Jineste
 
Haritadan Firma Ara
Okul ve Sınıf Maketleri Sergisi Törenle Açıldı
HaberlerSakarya
15.18, 15/05/2008
Özkoçlar Elektrik - Elektronik
Okul ve Sınıf Maketleri Sergisi Törenle Açıldı
Bu bir tanıtımdır.
Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü (BÖT) 2. sınıf öğrencileri tarafından atık malzemelerden hazırlanan okul ve sınıf maketleri sergisi törenle açıldı.

BÖT Bölümü 2. sınıf öğrencilerinin "Öğrenim Tasarımı" dersinde atık maddelerden yaptıkları okul ve sınıf maketleri sergisi, Adapazarı Deprem Müzesinde Hendek Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Vahdettin Sevinç tarafından açıldı. Dekan Sevinç, geleceğin okul ve sınıflarını hayata geçiren öğrencileri kutlayarak başarılar diledi.

Eğitim Fakültesi Öğrenim Tasarımı dersi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Çetin Baytekin, öğrencilerin geleceğin okul ve sınıflarını yaparken karton, kağıt, kibrit çöpü, naylon, ağaç parçası gibi atık malzemeleri kullandıklarını belirterek, "Yapılan maketler Türkiye'de en çok ihtiyaç duyulan okul modelleridir. Öğrencilerimiz hayallerini maketlere yansıtmışlardır. Her bölgenin konumuna göre okul maketleri yapılmıştır. Okul ve sınıflar geleceği düşünerek dizayn edilmiştir. Hazırlanan okul ve sınıflarda öğrencilerin gelişimini sağlamak için her türlü araç, gereç ve donanım tasarlanmıştır" dedi.

 
Bu bir tanıtımdır.
 
 
Öğrenciler tarafından hazırlanan geleceğin okul ve sınıf maketlerini satacaklarını ifade eden Baytekin, okul yaptırmak isteyen hayırseverleri bu projelerden almaya davet ederek, "Hayırseverlerimiz gelsin bu projeleri alsınlar ve istedikleri yere geleceğin okulunu yaptırsınlar" diye konuştu.

BÖT öğrencisi Füsun Rahmanlar ise, atık maddeleri kullanarak geleceğin okul ve sınıflarını maketlere yansıttıklarını kaydetti.

Sakarya, Kocaeli, Siirt, Gaziantep gibi yörelerin gereksinimine, Milli Eğitimin Amaçları, yeni programlar ve geleceğe yönelik okul ve sınıf tasarımlarının yer aldığı sergide 16 maket okul ve sınıf sergileniyor. Sergi 15 gün süreyle açık kalacak.

 
 
 
Bu haber 5814 defa incelenmiştir.

Habere Yorum Bırakın
yalova yurtlar - kırşehir yurtlar - yurtlar
Anket
  Sakaryaspor'daki kötü gidişatın nedeni nedir?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER
 
 
SakaryaRehberim.com
Sakarya'nın Eleman İlanları Sitesi
Sakarya'nın Emlak İlanları Sitesi
Türkiye'nin Yurt Arama Servisi
İkinci El Araç Sitesi
Jet Tatil - Tatil Siteniz