Bugün ne oldu?
Kaynak eğitimi için Almanya'ya gidecekler
HaberlerSakarya
09.01, 09/10/2010
Çilingiroğlu Elektronik
Kaynak eğitimi için Almanya'ya gidecekler
Bu bir tanıtımdır.

Milli Piyango Endüstri Meslek Lisesi ve Adapazarı Fatih Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Metal Bölümü öğrencileri Almanya'da Uluslararası Kaynakçılık Eğitimi alacaklar.

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik programları merkezi başkanlığı eğitim ve kültür hayat boyu öğrenme programı olan Leonardo Da Vinci Hareketlilik Projeleri 2010 yılı başvuruları içerisinde "En 287-1 Uluslararası Standartlara göre Kaynakçı Eğitimi" isimli proje ile katılan Milli Piyango Endüstri Meslek Lisesi ve Fatih Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi 272 proje içerisinde desteklenmeye değer görüldü.

Milli Piyango Endüstri Meslek Lisesi'nde projenin tanıtım toplantısı düzenlendi. Toplantıya Arifiye Kaymakamı Birol Kurubal, Arifiye İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Gümüş ve Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu katıldı.

 
Bu bir tanıtımdır.
 
 

Adapazarı Fatih Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Metal Bölümü, Çorum Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme okulları ile birlikte Almanya'nın Mannheim kentinde gerçekleştirilecek eğitime Milli Piyango Endüstri Meslek Lisesi ile birlikte toplam 21 öğrenci 3 öğretmen ve 2 idareci katılacak.

17-30 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek eğitimin bütçesinin de 38 bin 784 Euro olduğu belirtildi. Konu ile ilgili olarak konuşan Okul Müdürü Tamer Çetinbaş, "2007-2008 yılına eğitim sezonuna başlayan okulumuzun bu kadar kısa zamanda bu denli projeleri gerçekleştirmesi bizleri oldukça mutlu ediyor. Bizi destekleyen herkese şükranlarımızı sunuyoruz" dedi.

 
Arifiye Kaymakamı Birol Kurubal Milli Piyango Endüstri Meslek Lisesi'nin yeni ancak hızlı bir gelişime sahip bir okul olduğunu ifade ederek, "Organize Sanayi Bölgesi sayesinde bu denli atılımları yapabiliyoruz. Onların desteklerini her zaman görmek istiyoruz. Gayretlerinden dolayı okul müdürü ve yardımcılarına çok teşekkür ediyoruz" dedi.

Toplantının ardından okul binasını ve eğitim alanlarını gezen Arifiye Kaymakamı Birol Kurubal, Arifiye İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Gümüş ve Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu alanlardan oldukça etkilendi.
 
 
Bu haber 1548 defa incelenmiştir.

Habere Yorum Bırakın
yalova yurtlar - kırşehir yurtlar - yurtlar
Anket
  2014 yerel seçimlerinde AK Parti Sakarya'da 17'de 17 yaptı. Peki siz bu sonucu nasıl değerlendiriyorsunuz?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER
 
 
SakaryaRehberim.com
Sakarya'nın Eleman İlanları Sitesi
Sakarya'nın Emlak İlanları Sitesi