Haber İhbar Hattı
0 546 724 0 264
Haber İhbar Hattı
facebook.com/sakaryarehberim
Proweb E-Ticaret Siteleri
Google ile arama
Haritadan Firma Ara

Staj sorunu çözüldü

HaberlerSakarya
17.38, 18/06/2017
Sır Yapı Mimarlık Mühendislik Proje İnşaat Taahhüt Danışmanlık
Staj sorunu çözüldü
Sağlık meslek lisesi öğrencilerinin zorunlu yaz stajlarıyla ilgili yaşadığı sıkıntının Bakanlığın devreye girmesiyle çözüldüğünü dile getiren Genel Sekreter Sağlam, e-reçete konusunda başhekimleri uyararak, e-reçete yazmayan hekimlere yaptırım uygulanacağını kaydetti.

Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı sağlık tesislerinin yöneticileri haziran ayı olağan toplantısını Genel Sekreter Doç. Dr. Hasan Salih Sağlam başkanlığında yaptı. Toplantıda, Tıbbi Hizmetler Başkanı Op. Dr. Özcan Öktem, İdari Hizmetler Başkanı Dr. Hasan Bektaş ile Mali Hizmetler Başkanı Ahmet Kemiksizoğlu da hazır bulundu. Ramazan münasebetiyle iftar yaparak birlikte oruç açılırken Hendek Devlet Hastanesi Başhekimliğinden ayrılan Op. Dr. Celalettin Akyol’a iki yıla yakın verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür edilerek, Genel Sekreter Sağlam tarafından hediye ve plaket takdim edildi.

Yeni göreve başlayan Uz. Dr. Sedat Aydın’a da başarı dileklerinde bulunan Genel Sekreter Sağlam “Bulunduğumuz makamlarda daha önce başkaları vardı. Bizden sonrada buralarda başka arkadaşlarımız hizmet edecek. Buralar halka hizmet için adeta bir bayrak yarışının olduğu yerlerdir. İki yıldır Hendek’te başarılı çalışmalarda bulunan arkadaşımız Op. Dr. Celalettin Akyol’a teşekkür ediyor ve yeni görev yerinde başarılar diliyoruz. Bunu bir ayrılık veya veda olarak görmüyoruz. Aramıza yeni katılan Uz. Dr. Sedat Aydın’ın da devraldığı bayrağı daha ileriye taşıyacağından şüphemiz yok, başarılar diliyoruz.” diye konuştu.

İftarın ardından gündemdeki konular değerlendirildi. Genel Sekreter Sağlam sağlık meslek lisesi öğrencilerinin zorunlu yaz stajlarıyla ilgili yaşadığı sorunun çözümü için İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün talebiyle Bakanlık nezdinde çalışmalar yapıldığını, bu kapsamda staj yeri bulamayan öğrencilerin kamuya ait sağlık kuruluşlarında stajlarını yapacaklarını dile getirdi. E-reçete sistemiyle ilgili de değerlendirmede bulunan Sağlam, bu konuda Sağlık Bakanlığı’nın talimatları ve hedefleriyle ilgili yazılı bilgilendirmelerin hekimlere yapılmasına rağmen hala hassasiyet göstermeyenlerin olduğunu dile getirdi.

Reçetelerin artık elle yazılmayacağı ve e-reçete yazılması gerektiği halde yapılan incelemelerde bazı hekimlerin baktıkları hastalara hiç e-reçete yazmadığının tespit edildiğini söyleyen Sağlam “Bu kabul edilir bir durum değil. E-reçetede ‘0’ çeken hekimler var. Bunlara bir ceza verilmemesi mümkün değil. Bu bizim keyfi istediğimiz bir şey değil. Bakanlık bu konuda talimat vermiş, bizde artık reçetelerin e-reçete şeklinde verileceğini hekimlerimize bildirmişiz. Bu konuda kurum olarak gereğini yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.” dedi.
 
Bu bir tanıtımdır.
 
 
 
 
Bu haber 839 defa incelenmiştir.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları SakaryaRehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
Habere Yorum Bırakın
Anket
  Sizce, Yazlık Kavşağı'nda yapılan düzenleme trafiği rahatlatır mı?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER