Haber İhbar Hattı
0 546 724 0 264
Haber İhbar Hattı
facebook.com/sakaryarehberim
26 kişilik dev kadromuzla web sitesi değil memnuniyet satıyoruz.
Google ile arama
Haritadan Firma Ara

Hendek’te yaşayan Suriyeli ailelerden özür

HaberlerSakarya
00.37, 19/06/2017
Sakarya Merkezde Satılık Ofis
Hendek’te yaşayan Suriyeli ailelerden özür
Geçtiğimiz günlerde Hendek 2. OSB’de meydana gelen tartışmalar sonrası çıkan olaylar nedeniyle Hendek’te ikamet eden Suriyeli 30’a yakın Aile, Gençler ve Çocukları ile birlikte Hendek Halkından özür dileyerek şükranlarını ilettiler.

Kardeş bir şekilde hayatımıza devam etmek istiyoruz

Hendek Belediyesi Meclis salonuna alınan Aileleri karşılayan Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü konuşmasında, bizler burada Suriyeli kardeşlerimiz ve diğer Vatandaşlarımız ile birlikte kardeş bir şekilde hayatımıza devam etmek istiyoruz. Yaşanan tatsız olayların da gelecek ile alakalı ibretlik olarak kabul ediyor ve ve bu gibi olaylar için önlemler almamız gerektiğini biliyoruz. İnşallah ilerleyen zamanlarda da Ülkenizdeki savaşlar barışa döner ve buradan huzurlu bir şekilde memleketlerinize dönersiniz. Dönmeyenler için de bir şey yok, Memleketimiz herkese açık olduğu gibi sizlere de açık diye konuştu.

Kendileri ile gerekli görüşmeleri yaptıklarını ifadeden Püsküllü, Suriyeli Vatandaşlarımız yaşanan olaylardan ciddi anlamda üzüntü duyduklarını ifade ettiler. Bizlerle evini, aşını hatta üzerimizde giydiğimiz elbiseler bile Hendek Halkınındır, bizlere bu şekilde sahip çıkan bir Halka kesinlikle karşı olunmayacağını ve bunun ile alakalı olarak Özürlerini beyan ettiler. Yanlış anlaşıldıklarını, olayların provakatif çerçevelere çekilmemesi gerektiğini, Hendek’ten ve Hendek’te olmaktan mutlu olduklarını dile getirdiler diyerek Suriyeli Ailelerin çağrısını kamuoyu ile paylaştı.                        
Hendek Halkından özür diliyoruz

Suriyeli Ailelerin Tercümanlığını ve Sözcülüğünü üstlenen Hülya Saydam, Suriyeli Aileler adına yaptığı konuşmada Ailelerimiz çok üzgün olduklarını ifade ediyorlar. Burada toplanmalarının sebebinin bizlerle aşını, evlerini, kıyafetlerini kısacası her şeylerini bizlerle paylaşan ve bu sebeple meydana gelen olaylar nedeniyle biz Hendek Halkından özür diliyoruz.

Biz onarla olan vefa borcumuzu hiçbir şekilde ödeyemeyiz. Bizlerde bu yüzden bu akşam burada toplandık. Bizler çok üzgünüz, Türk Halkını, Cumhurbaşkanımızı ve Türkiye’nin diğer Arap Ülkelerinin açmadığı kapıları açtığını dile getirdiler. Suriyeli Ailelerin tek tek kendisi ile görüşerek duygularını paylaştığını dile getiren Saydam, Ailelerimiz olaylar nedeniyle üzgün olduklarını ve bu olayların bizlerin Türkiye Suriye kardeşliğini etkileyemeyeceğini dile getirdiler.
 
Bu bir tanıtımdır.
 
 
 
 
Bu haber 6972 defa incelenmiştir.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları SakaryaRehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
Habere Yorum Bırakın
Anket
  Sizce, Yazlık Kavşağı'nda yapılan düzenleme trafiği rahatlatır mı?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER