Haber İhbar Hattı
0 546 724 0 264
Haber İhbar Hattı
facebook.com/sakaryarehberim
Acil Kataloğa İhtiyacınız Varsa Çözüm Proweb'de
Google ile arama
Haritadan Firma Ara

Soğuk, Ferizli’de etkili olan pis koku hakkında konuştu

HaberlerSakarya
18.27, 13/10/2016
Sakarya Merkezde Satılık Ofis
Soğuk, Ferizli’de etkili olan pis koku hakkında konuştu
Başkan Soğuk Ferizli’de etkili olan pis koku hakkında basın açıklaması yaptı. Kokunun Söğütlü OSB’nin tamamlanmasının ardından ilçede kötü bir teneffüs oluşturduğunu belirtti. İlçenin kokudan arındırılması için yetkililere seslenen Başkan Soğuk açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

Söğütlü ilçesinde 3. Organize Sanayi bölgesinin faaliyete geçmesinin ardından fabrika atıkları Söğütlü-Ferizli ilçelerimizden geçen dereye atılıyor. Bu atıklar çevre ve toplum sağlığını, özellikle de bulaşıcı hastalıklar açısından ilçemizi olumsuz olarak etkiliyor. Vatandaşlarımız belediyemize gelip haklı olarak kötü kokudan rahatsız olduklarını belirtiyorlar. Söğütlü’de yetkilileri uyarmamıza rağmen herhangi bir işlem yapılmamış olması sabrımızı taşırmak üzeredir. Bu durumun yetkililerce ele alınarak ilçemizin pis kokudan arındırılmasını istiyoruz.

Özellikle son zamanlarda dayanılmaz bir kokuya maruz kaldıklarını da belirten Başkan Soğuk, ilçede pis koku yüzünden vatandaşların mustarip olduğunu belirtti.

Kronik hastalığı olan hastalarımız var. Astım rahatsızlığı olan hastalarımız bu kokudan çok rahatsız oluyorlar. Vatandaşlarımızın sağlığını bir belediye başkanı olarak düşünmek zorundayım. Yıllardan beri bu durum böyle devam etmektedir. Buradan tekrar yetkililere sesleniyorum. İlçemizi bu kokudan arındırmak için gerekli müdahalenin yapılmasını istiyoruz. Eğer yapılmazsa gereğini biz yapacağız. Bu konuda sabrımız taşmak üzeredir. Ferizli ilçesini modern, yaşanılabilir, planlamış bir ilçe haline getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz. Dedi.
 
Bu bir tanıtımdır.
 
 
 
 
Bu haber 928 defa incelenmiştir.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları SakaryaRehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
Habere Yorum Bırakın
  Söğütlü osb'de 2 tane koku çıkaran fabrika var. Biri kemik fabrikası diğeri piliç fabrikası. Piliç fabrikasının kokusu nispeten daha az ama Kemik fabrikası resmen çürümüş ceset gibi kokuyor.  
 
Ekrem, 14/10/2016  
 

  Şeker fabrikasının dibindeki ev sahipleri olarak bizler ne yapalım ? Dayanılmaz kötü kokuları her gün işkence gibi çekiyoruz. Pancar kokusunun ardından leş gibi kanalizasyon gibi koku yayılıyor. Yazıklar olsun hepinize.!! Vatandaş olarak gerçekten hakkım haram olsun, ödediğim vergiler zehir olsun bu devlete.!  
 
Elif , 13/10/2016  
 


Anket
  Sizce, Yazlık Kavşağı'nda yapılan düzenleme trafiği rahatlatır mı?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER