Haber İhbar Hattı
0 546 724 0 264
Haber İhbar Hattı
facebook.com/sakaryarehberim
Google ile arama
Haritadan Firma Ara

SASKİ: "Faturalarda, Hatasızız"

HaberlerSakarya
18.18, 14/10/2016
Sır Yapı Mimarlık Mühendislik Proje İnşaat Taahhüt Danışmanlık
SASKİ:

Su Kayıplarının Kontrolü Eğitimleri’nde konuşan SASKİ Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Mücahit Yıldız, “Hem sayaçlarımızın yaşı hem de kullandığımız sayaçların kalitesi ile birlikte okuma kaynaklı hataları sıfıra indirdik. SASKİ olarak hatasız faturalandırma konusunda oldukça iddialıyız” dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürlüğü tarafından Ankara’da düzenlenen “Su Kayıplarının Kontrolü Eğitimleri”ne katılan Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Mücahit Yıldız, programda katılımcılara bir sunum gerçekleştirdi.  Programda su yönetimi ve bu konuda çağın gerektirdiği bilimsel yöntemler üzerinde durulurken, toplantıya ilgili bakanlık, belediye, iller bankası ve DSİ’den temsilciler de katıldı.

En İleri Teknolojileri Kullanıyoruz

Eğitim programında ‘Abonelik İşlemleri ve Karşılaşılan Sorunlar’ adlı sunum gerçekleştiren SASKİ Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Mücahit Yıldız, “Abonelerimizin büyük bir kısmı konut abonesi. Sayaçlarımızın yüzde 60’ı 3 yaşın altında. 10 yaşın üzerinde olan sayaçlarımızın oranı ise yüzde bir. Hem sayaçlarımızın yaşı hem de kullandığımız sayaçların kalitesi ile birlikte okuma kaynaklı hataları sıfıra indirdik. SASKİ olarak hatasız faturalandırma konusunda oldukça iddialıyız” ifadelerini kullandı.

Suyu 24 Saat Takip Ediyoruz

Yıldız, “En ileri teknoloji sistem ve cihazlarla personelimizin ve vatandaşlarımızın işlemleri sistem üzerinden sorunsuzca ilerliyor. Personelimiz online ve android cihazlarla sayaç okumalarını gerçekleştiriyor. Bu da faturalandırma işlemlerinin anlık ve hatsız yapılabilmesini sağlıyor. SASKİ olarak bütün işlemlerimiz tek bir veri tabanında toplanıyor. Vatandaşlarımız ödeme, arıza kayıt, kanal durum başvurusu gibi birçok işlemini online olarak yapabiliyor. Ayrıca Sakarya’nın dört noktasında bulunan SUMATİK’lerden günün 24 saati fatura ödeme ve kontör yükleme işlemlerini kolay bir şekilde yapabiliyorlar. Ayrıca Sapanca Gölü’nden aldığımız içme suyunu vatandaşlarımızın musluğuna ulaşana dek 7/24 takip ediyoruz” dedi.

 
Bu bir tanıtımdır.
 
 
 
 
 
Bu haber 864 defa incelenmiştir.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları SakaryaRehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
Habere Yorum Bırakın
Anket
  Sizce, Yazlık Kavşağı'nda yapılan düzenleme trafiği rahatlatır mı?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER