Jineste
 
Haritadan Firma Ara
Sapanca'da Hz. Peygamber'in ahlakı anlatıldı
HaberlerSakarya
20.48, 17/04/2013
Özkoçlar Elektrik - Elektronik
Sapanca'da Hz. Peygamber'in ahlakı anlatıldı
Bu bir tanıtımdır.
Sapanca’da 14-20 Nisan Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde, ilçe müftülüğü tarafından “Hz. Peygamber ve İnsanlık Onuru” konulu konferans düzenlendi.

Halk Eğitimi Merkezi konferans salonunda düzenlenen konferansa Sapanca Kaymakamı Osman Sarı, Belediye Başkanı İbrahim Uslu, Sapanca Müftüsü Orhan Örnek, Karapürçek Müftüsü Şaban Soytekinoğlu, Kurum Amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yeni Camii Müezzin Kayyımı Ahmet Gevher’in Kuranı Kerim tilaveti ile başlayan program Müftü Orhan Örnek’in teşekkür konuşması ile devam etti.
İstanbul İl Müftülüğü Başvaizi Mustafa Akgül ise konuşmasında İslam’ın kardeşlik söylemini ve insanlık onurunu, Hz. Peygamber ahlakı ile temellendirmiş ve kardeşliğin böyle bir zeminde hayat bulacağına ve anlam kazanacağına işaret etti. İslam kardeşliğinin ve insanlık onurunun ırk, renk ve cinsiyet ayrımı gözetmeyen “Allah için birbirini sevme” düsturu etrafında şekillenmiş, samimiyete bağlı bir anlayış olduğunu da belirten Akgül, “Peygamberimiz Müslümanlar arasındaki bağlılığın, bedenin uzuvları arasındaki bağlılık kadar yakın” dedi.

Mutlu aile üzerine sunumun gerçekleştirildiği konferans, Kaymakam Sarı’nın Mustafa Akgül’e hediye takdimi ile sona erdi.
 
Bu bir tanıtımdır.
 
 
 
 
 
Bu haber 880 defa incelenmiştir.

Habere Yorum Bırakın
yalova yurtlar - kırşehir yurtlar - yurtlar
Anket
  Sakaryaspor'daki kötü gidişatın nedeni nedir?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER
 
 
SakaryaRehberim.com
Sakarya'nın Eleman İlanları Sitesi
Sakarya'nın Emlak İlanları Sitesi
Türkiye'nin Yurt Arama Servisi
İkinci El Araç Sitesi
Jet Tatil - Tatil Siteniz