Toyota
Haritadan Firma Ara
Alt Sektörler Ana Sayfa > Sektörler > Yapı | İnşaat ve Yan Sektörleri >
Arama Sonuç Hazır Beton, Hafriyat ve Kum-Taş-Çakıl ˆ Üst Kategoriye Çık
Firmaya Git Firma numarasını yazarak istediğiniz firmanın sayfasına buradan ulaşın.
Toplam oylamada ortalama
SIRALAMA
İnşaatlar yapılırken yada yıkılırken ortaya çıkan atıklara hafriyat adı veriliyor. İnşaat sektörünün önemli bir kolu olan hafriyatçılığa olan talep sektörün büyümesiyle birlikte her geçen gün artıyor. Hafriyat işi yapan firmaların araç parklarında her türlü kazıcı, yıkıcı ve delici iş makineleri bulunuyor. Hafriyat işi büyük tecrübe ve eğitim gerektiriyor. Kurumsal olarak hizmet veren firmaların yanında ufak çaptaki hafriyat işlerini yapan firmalarda bulunuyor. Firmalar kazılacak, taşınacak ve kırılacak yere göre fiyatlandırma yapıyor. Bunun yanında iş makinelerini saatlik olarak kiralayabiliyorlar. Sizin de 'Sakarya'da hafriyat' işiniz varsa alanında uzmanlaşmış profesyonel firmaları tercih edebilirsiniz. Bu firmalara internette 'Sakarya hafriyatçılar' şeklinde arama yaparak ulaşabilirsiniz. Ancak bu şekilde zaman harcamak yerine Sakarya’nın en büyük şehir rehberi olan Sakaryarehberim.com'dan tek tıkla istediğiniz firmanın iletişim bilgilerini alabilirsiniz. 'Sakarya hafriyat firmaları'nın tümü bu sitede mevcut.

***

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte birçok yerde elle beton hazırlama yerine tesislerde bilgisayar kontrolüyle üretilen hazır betonlar kullanılıyor. Hazır betonlar elle hazırlanan betona oranla çok daha sağlam ve güvenli oluyor. Yapı işlerinde kullanılmak üzere santralde üretilen hazır beton, mikser adı verilen karmaç kamyonlarıyla dökülecek alana kadar taşınıyor. Daha sonra pompa vasıtasıyla dökümü gerçekleştiriliyor. Hazır beton üreten kurumsal firmaların sayısı her geçen gün artıyor. 'Sakarya'da hazır beton' ve 'Sakarya'da hafriyat' konusunda bir çok firma bulunuyor. Bu firmalara şehrin en büyük rehber sitesi olan Sakaryarehberim.com'dan ulaşılabiliyor. 'Sakarya'da hazır beton' ya da 'Sakarya'da hafriyat' firması arıyorsanız rehber sitesindeki firmalara göz atarak fiyatları ve ekipmanları hakkında bilgi alabilirsiniz. Hazır betonun yanı sıra Sakarya'da kum, çakıl ve hafriyat işi yapan firmaları da bu siteden bulabilirsiniz.

Ancak bunun öncesinde hazır beton konusunda bilmeniz gereken bir çok konu bulunuyor. İnşaatların ana malzemesini oluşturan hazır betonun üretimi, dökümü ve dökümünden sonraki takibi büyük önem taşıyor.

Kaliteli hazır beton üretebilmenin önemli koşullarının başında, standartlara uygun malzeme kullanımı geliyor. Hazır betonlar C16-C18,C20-C25,C30-C35, C-40-C50 şeklinde sınıflandırılıyor. C 14 ve daha aşağı mukavemet sınıflarındaki betonlar taşıyıcı sistemlerde kullanılamıyor.

İnşaatlarda hangi sınıfta beton kullanılacağı projelerde belirtiliyor. Projede belirtilen beton sınıfı hazır beton üretimi yapılan santrallerde hazırlanıyor. Üretilen betondan hem santralde hem de dökümün yapıldığı alanda numuneler alınarak yetkili laboratuvarlarda dayanıklılığı ve istenen sınıfa uygunluğu kontrol ediliyor.

Uygun beton dökümü nasıl yapılmalı?

Santralde üretilen hazır beton mikser adı verilen kamyonlarla korunarak döküleceği yere kadar taşınıyor. Ardından istenilen alana veya kalıba yerleştiriliyor. Beton dökümünden yüksek verim alınması için bazı noktalara dikkat edilmesi gerekir. Betonun yerleştirilmesi pompalı ve pompasız olarak yapılıyor. Çok iyi üretilmiş, taşınmış ancak gerekli kurallara uyulmadığı için yerine düzgün yerleştirilememiş bir beton işlevini yerine getiremeyebilir. Bu yüzden taze betonun yapıdaki yerine yerleştirme işlemi en az üretim ve taşıma kadar önemlidir.

Hazır beton yaklaşık dört saat içerisinde ortam koşulları ve karışım özelliklerine bağlı olarak sertleşmeye başlar. Beton kıvamı çok fazla azalmadan yerleştirilmelidir. Betonun sıkıştırılması için vibrasyon uygulanması gerekiyor.

Bunun yanında betonun dökümünde hava koşulları da büyük önem taşıyor. Çünkü betonun özelliğini kaybetmemesi için kurumaması ve donmaması gerekiyor. Don riski olan hava koşullarında beton dökülmemelidir. Hava sıcaklığının 5 derecenin altına düştüğü koşullarda firmalar antifiriz gibi katkı maddeleri kullanarak beton dökümü yapıyor. Ancak bu konuda yapı denetim ve proje mühendisleriyle görüştükten sonra beton dökümüne karar vermeniz faydalı olacaktır. Yüksek hava sıcaklığı da hidratasyonu hızlandırmasına, kıvam kaybının ve karışım suyu ihtiyacının artmasına, dayanım ve dayanıklılığın düşmesine neden olur.

Bu bilgilerden sonra 'Sakarya'da hazır beton' konusunda kurumsallaşmış bir firma bulmanızı öneriyoruz. Kalitesiz üretim yapan firmalar size ciddi zararlar verebilir.
Sakarya'da hazır beton' konusunda profesyonelleşmiş şirketler bulunuyor.

'Sakarya'da Hafriyat' işiniz de mi var?

Hazır beton işiniz varsa muhtemelen kum çakıl, hafriyat işine de ihtiyacınız var demektir. Bir inşaat yapıyorsunuz temel alanının kazılması, inşaat artıklarının kaldırılması ve dolguya ihtiyacınız var. Ya da eski binanızı yıkmak istiyorsunuz. Yıkım ve molozların kaldırılması için iyi bir hafriyatçı bulmanızda fayda var. Çünkü hafriyat işi can sıkıcı ve zor bir iştir. Özellikle temel kazılarının istenen kotta kazılması büyük önem taşıyor. Eksik ya da fazla kazılan temel alanı başınıza büyük dertler açabilir. Maliyetlerinizi yükseltip zaman kaybına yol açar. Bu nedenle uzman bir firmayla anlaşmanızda yarar var. Hafriyat yapılacak alanın hacmi ve nakledileceği yer fiyatı belirliyor.

Sakarya'da hazır beton, hafriyat, kum, çakıl işleriniz için aradığınız firmalara Google'da arama yaparak ulaşabiliyorsunuz. Aramalar genelde 'Sakarya çakıl', kum, hafriyat, hazır beton kelimeleri yazılarak yapılıyor. Ancak biz size Sakaryarehberim.com'u öneriyoruz. Şehrin en büyük rehber sitesinden tek tıkla tüm hazır beton, hafriyat, kum ve çakıl gibi inşaat malzemelerini temin edebileceğiniz firmalara erişebilirsiniz. 'Sakarya'da hafriyatçılar', kum, çakıl ve hazır beton firmalarının tek adresi Sakaryarehberim.com sizin için yeter.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız
Yaylalar Hafriyat
İnşaat, Nakliyat, Ticaret, Hafriyat, İnşaat Malzemeleri, Kiralık İş Makinaları, Kum, Çakıl, Mıcır, Bahçe Toprağı, Çimento, Kireç, Demir, Y-tong, İnşaat Yap-Sat Projeleri
Adapazarı / Sakarya
Puan: 600
  detay»
1
Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız
Silah Hafriyat
Hafriyat, Kum, Çakıl, Mıcır
Akyazı / Sakarya
Puan: 550
  detay»
2
Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız
Şirin Hafriyat
Hafriyat Hizmetleri, Zemin İyileştirme, Zemin Arazi Kazıları, Yol Yapımı, Altyapı, Bina Yıkım İşleri, Temel Kazı, Pampalaj Hizmetleri, Fore Kazık Hizmetleri, Jet-Karot Hizmetleri, İnşaat Hizmetleri, Taahhüt Hizmetleri
Hendek / Sakarya
Puan: 450
  detay»
3
Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız
Karaarslan Hafriyat
Hafriyat, Kum, Taş, Hazır Beton, Nakliyat, İnşaat-Proje, Mıcır, Altyapı
Adapazarı / Sakarya
Puan: 400
  detay»
4
Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız
Sakarya Karot
Doğalgaz Boru Tesisatı, Dekoratif Beton İşleri, Beton Delme İşleri
Arifiye / Sakarya
Puan: 350
  detay»
5
Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız
Sakarya Karot
Beton Delme, Beton Kesme, Hidrolik Beton Çatlatma, Beton Kırma, Filiz Ekme, Hidrolik Derz Kesme, Portatif Kullanımlı El Kesme, Epoksi ve İzolasyon, Testere İle Beton Kesme, Vakumlu El Karotu, Kontrollü Bina Yıkımı
Arifiye / Sakarya
Puan: 350
  detay»
6
Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız
Turanlar Hafriyat San. Tic. Ltd. Şti
Hafriyat, Altyapı, Hazır Beton, İnşaat Proje
Adapazarı / Sakarya
Puan: 300
  detay»
7
Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız
Sakarya Güven Hafriyat
Yol Yapımı, Hafriyat, Üst Yapı İnşaatları ve Alt Yapı İnşaatları
Serdivan / Sakarya
Puan: 300
  detay»
8
Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız
Hane Hafriyat
Hafriyat ve Nakliyat İşleri
Adapazarı / Sakarya
Puan: 300
  detay»
9
Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız
Karahanlı Hafriyat
Yıkım, Hafriyat, Her Türlü Beton Ve Taş Kırama İşleri, Bina Yıkımı, Kat Alımı, Karot
Adapazarı / Sakarya
Puan: 100
  detay»
10
 
 
 
ücretsiz kayıt yaptıran firmalar
Siz de firmanızın kaydını Sakarya Rehberim sitemize ücretsiz olarak yapabilirsiniz.
 
 
Verdiller Yıkım & Söküm
 
Tabanlı Karot
 
Sezerler Hafriyat
 
Yılnak Madencilik
 
Kurtlar Hafriyat
 
Emay İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti.
 
Özsilah Hafriyat
 
Hença Hafriyat Ve Inşaat
 
Ekşiler Beton
 
Belpaş Beton
 
Özbayraktar Ltd. Şti.
 
Ayvar Ticaret
 
Karacanlar İnşaat
 
Hendek Harfiyat
 
Kent Beton Sanayi Ticaret Limited Şirketi
 
Özay Hafriyat İnşaat Nakliyat
 
Arıdil Hazır Beton
 
Özcanlar Hafriyat
 
Nuh Beton
 
Balkancılar İnşaat
 
Şener Hafriyat
 
Ziyaettin Kıtlık Kum Ocağı İşletmesi
 
Zenginler Hafriyat
 
Himpaş
 
Saray Hafriyat Nakliyat Ticaret
 
Hakiki Candanlar Hafriyat
 
Zirve Hazır Beton
 
Yetimoğlu İnşaat Yapı Malzemeleri
 
Bayraktar Hafriyat
 
Yılmaz Hafriyat
 
BH - Huzur İnşaat
 
Mahiroğlu İnşaat
 
Öz Kösemenler İnşaat
 
Atasoy Nakliyat
 
Henfer Ticaret
 
A & D Nakliyat Kum Ocağı İşletmeleri
 
Bayram Halil Madencilik İnş. Müt. Tic. San. A.Ş.
 
Akyazı Hazır Beton
 
Öz Sarılar İnşaat Taşımacılık
 
Karasu Hazır Beton
 
Doğuş Marmara Madencilik Kum Çakıl Ocağı İşletmesi
 
Ateş Ticaret
 
Dünyalar Asfalt Yol Yapı Ltd. Şti.
 
Temizel Hafriyat
 
Yılmazlar Hafriyat
 
İnci Beton
 
M.T. İnşaat
 
Beyataş Beton Yapı Elemanları
 
Berkeler Hafriyat
 
Helvacıoğlu Hafriyat
 
Akdeniz Hafriyat
 
Hamzaoğlu Maden
Sakarya, Adapazarı, beton, hazır beton, harfiyat, inşaat, proje, kum, çakıl, yıkama, kazı, yapı, inşaat, demir, çimento, kireç, tuğla, fayans, alçı, kömür, nalburiye, firma, firması, firmaları
 
Bu Sektördeki Tüm Alt Sektörler
Alt Yapı
Asansör
Baca Sistemleri
Bayrak Direkleri
Beton Yer Karoları
Boya Satışı ve Boyacılar
Cam, Ayna ve Vitray
Çelik Konstrüksiyon, Çelik Hasır
Dekorasyon, Alçı, Kartonpiyer, Duvar Kağıdı
Dış cephe giydirme
Diğer..
Duşakabin ve Küvet Sistemleri
Ferforje, Demir Doğrama ve Korkuluk Sistemleri
Harita - Kadastro
Havuz - Sauna Yapımı ve Havuz - Su Kimyasalları
Hazır Beton, Hafriyat ve Kum-Taş-Çakıl
Hazır Çelik Ev, Hazır Ahşap Ev ve Prefabrik Yapılar
İnşaat Makineleri
İnşaat Malzemeleri, Demir, Çimento, Kiremit
İnşaat, Mühendislik, Mimarlık, Müteahhitlik, Şehir Planlama
İzolasyon, Yalıtım, Mantolama, Zemin ve Epoksi Kaplama Sistemleri
Kapı Sistemleri, Otomatik & Seksiyonel Kapı, Çelik Kapı , Garaj Kapıları, Ahşap-Amerikan Panel Kapı
Katlanır Cam Balkon Sistemleri
Kent - Bahçe Mobilyaları ve Peyzaj
Mermer, Granit ve Seramik
Minare Yapımı, Onarım ve Bakımı
Nalburiye, Vitrifiye
Olukçuluk, Çatı Kaplama ve Baca İşleri
Panel Çit, Kafes Tel, Tel Çit Uygulamaları
PVC-Alüminyum-Plastik Doğrama, Pencere, Plastik Lambri
Raf- Reyon
Sıhhi Tesisat
Sineklik Sistemleri
Şapçılar
Yapı Denetim
Yer Döşemesi ve Ahşap Yapı Uygulamaları
Zemin Etüt ve Sondaj Firmaları
Bağlantılı Alt Sektörler
Elektrik-Elektronik-Endüstriyel Malzeme Satış, Otomasyon ve Bobinaj
Mutfak - Banyo
Doğalgaz, Isıtma, Soğutma, Klima, Havalandırma, İklimlendirme, E...
Rulman, Teknik Hırdavat, Segman, Makina Otomasyon
Kireç
 
 
 
SakaryaRehberim.com
Sakarya'nın Eleman İlanları Sitesi
Türkiye'nin Yurt Arama Servisi
İkinci El Araç Sitesi