Haber İhbar Hattı
0 546 724 0 264
Haber İhbar Hattı
facebook.com/sakaryarehberim
Sır Yapı
Google ile arama
Haritadan Firma Ara

Ünlü girişimci, başarı hikayesini SAÜ'de anlattı

HaberlerSakarya
13.01, 19/10/2016
Sakarya Merkezde Satılık Ofis
Ünlü girişimci, başarı hikayesini SAÜ'de anlattı
Sakarya Üniversitesi 21 Gün 37 Derece Topluluğu tarafından “Otomotivin Çılgın Türkü” adlı bir etkinlik düzenlendi. Hukuk Fakültesi Sabahattin Zaim salonunda gerçekleşen etkinliğe Dizayn VIP kurucusu Erbakan Malkoç konuşmacı olarak katıldı. Konferansta kendi hayat hikâyesinden ve iş hayatındaki deneyimlerinden bahseden Malkoç, girişimcilik konusunda bilgiler verdi.

Araba tamirciliği çıraklığından dünya devliğine bir başarı hikâyesi

Çocukluğunda çok zor şartlarda yetiştiğini ifade eden Erbakan Malkoç, “11 kardeşli bir ailenin çocuğuydum. Küçük yaşta annemi, ablamı ve babamı art arda kaybettim. İstanbul'a abimin yanına geldim ve küçük bir apartman dairesinde kalabalık bir nüfusla yaşamaya başladım. Abim bana ne yapacaksın diye sorduğunda, bir araba tamircisinin yanına girmek istediğimi söyledim. 8 yaşında çırak olarak girdiğim tamirci dükkânından 14 yaşında kalfa olarak ayrıldım. 25 metrekarelik bir dükkân tutup kendi işimin başına geçtim” dedi.

Hayallerimi hedeflerime dönüştürdüm

Asla boş hayal kurmadığını, düşlerinin peşinden gittiğini ve doğru olduğuna inandığı yoldan ödün vermeden ilerlediğini dile getiren Malkoç, “Hayatım boyunca hep ‘yapamazsın, edemezsin’ sözleriyle karşılaştım. Eğer farklı ve iyi bir şeyler yapmak isterseniz, insanlar hep sizin karşınızda durur. Çünkü başkaları sizin başarılı olmanızı görmeyi hazmedemeyebilir” diye konuştu.

Birçok platformda Türkiye'nin gururu

“Avrupa’nın Çılgın Türk'ü” olarak da anılan Erbakan Malkoç, birçok platformda yaptığı işlerle ödül aldığını belirterek, şöyle devam etti: “Yaptığım işte belli bir miktar para kazanmaya başlayınca daha büyük işler yapmak istedim. Kendime ait 3 bin tane patentli projem var. Bunlardan 300 tanesi uygulamada hayata geçti. Ben ve ekibim çok zor günler geçirdik. Yaklaşık 9 aya yakın tornavida bile kullanamadığımız zamanlar atlattık, ama vazgeçmedik. Denendik, sınandık ve bu testler neticesinde Avrupa’nın en iyi araba üretme yetkisine sahip olduk. Teknolojik olarak araçlar için geliştirdiğimiz sistemimiz sonucunda, yüzlerce firmanın katıldığı, Google firmasının da içinde bulunduğu programda birinci olduk.”

Malkoç, programın sonunda katılımcılardan gelen soruları yanıtladı.

 
Bu bir tanıtımdır.
 
 
 
 
 
 
Bu haber 517 defa incelenmiştir.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları SakaryaRehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
Habere Yorum Bırakın
Anket
  Sizce, Yazlık Kavşağı'nda yapılan düzenleme trafiği rahatlatır mı?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER