agent ile amacımız, teknolojiden yararlanarak aynı merkezi çalışma ortamında değil, evden çalışan müşteri hizmetleri yetkilileriyle kurumlara hizmet sağlayabilmek. Bu şartlarda çalışmak isteyen adaylar, İş Kanunu gereği tam zamanlı veya yarı zamanlı olarak iş başvurusunda bulunabiliyor. Bu adayların belirledikleri boş zamanları ile kendi beklentilerimizi örtüştürerek bir mesai saati belirliyoruz. Böylelikle kişiler, bizim çalışma şartlarına uygun olarak, kendi belirledikleri zaman diliminde çalışabiliyorlar. Bu da çalışan açısından büyük bir kolaylık ve motivasyon aracı oluyor.

Sistemin bakımı, denetimi ve desteği de bizim tarafımızdan yapılıyor. Böylece herhangi bir kişi, sermayeye ihtiyacı olmadan evinden iş sahibi olabiliyor.''

İlk İşe Başlayana 750 Lira Gelir

Home Agent uygulamasında, herhangi bir çağrı merkezinde müşteri yetkilisi olarak çalışabilecek profillerde olan kişileri aradıklarını dile getiren Taşkent, bunları şöyle sıraladı:

''Temel iletişim becerileri kuvvetli, strese karşı dayanıklı, temel eğitime sahip, bunun yanında da özellikle konuşmasıyla karşısındaki kişide güven uyandıran ve müşteriyi ikna edebilme kabiliyetine sahip olan herkes Home Agent olarak çalışabilir. Bu aşamada, kişiden çok ev veya çalışılacak ortamın bu işe uygunluğuna bakıyoruz ki burada belirleyici olan kural sessizlik. Bu hizmetin çocuk gürültüsü, televizyon sesi gibi bazı gürültüleri almayan bir ortam veya odada verilmesi dışında bir beklentimiz yok.''

''Sektörün Üzerinde Büyüme Kaydettik''

Sektörün ekonomik kriz ve durgunluğa rağmen, Türkiye genelinde 2008 yılında yüzde 26 ve 2009 yılında yüzde 26,5 oranında büyüme gösterdiğini dile getiren Taşkent, ''Biz ise Callpex olarak bunun da ötesine geçerek, bu yılın ilk 6 ayında, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 300'e varan büyüme kaydettik, büyük adımlar attık. Var olan hızlı büyüme temposu içinde, özellikle engelli vatandaşlarımıza ve ev hanımlarına ulaştığımızda, bu hedeflerimizi de fazlasıyla aşacağımızı düşünüyorum'' diye konuştu.

İşitme Engellilere Görüntülü Çağrı Merkezi

Taşkent, yine benzer şekilde bir sosyal sorumluluk projesi olarak görülebilecek, işitme engellilere yönelik görüntülü çağrı merkezi projelerini de önümüzdeki aylarda hayata geçirmek için çalışma başlattıklarını ifade ederek, ''Çok yakında özellikle müşteri hizmetleri ve telefonla satış projelerinde işitme engellilere görüntülü çağrı merkezi üzerinden hizmet vermeye başlayacağız'' dedi.

Çağrı merkezlerinde kaliteyi kontrol edebilmek için en önemli etkenlerden birinin müşteri hizmetleri yetkilisinin yaptığı görüşmeleri izleyebilmek olduğunu ifade eden Taşkent, bu sebeple bütün bu çalışmayı uzaktan yönetebilecekleri bir teknolojik platform oluşturduklarını, böylece, 15 - 20 kişilik takımları yöneten takım liderlerinin çalışmasını uzaktan gerçekleştirebilme olanağına sahip olduklarını bildirdi.

Habertürk

 
 
Bu haber 8057 defa incelenmiştir.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları SakaryaRehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
Habere Yorum Bırakın
  Bende calismak istiyorum acilll ise ihtiyacim var  
 
canan emanet, 03/02/2015  
 

  bende evimden hizmet vermek istiyorum  
 
selin, 03/11/2014  
 

  Bu işte bende çalışmak istiyorum.  
 
öznur Oğuz, 11/10/2014  
 


Anket
  Sizce, Yazlık Kavşağı'nda yapılan düzenleme trafiği rahatlatır mı?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER