Haber İhbar Hattı
0 546 724 0 264
Haber İhbar Hattı
facebook.com/sakaryarehberim
Bilnet Okulları Çok Yakında Sakarya'da
Google ile arama
Haritadan Firma Ara

Kılıçdaroğlu, başlattığı yürüyüşte Sakarya'dan da geçecek

HaberlerSakarya
13.07, 15/06/2017
Sır Yapı Mimarlık Mühendislik Proje İnşaat Taahhüt Danışmanlık
Kılıçdaroğlu, başlattığı yürüyüşte Sakarya'dan da geçecek

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından bugün Ankara’dan İstanbul’a ‘Adalet Yürüyüşü’nü başlattı. Yürüyüşün 28 gün sürmesi beklenirken Sakarya'dan da geçilecek.

MİT TIR'ları görüntülerinin yayınlanmasına ilişkin davada 25 yıl hapis cezasına çarptırılan ve tutuklanmasına karar verilen CHP Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutukluluğuna itiraz eden ve Ankara Güvenpark'a gelen Kılıçdaroğlu, "Bir dikta yönetimi ile karşı karşıyayız. Adaletin olmadığı bir ülkede yaşamak istemiyoruz. Her özgür ülke gibi uygar ülke gibi kendi ülkemizde barış içinde yaşamak istiyoruz. Bıçak kemiğe dayandı artık. Yeter diyoruz. Bunun için yürüyüşümüzü başlatıyoruz" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun günde 18 km katedeceği, yürüyüşün 28 gün sürmesi bekleniyor. Ne zaman Sakarya'da olacağı henüz bilinmiyor.

Açıklamada, yürüyüş güzergahı olarak Ankara ili sınırları içinde E-5 Karayolu güzergahının takip edileceği duyuruldu.

Güzergahta bulunan yerleşim yerlerinde miting ve benzeri etkinlikler yapılamayacağı vurgulandı.

Yürüyüş sırasında varsa kaldırımlar, yoksa banketlerin kullanılacağı bildirilen açıklamada, taşıtların seyrine mani olacak ve trafik güvenliğini tehlikeye düşürecek şekilde yola girilemeyeceği kaydedildi. Valilik açıklamasında, katılımcıların can güvenliği ve trafik düzeninin sağlanması için hava kararmadan önce yürüyüşün günlük olarak sonlandırılacağı aktarıldı.

 
Bu bir tanıtımdır.
 
 
 

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanması sonrasında Sakarya’da CHP’li partililer basın açıklaması yaptı.

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun MİT TIR'ları davasında askeri casusluk yaptığı gerekçesiyle 25 yıl hapse mahkum edilmesinin sonrasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ankara’da ‘Adalet Yürüyüşü’ başlattı. Sakarya’daki partililerde eyleme destek vererek Şemsiyeli Park önünde bir basın açıklaması yaptı. Yaklaşık 50 kişinin katıldığı eylemde partililer ellerine ‘Adalet’ yazılı dövizler taşıdı.

CHP Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı Emel Bircan eylemde yaptığı açıklamada, “Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’dan başlattığı eyleme bizde Sakarya’dan destek veriyoruz. Bu tüm ülkede başladı. Bu eylemde Ankara’dan İstanbul’a kadar yürüyen genel başkanımıza biz buradan katılım sağladı. Artık adalet diyoruz. Partililer, vatandaşlar olarak artık yeter diyoruz. Artık bu kadar adaletsizlik olmamalıdır. Cumhuriyet Halk Partisi artık sokaklardadır” dedi.

Basın açıklaması sonrasında partililer olaysız şekilde dağıldı.

 
 
 
 
Bu haber 4526 defa incelenmiştir.

 
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları SakaryaRehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
Habere Yorum Bırakın
Anket
  Bazı minibüs şoförlerinin yolcu ücretlerini 1 TL yapması hakkında ne düşünüyorsunuz?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER