Haber İhbar Hattı
0 546 724 0 264
Haber İhbar Hattı
facebook.com/sakaryarehberim
26 kişilik dev kadromuzla web sitesi değil memnuniyet satıyoruz.
Google ile arama
Haritadan Firma Ara

Rusya ile ilişkiler normalleşti, zam kapıda

HaberlerSakarya
10.23, 18/10/2016
Sır Yapı Mimarlık Mühendislik Proje İnşaat Taahhüt Danışmanlık
Rusya ile ilişkiler normalleşti, zam kapıda
Türkiye’nin Rusya ile yaşadığı uçak krizinin ardından başlayan normalleşme süreci sonrasında meyve ve sebze fiyatlarının artacağı belirtildi.

Türkiye ile Rusya arasında Rus savaş uçağının düşürülmesi sonrası büyük darbe gören ekonomik ilişkilerde, özellikle yaş meyve sebze ihracatında önemli kayıp oldu. Turizmden tarıma birçok sektörde Rusya'nın Türk ürünlerine uyguladığı ambargo, yaş meyve ve sebze sektöründe en çok domates üreticisini vurdu.

Rusya ile ilişkilerin normalleşmesi sonrası sebze ve meyve fiyatlarında artış beklenirken, fiyatlardaki ilk artış domatesi vurdu.

Konuyla ilgili SakaryaRehberim.com'a konuşan Katlı Pazar esnafı, "Şu an fiyatlarda bir artış yok ama ihracat başlarsa fiyatlar epey yükselir. Domates 2 liraysa 5 lira olur, biber 5 liraysa 10 lira olur. Meyvede şimdilik bir zam yok. Elma ile nar 1.5 lira, mandalina 1.5-2.5 lira arası, üzüm 3.5 lira. Yani meyvede fiyatlar normal. İhracatın olmasıyla özellikle sebze fiyatları artacaktır. Domatesin fiyatı artmaya başladı zaten" dedi.

 
Bu bir tanıtımdır.
 
 
 
 
Bu haber 3061 defa incelenmiştir.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları SakaryaRehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
Habere Yorum Bırakın
  O kadar yıllar boyunca, demek ki boşuna okuyup dirsek çürütmüşüz.
Bize fiyat hesaplamasını böyle öğretmediler.
 
 
Cavit Tetik, 18/10/2016  
 


Anket
  Sizce, Yazlık Kavşağı'nda yapılan düzenleme trafiği rahatlatır mı?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER