Haber İhbar Hattı
0 546 724 0 264
Haber İhbar Hattı
facebook.com/sakaryarehberim
Acil Kataloğa İhtiyacınız Varsa Çözüm Proweb'de
Google ile arama
Haritadan Firma Ara

Toçoğlu “Başkanlık Sistemi'nden yanayız” dedi

HaberlerSakarya
16.44, 14/10/2016
Sır Yapı Mimarlık Mühendislik Proje İnşaat Taahhüt Danışmanlık
Toçoğlu “Başkanlık Sistemi'nden yanayız” dedi
Başkanlık sistemi ile ilgili olarak sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Başkan Toçoğlu, “Tarihi tecrübeler önümüzde. Bu coğrafyada tutunabilmek ve müdahalelere karşı koyabilmek başkanlıkla mümkündür. İnşallah başkanlık sistemi için çalışacağız. Sakarya bu mücadeleye güçlü bir ses vermeye hazırdır. Başkanlık için hazırız” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, sosyal medya hesabından son dönemin önemli gündem maddelerinden biri olan başkanlık sistemi tartışmaları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Başkanlık sisteminin öncü bir Türkiye için en önemli gereklilik olduğu vurgusunu takipçileri ile paylaşan Başkan Toçoğlu, şu ifadelere yer verdi;

Dünya Sahnesinde Olmak İçin

“Ülkemizde şuan sistem sorunu var. Sayın Cumhurbaşkanımızın ifade ettikleri üzere sorunun ortadan kalkması ancak Başkanlık Sistemine bağlıdır. Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Başbakanımız, hükümetimiz, partimiz, yerel yöneticiler bir bütün olarak Başkanlık sisteminden yanayız. Tarihi tecrübelere önümüzde. Bu coğrafyada tutunabilmek ve müdahalelere karşı koyabilmek başkanlıkla mümkündür. Dünya sahnesine çıkmak ve mazlum milletlerin derdine derman olmak için siyasal istikrara ve güçlü hükümetlere ihtiyacımız var.”

İstikrarsızlıklara Son

“Bu sistemle: İstikrarsızlığa yol açan uzun hükümet görüşmeleri, kurulamayan hükümetler, koalisyonlar, erken seçimler… Hepsi tarih olacaktır. Türkiye’nin etrafı ateş çemberine dönmüş durumda. İslam ülkelerinin tek umudu Türkiye’dir. Başkanlık güçlü bir dış politika için de elzemdir. Federasyon başkanlık sisteminin olmazsa olmazı değil. Federasyon bir tercihtir. Bizim tercihimiz bellidir; ülkemiz üniter bir devlettir.”

Güçlü Bir Türkiye

“Sistemle hükümet ve siyasi istikrar sağlanacak. Kuvvetler ayrılığı tam anlamıyla yerleşecek. Yasama-yürütme arasında denge oluşacaktır. Güçlü yürütme demek sağlıklı bir zemine oturmuş sivil-asker ilişkisi demektir. Başkanlıkla tüm darbe girişimleri de önlenecektir. Güçlü bir Türkiye bölgesi için bir umuttur. Sistemi anlatmaya, konuşmaya, tartışmaya her zaman hazırız. İnşallah başkanlık sistemi için çalışacağız. Sakarya bu mücadeleye güçlü bir ses vermeye hazırdır. Başkanlık için hazırız.”
 
Bu bir tanıtımdır.
 
 
 
 
 
Bu haber 900 defa incelenmiştir.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları SakaryaRehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
Habere Yorum Bırakın
  Sayın Toçoğlu, başkanlık için siz hazırsınız da, acaba "ülke hazır mı?" Daha Parlementer Sistemi bile doğru dürüst tanımayan bu toplum. hangi bilgisiyle başkanlık sistemimini oylayacak?
Bizim toplumumuz tanımadığı, bilmediği şeylere meyletmesi ile bilinir. "Gördüğüne aşık, görmediğine bulaşık" diye ifade edilen bir toplum yapısına sahibiz.
Yarın Türkiyede bir başkanlık seçimi olursa, halk oyunu kendi geleceği için değil, Tayyib Erdoğanı memnun etmek için verecektir.
 
 
Cavit Tetik, 17/10/2016  
 


Anket
  Sizce, Yazlık Kavşağı'nda yapılan düzenleme trafiği rahatlatır mı?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER