Toyota
Haritadan Firma Ara

ADARAY, ilk seferini gerçekleştirdi

HaberlerSakarya
14.10, 28/05/2013
Başer Mühendislik
ADARAY, ilk seferini gerçekleştirdi
Bu bir tanıtımdır.
Sakarya Büyükşehir Belediyesinin ulaşımda modern çözümleri bir bir hayata geçiyor.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığınca TCDD'den kiralanan hafif raylı sistem ADARAY, Adapazarı-Arifiye hattında bugün saat 08.00'de ilk seferini gerçekleştirdi.

Adapazarı-Arifiye hattında çalışmaya başlayan ADARAY ilk seferini gerçekleştirdi. ADARAY'ın her saat başı Adapazarı'ndan, saat ortalarında da Arifiye Tren Garın'dan hareket edeceği öğrenildi. Hafif raylı sistem olan ADARAY’a vatandaşlar dilerse bisikletleri ile bile binebilecek.

Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu yaptığı açıklamada; "Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nce Arifiye'de hayata geçirilen Şehirlerarası otogar, mevcut otobüslerin modernizasyonu ve şimdi de ADARAY projesi ile Arifiye İlçemizin dışa açılan kapısı konumuna geldi. Bu yatırımların ilçemizde sosyal ve ekonomik hayatın canlanmasına çok büyük katkısı olacağı kanaatindeyiz. Artık dileyen vatandaşlarımız bisikleti ile ADARAY'a binip, Gölbaşı Park’ta kahvaltısını yapacak, göl kıyısındaki bisiklet yolunda bisikletine binebilecek. Vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun" dedi.
 
Bu bir tanıtımdır.
 
 
 
 
 
Bu haber 2837 defa incelenmiştir.

Habere Yorum Bırakın
  Raylı sistem güzel ve rahat bir ulaşım aracı. Ama benim anlamadığım Sapancaya kadar niye gitmiyor. Ayrıca Sapanacaya niye büyük belediye otobüsleri yok olup, Sapancalıları küçük midibüslere mahkum ediyorlar.  
 
Rıdvan Mahiroğlu, 29/05/2013  
 


Anket
  Sakarya'da düzenlenen kültür-sanat faaliyetlerini yeterli buluyor musunuz?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER
 
 
SakaryaRehberim.com
Sakarya'nın Eleman İlanları Sitesi
Türkiye'nin Yurt Arama Servisi
İkinci El Araç Sitesi