Haber İhbar Hattı
0 546 724 0 264
Haber İhbar Hattı
facebook.com/sakaryarehberim
Sır Yapı
Google ile arama
Haritadan Firma Ara

O sempozyum, Sapanca'da düzenlenecek

HaberlerSakarya
13.24, 12/10/2016
Sakarya Merkezde Satılık Ofis
O sempozyum, Sapanca'da düzenlenecek

WRI Türkiye Sürdürülebilir Şehirler’in sürdürülebilir ve yaşanabilir kentler yaratma hedefiyle her yıl düzenlediği ‘Yaşanabilir Şehirler Sempozyumu’ Sakarya Üniversitesi’nin katkılarıyla  26 Ekim tarihinde Sapanca’da düzenlenecek.

‘Küresel Taahhütlerden Yerel Uygulamalar’ teması ile hazırlanan sempozyumda, iklim değişikliği, yol güvenliği, binalarda enerji verimliliği ve erişilebilirlik konuları masaya yatırılıcak. Bu yıl dördüncüsü düzenlenecek Yaşanabilir Şehirler Sempozyumu ile sürdürülebilir kentleşme ve ulaşım alanında çalışan farklı disiplinler ve kurumlar bir araya getirilerek, farklı illerden gelen karar verici ve uygulayıcılara daha sürdürülebilir ve yaşanabilir kentler inşa etme sürecinde destek olmak amaçlanıyor.

Sempozyumda, Türkiye’den ve dünyadan alanında uzman 30 konuşmacı, 5 oturumda sürdürülebilir kentleşmenin gelişmenin ulaşım, hareketlilik ve enerji verimliliği konularını kapsayan iyi uygulama örneklerini konusunda sunum yapacak.

Sempozyumun açılış konuşmaları, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ve WRI Türkiye Sürdürülebilir Şehirler Direktörü Arzu Tekir tarafından yapılacak. Sempozyum, özel sektör, uluslararası kurum ve kuruluş, üniversite, sivil toplum kuruluşları ve basına açık olarak gerçekleştirilecek.

 
Bu bir tanıtımdır.
 
 
 
 
 
Bu haber 907 defa incelenmiştir.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları SakaryaRehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
Habere Yorum Bırakın
Anket
  Sizce, Yazlık Kavşağı'nda yapılan düzenleme trafiği rahatlatır mı?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER