Haber İhbar Hattı
0 546 724 0 264
Haber İhbar Hattı
facebook.com/sakaryarehberim
Proweb Oto Kokusu
Google ile arama
Haritadan Firma Ara

Ulaşımda Kart54 tek seçenek oluyor

HaberlerSakarya
17.20, 18/06/2017
Sakarya Merkezde Satılık Ofis
Ulaşımda Kart54 tek seçenek oluyor
Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Fatih Pistil, 3 Temmuz Pazartesi günü itibariyle şoför kartı uygulamasının sona ereceğini açıkladı. Pistil, “Vatandaşlarımızın 3 Temmuz Pazartesi gününe kadar Kart54 sahibi olması gerekiyor” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan düzenleme sonucu 1 Mayıs 2017 tarihi itibariyle belediye ve özel halk otobüslerinde nakit binişler kaldırılmıştı. Bu süreçte bilgi sahibi olamayan ve kart alamayan vatandaşların mağduriyet yaşamamaları içinse ilk etapta bir geçiş ücreti belirlenmiş ve bu süreçte nakit ödeme yapan yolcular için şoför kartı uygulaması gerçekleştirilmişti. Daire Başkanı Fatih Pistil yaptığı açıklamada, 3 Temmuz itibariyle şoför kartı uygulamasının da sona ereceğini duyurdu.

Nakit alış verişi sorunlu

3 Temmuz Pazartesi gününden itibaren Kart54 sahibi olmayan vatandaşların belediye ve özel halk otobüsü ile ulaşım sağlayamayacaklarını söyleyen Pistil, “Vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için 3 Temmuz Pazartesi gününe kadar Kart54 sahibi olması gerekiyor. Elektronik Ücret Toplama Sistemi son yıllarda birçok şehirde hızla kullanılmaya başlandı ve kısa sürede nakit kullanımlar kaldırılarak modern toplu taşımanın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Yolculuk esnasında nakit alışverişi gerek güvenlik, gerekse zaman kaybı açısından sorunlu bir ödeme şeklidir” diye konuştu.

Akıllı şehir altyapısı

Elektronik Ücret Toplama Sistemi’nin toplu taşıma planlamasında veri sağlayıcı olduğunu vurgulayan Pistil, “Böyle daha doğru ulaşım planlaması için altlık teşkil ediyor. Ayrıca Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı mevzuatı da Akıllı Ulaşım Sistemleri kapsamnda kartlı sistemi zorunlu kılıyor. Devam eden süreçte ülke genelinde tek ulaşım kartı ile entegre bir toplu taşımanın altyapısı bakanlıkça hazırlanıyor. Biz de Sakarya olarak çalışmalarımızı titizlikle sürdürüyoruz. Şehir genelinde diğer toplu taşıma araçları ve otoparklar gibi kamusal alanlarda da entegrasyonu sağlayarak sistemi ve akıllı şehir altyapısını geliştiriyor, vatandaşlarımızın şehir yaşantısına katkı sağlamayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

Bayii sayısı artacak

Pistil, “Nakit binişlerin kalkmasıyla bayilik talepleri artış göstermiş durumda. Kart54 bayii ağımız hızla genişliyor. Şu anda toplam 220 tane hizmet noktamız bulunuyor. Tüm terminal ve garajlarda bayi oluşturduk. Bayii ihtiyacı olduğu düşünülen yoğun kullanım noktalarının bize iletilmesi halinde gerekli çalışmaları hemen yapıyoruz. Vatandaşlarımız bayilerimizle ilgili daha detaylı bilgiye www.kart54.net adresinden ulaşabilirler. Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları için kısa süre içerisinde Kart54 sahibi olmaları gerektiğini tekrar hatırlatıyorum. Bu süreçte hassasiyet gösteren esnaf ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.”
 
Bu bir tanıtımdır.
 
 
 
 
Bu haber 1271 defa incelenmiştir.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları SakaryaRehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
Habere Yorum Bırakın
  SAkaryada özel halk otobüsü denince KArapürcek özel halk otobüscüleri adamlar cok düzgün sabahları veya yogun olan saatlerde 5 dk 10 dk bir otobüs kaldırıyorlar.İnanırmısınız 2 kişiyle gittigini biliyorum.Tabi bazen cok doluyor ama o da yolcunun tam o saate denk gelmesinden oluyor.İnanın cok seri ve güvenli yolculuk yapıyorlar.Bu konuda onları tebrik ediyorum.Siz admin olarak bu aadamları güzel haber yapın ki diğerlerine ornek olsunlar.Akyazı otobüslerin serbest kartlı birisine iyi davranılmıyor.Ama KARAPÜRCEK özel halk otobüslerinde cok nazik insanlara davranıyorlar.Bu konuda onları tebrik ediyorum.İnsallah devletimiz onlara sahip cıkar.  
 
helal olsun, 21/06/2017  
 

  81 vilayete gidecek olursak 81 tane kart mı almamız gerekiyor. Nakit ödeme kime zarar getiriyor veya kart sistemi kime yarar getiriyor da bu kadar ısrarlı olunuyor. Ara sıra toplu taşıma araçlarından faydalanacak olan vatandaşlar neden mecbur ediliyor kart almaya. Başka vilayetten işi icabı gelen kişi belki bir daha gelmeyecek, toplu taşıma araçlarından faydalanacak ise neden kart almak zorunda kalsın. Anlaşılır gibi değil. Bana göre isteyen kart alsın kullansın isteyen nakit kullansın. Eğer toplu taşıma araçları vatandaşa hizmet amaçlı kullanılıyorsa, ödeme seçeneğininde vatandaşa bırakılması lazım.  
 
Adnan KILIÇ, 19/06/2017  
 

  önüne gelen bedava kart taşıyor bunun önüne gecin artık.Lütfen allah rızası için.Mazot koyamayacak hale geldik.Yardım edin.:( bize bide afra tavra yapıyorlar.YETEERR !!!!  
 
nasil olacak bu is, 18/06/2017  
 


Anket
  Sizce, Yazlık Kavşağı'nda yapılan düzenleme trafiği rahatlatır mı?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER