Haber İhbar Hattı
0 546 724 0 264
Haber İhbar Hattı
facebook.com/sakaryarehberim
Proweb E-Ticaret Siteleri
Google ile arama
Haritadan Firma Ara

Sapanca'da konut fiyatları son iki yılda yüzde 40 arttı

HaberlerSakarya
01.06, 17/06/2017
Sır Yapı Mimarlık Mühendislik Proje İnşaat Taahhüt Danışmanlık
Sapanca'da konut fiyatları son iki yılda yüzde 40 arttı
Özellikle son yıllarda hem trafik hem de vakit yetersizliğinden çoğu tatilci İstanbul’a yakın beldelerdeki sakin bölgelere gitmeyi tercih ediyor. İstanbul’a yakın olan tatil beldelerine artan ilgi, bu bölgelerdeki emlak fiyatlarını da etkiliyor. Turist alan bölgeler haline gelen bu tatil beldelerinde birçok yeni konut projesi inşa ediliyor. Araştırma sonuçlarına* göre İstanbul’a yakın mesafede bulunan Akçakoca, Karasu, Şile ve Sapanca’da satılık ve kiralık konut fiyatları açıklandı:

KARADENİZ KIYISINDAKİ AKÇAKOCA’YA İLGİ BÜYÜYOR

Düzce’ye bağlı olan Akçakoca, Karadeniz’e kıyısı olan bir tatil beldesi. Karadeniz’in incisi olarak da adlandırılan ve denizi kadar tarihi evleriyle de popüler olan Akçakoca, İstanbul’a 3,5 saat uzaklıkta bulunuyor. Şehre yakınlığı kadar büyüleyici doğasıyla da dikkat çeken bölgede konut fiyatları da her geçen gün artıyor. Bölgede Nisan 2012 ila Nisan 2017 zaman diliminde satılık konut fiyatları yüzde 43, kiralık konut fiyatları yüzde 29 arttı. İstanbul’a yakınlığıyla popülerliği artan ve satılık konut arayanların öncelikli tercihlerinden biri olan Akçakoca’da son iki yılda satılık konut fiyatlarında yüzde 14, kiralıklarda ise yüzde 9’luk bir artış görüldü.

Satılık konut fiyatı: 128 bin TL
Kiralık konut fiyatı: 531 TL
Geri dönüş süresi: 20 yıl

KARASU’NUN DA POPÜLERLİĞİ ARTIYOR

Sakarya’da bulunan, son yılların en popüler tatil beldelerinden Karasu, gayrimenkul geliştiricilerinin de öncelikli tercihlerinden biri. Karasu’ya olan ilgi, bölgedeki konut fiyatlarının da artmasını sağladı. Bölgede son iki yılda satılık konut fiyatları yüzde 46, kiralıklar ise yüzde 12 arttı.

Satılık konut fiyatı: 175 bin TL
Kiralık konut fiyatı: 773 TL
Geri dönüş süresi: 19 yıl

ŞİLE’DE KİRA FİYATLARI DEĞİŞMEDİ

İstanbul’a yakınlığıyla her daim popülaritesini koruyan ilçelerden olan Şile’de konut fiyatlarında son bir yılda çok fazla artış yaşanmadı. Nisan 2015 ila Nisan 2017 dönemi arasında satılık konutta yüzde 52, kiralık konut fiyatlarında ise yüzde 33 artış gerçekleşirken; son bir yılda satılık konut fiyatlarında yüzde 21, kiralıkta ise hiç artış gerçekleşmedi.
Satılık konut fiyatı: 321 bin TL
Kiralık konut fiyatı: 1.141 TL
Geri dönüş süresi: 23 yıl

SAPANCA’DA SON İKİ YILDA YÜZDE 40’LIK ARTIŞ

İlkbahar ve sonbahar aylarının vazgeçilmeyen tatil beldelerinden biri olan Sakarya’nın Sapanca ilçesi, İstanbul’a yakın mesafede olması sebebiyle de ev sahibi olmak isteyenler tarafından tercih ediliyor. Sapanca’da son iki yılda satılık konut ve kiralık konut fiyatlarında yüzde 40’lık bir artış gerçekleşti. Son bir yıla bakıldığında ise satılık ve kiralık konut fiyatlarında yüzde 13’lük bir artış dikkat çekiyor.
Satılık konut fiyatı: 200 bin TL
Kiralık konut fiyatı: 795 TL
Geri dönüş süresi: 21 yıl

“Veriler Zingat.com ve REIDIN raporlarına dayanmaktadır”
 
Bu bir tanıtımdır.
 
 
 
 
Bu haber 1421 defa incelenmiştir.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları SakaryaRehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
Habere Yorum Bırakın
Anket
  Sizce, Yazlık Kavşağı'nda yapılan düzenleme trafiği rahatlatır mı?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER