Haber İhbar Hattı
0 546 724 0 264
Haber İhbar Hattı
facebook.com/sakaryarehberim
26 kişilik dev kadromuzla web sitesi değil memnuniyet satıyoruz.
Google ile arama
Haritadan Firma Ara

Kılıçdaroğlu, başlattığı yürüyüşte Sakarya'dan geçecek

HaberlerSakarya
13.07, 15/06/2017
Sır Yapı Mimarlık Mühendislik Proje İnşaat Taahhüt Danışmanlık
Kılıçdaroğlu, başlattığı yürüyüşte Sakarya'dan geçecek

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından bugün Ankara’dan İstanbul’a ‘Adalet Yürüyüşü’nü başlattı. Yürüyüşün 28 gün sürmesi beklenirken Sakarya'dan da geçilecek.

MİT TIR'ları görüntülerinin yayınlanmasına ilişkin davada 25 yıl hapis cezasına çarptırılan ve tutuklanmasına karar verilen CHP Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutukluluğuna itiraz eden ve Ankara Güvenpark'a gelen Kılıçdaroğlu, "Bir dikta yönetimi ile karşı karşıyayız. Adaletin olmadığı bir ülkede yaşamak istemiyoruz. Her özgür ülke gibi uygar ülke gibi kendi ülkemizde barış içinde yaşamak istiyoruz. Bıçak kemiğe dayandı artık. Yeter diyoruz. Bunun için yürüyüşümüzü başlatıyoruz" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun günde 18 km katedeceği, yürüyüşün 28 gün sürmesi bekleniyor. 15 Haziran'da başlayan yürüyüşte bugün 13. gün. CHP Sakarya İl Başkanı Ayça Taşkent, yürüyüş ile ilgili şunları söyledi:

''Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu 29 Haziran Perşembe günü Gümüşova'dan hemen sonra Sakarya sınırına giriyor. Tüm adalet savunucularını yürüyüş kortejini karşılamaya ve Sakarya sınırındaki ilk etap için birlikte yürümeye davet ediyoruz. Aynı gün sabah saat:06.00'da karşılama noktasına götürmek üzere il binamız önünden araçlar kaldırılacaktır. Ve Hendek'te bitecek olan Sakarya güzergahındaki ilk yürüyüş sonunda araçlar katılımcıları tekrar merkeze getirecektir. Adaleti savunan, demokrasiden yana taraf olan herkese çağrımızdır.''

 
Bu bir tanıtımdır.
 
 
 

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanması sonrasında Sakarya’da CHP’li partililer basın açıklaması yaptı.

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun MİT TIR'ları davasında askeri casusluk yaptığı gerekçesiyle 25 yıl hapse mahkum edilmesinin sonrasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ankara’da ‘Adalet Yürüyüşü’ başlattı. Sakarya’daki partililerde eyleme destek vererek Şemsiyeli Park önünde bir basın açıklaması yaptı. Yaklaşık 50 kişinin katıldığı eylemde partililer ellerine ‘Adalet’ yazılı dövizler taşıdı.

CHP Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı Emel Bircan eylemde yaptığı açıklamada, “Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’dan başlattığı eyleme bizde Sakarya’dan destek veriyoruz. Bu tüm ülkede başladı. Bu eylemde Ankara’dan İstanbul’a kadar yürüyen genel başkanımıza biz buradan katılım sağladı. Artık adalet diyoruz. Partililer, vatandaşlar olarak artık yeter diyoruz. Artık bu kadar adaletsizlik olmamalıdır. Cumhuriyet Halk Partisi artık sokaklardadır” dedi.

Basın açıklaması sonrasında partililer olaysız şekilde dağıldı.

 
 
 
 
Bu haber 5404 defa incelenmiştir.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları SakaryaRehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
Habere Yorum Bırakın
Anket
  Sizce, Yazlık Kavşağı'nda yapılan düzenleme trafiği rahatlatır mı?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER