Haber İhbar Hattı
0 546 724 0 264
Haber İhbar Hattı
facebook.com/sakaryarehberim
Google ile arama
Haritadan Firma Ara

Sakarya Adliyesi personel alıyor (İşte ayrıntılar)

HaberlerSakarya
10.37, 25/01/2012
Proweb Kaşe
Sakarya Adliyesi personel alıyor (İşte ayrıntılar)
Adalet Bakanlığı taşra teşkilatlarına kadrolu ve sözleşmeli olmak üzere memur alımı ilanı sonrasında yeni kurulan bölge Adliyesi ile ilçe adliyelerine
alınacak 70'i zabıt memuru olmak üzere 79 personel alınacak.


Alınacak kadrolar


Bu kapsamda Sakarya Bölge Adliye Mahkemesi'ne 30, Sakarya Adliyesi'ne de 5 kişi olmak üzere toplam 35 sözleşmeli zabıt katibi alınacağı duyuruldu. Ceza İnfaz Kurumunda görevlendirilmek üzere 3 zabıt katibi kadrosu daha bulunduğu bildirilirken adliyedeki alımlar bununla da sınırlı kalmıyor.

Sözleşmeli İnfaz Koruma Memurluğu için 5 kadın olmak üzere 30 memur alınacağı kaydedilirken, Sakarya Denetimli Serbestlik biriminde görevlendirilmek üzere 2 sözleşmeli İnfaz Korum Memuru daha alınacağı açıklandı.

Adalet Bakanlığı'nda yoğun bir sözleşmeli memur alımı gerçekleşirken, Sakarya Adliyesi'nde görev yapmak üzere 8 adet Mübaşir'de alınacağı duyuruldu.

KPSS puanı

Başvurular 3 Şubat Cuma günü sona erecek. Lise, önlisans ve lisans olarak KPSS'den en az 70 puan alanların başvuru yapabileceği memur alımlarıyla ilgili ayrıntılar ise şöyle:

Başvuru şartları

Zabıt katipliği sınavına katılacak adayların F ve Q klavyeden birini seçerek 3 dakikada yanlışsız en az 90 kelime yazmasıgerekirken, bu aşamayı geçen adaylar sözlü mülakata çağırılacak. 35 yaşını aşmış kişilerin başvurusu kabul edilmeyecek.

İnfaz Koruma Memurluğu için ise yaş sınırı 30'a inerken, KPSS tarihi itibariyle 30 yaşını bitirmemiş olanlar başvuru yapabilecek. İnfaz Koruma Memurluğu'nda erkeklerde 170 cm, kadınlarda 160 cm'den kısa boylu olmamak şartına bağlı olarak boyla kilo arasında +10 ve -10 orantısına bakılacak. Bu şartların dışındaki kişilerin başvurusu kabul edilmeyecek.

Kadro ve alımlarla ilgili ayrıntılı bilgiler Adalet Bakanlığı'nın resmi internet sitesi ve Sakarya Adalet Komisyonu Kalemi'nden alınabilecek.

Sözleşmeli memur olarak

Sakarya Bölge İdare Mahkemesi 2, Sakarya Bölge Adliye Mahkemesi 21, Akyazı Adliyesi 6, Ferizli Adliyesi 2, Geyve Adliyesi 1, Hendek Adliyesi 3, Karasu Adliyesi 3, Kocaali Adliyesi 2, Pamukova Adliyesi 2 ve Taraklı Adliyesi 2 memur alımı; kadrolu zabıt katibi olarak Sakarya Adliyesi 5 ve Sakarya Bölge Adliye Mahkemesi 30 olmak üzere toplam 35 memur alımı yapılacak.

 
 
Bu haber 18392 defa incelenmiştir.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları SakaryaRehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
Habere Yorum Bırakın
  bende arkagdaşın söylediğine katılıyorum yaş sınırı 35 zaten 35ten sonrada işi varsada işinden çıkartılıyor emeklilik yaşı 70 oldu anlamadın mankenmi aranıyo  
 
ayşegül, 27/01/2012  
 

  yaş haddi olarak 30 ve 35 belirlenmiş... Peki insanlar neden 30,35 yaşında emekli edilmiyor? şu durumda 60-65 yaşına kadar çalışmak gerekiyor... yada 30,35 ten sonra yeterli olunmuyorsa neden çalışmak zorunda kalıyoruz? BU NE PERHİZ BU NE LAHANA TURŞUSU?  
 
SALEMDAR, 25/01/2012  
 


Anket
  Sakaryaspor, gelecek sezon nasıl başarılı olur?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER