Erdoğan Öner Ticaret
 
Haritadan Firma Ara
Sakarya Halk Oyunları Ekibi, Emitt'i Salladı
HaberlerSakarya
11.57, 15/02/2010
Başer Mühendislik
Sakarya Halk Oyunları Ekibi, Emitt'i Salladı
Bu bir tanıtımdır.

İstanbul TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi'nde açılan 14. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nın (EMITT) 9. Holl’ünde açtığı stantla 4 gün boyunca, fuarın son gününde de  güzelliklerini tanıtan Adapazarı, Karasu, Taraklı, Hendek ve Sapanca’dan oluşan Sakarya, fuarın son gününde yöresel oyunlarını sergiledi.

Sakarya Turizm Platformu önderliğinde Sakarya Valiliği, Sakarya Büyükşehir Belediyesi, SATSO ve Sakarya Üniversitesi ile Adapazarı, Hendek, Karasu, Sapanca ve Taraklı belediyeleri birlikte kenti 240 metrekarelik alanda ilk defa topluca tanıttı.

Sakarya İl kültür ve Turizm Müdürlüğü Folklor Araştırmacısı Ali Aktaş ev sahipliği yaptı. Sakarya Turizm Platformu’nun ev sahipliğini yaptığı programda, Sakarya Üniversitesi Türk Güneşi Dans Topluluğu, Karadeniz Halk Oyunları Topluluğu ve Taraklı Halk Oyunları Topluluğu’ndan sonra, Aşuk-Maşuk, Kuzey Kafkas Halk Oyunları Topluluğu ile Roman Halk Dansları Topluluğu muhteşem bir gösteri sundu.

EMİTT’i ziyaret eden ve katılımcılar tarafından büyük ilgi gören halk oyunları ekipleri, EMITT Fuarı’nın coşkusuna ortak oldu. Gösterilerde; Sakarya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Folklor Araştırmacısı Ali Aktaş ev sahipliği yaptı.

 
Bu bir tanıtımdır.
 
 
 
 
 
 
Bu haber 3737 defa incelenmiştir.

Habere Yorum Bırakın
yalova yurtlar - kırşehir yurtlar - yurtlar
Anket
  Sakaryaspor'daki kötü gidişatın nedeni nedir?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER
 
 
SakaryaRehberim.com
Sakarya'nın Eleman İlanları Sitesi
Sakarya'nın Emlak İlanları Sitesi
Türkiye'nin Yurt Arama Servisi
İkinci El Araç Sitesi
Jet Tatil - Tatil Siteniz