Haber İhbar Hattı
0 546 724 0 264
Haber İhbar Hattı
facebook.com/sakaryarehberim
Proweb E-Ticaret Siteleri
Google ile arama
Haritadan Firma Ara

Fevzi Kılıç'tan ilçe başkanlarına mesaj

HaberlerSakarya
17.13, 16/10/2016
Sır Yapı Mimarlık Mühendislik Proje İnşaat Taahhüt Danışmanlık
Fevzi Kılıç'tan ilçe başkanlarına mesaj

Partisinin danışma meclisi toplantısında konuşan AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç, ilçe kongreleriyle teşkilatları yenileyeceklerini belirterek, “Teşkilatları daha zinde bir yapıya kavuşturacağız” dedi

YAŞANAN SÜREÇ
AKP 64’üncü İl Danışma Toplantısı Orhangazi Kültür Merkezi’nde yapıldı. Toplantının açılışında konuşan İl Başkanı Fevzi Kılıç, 15 Temmuz’un ardından sürecin sulandırılmaya çalışıldığını belirterek, “Bir kısım insanlar bu zemini kendi hesaplaşmaları için değerlendirebilir. Bu bizi sıkıntıya sokabilir. Sağduyulu karar vermek zorundayız” dedi.


İLÇE KONGRELERİ
Partisinin teşkilatlarının cemaatle bir bağlantısı olmadığını söyleyen Kılıç, “Bazen, ‘Siyaset kendini neden temizlemiyor’ şeklinde sarf edilen sözler bu teşkilatlara saygısızlıktır” dedi. Önümüzdeki aylarda kongre süreçlerinin başlayacağına değinen AKP İl Başkanı Kılıç, “Delege tespitlerini yaptıktan sonra ilçe kongrelerini yapacağız” dedi.


YORULAN İSİMLER
Parti teşkilatlarını yenileyeceklerini vurgulayan Başkan Kılıç, “Teşkilatlarımızı yenileyeceğiz. Yorulan arkadaşlarımız olabilir. Görevi bırakmak isteyen arkadaşlarımız olabilir. Teşkilatlarımızı daha zinde bir yapıya kavuşturacağız. Daha operasyonel, daha aktif zamanını teşkilatlara ayıracak insanları bir araya getireceğiz” şeklinde konuştu.

AKP 64’üncü İl Danışma Toplantısı Orhangazi Kültür Merkezi’nde yapıldı. Toplantıya, AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç, Milletvekilleri Ali İhsan Yavuz, Recep Uncuoğlu, Ayhan Sefer Üstün ve Mustafa İsen, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AKP İl Koordinatörü Mehmet Ali Okur, ilçe başkanları, belediye başkanları, teşkilat yöneticileri ve partililer katıldı.


15 TEMMUZ SÜRECİ
Toplantının açılış konuşmasını yapan AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç, 15 Temmuz Darbe Girişimi’nde gösterdiği duyarlılık için tüm Sakaryalılara teşekkür etti. 15 Temmuz sürecinin ardından devlette bir takım açığa almaların meydana geldiğini belirten Başkan Kılıç, “Devlet kendini temizlerken süreci sulandırmaya çalışan insanlar var” dedi.


HESAPLAŞMALAR
Süreci sulandırmanın ülkeye yapılacak kötülük olduğunu ifade eden Başkan Kılıç, “Bir kısım insanlar da bu zemini kendi hesaplaşmaları için değerlendirebilir. Bu bizi sıkıntıya sokabilir. Sağduyulu olarak doğru karar vermek zorundayız. Peygamberimiz ‘Babanın suçu çocuktan, çocuğun suçu babadan sorulmaz’ der. Hukukta masumiyet karinesi vardır” diye konuştu.

GERİ DÖNMELER
Kılıç, “Darbeye karışmış olanların 15’inin eşi bize dertlerini açabiliyorlar. Eğer insani bir talepleri varsa ve söyledikleri mantıklıysa elimizden geldiği ölçüde yerine getirmeye çalışıyoruz. Kimileri bu süreci sulandırmaya ve kendi lehlerine kullanmaya çalışsa bile süreç yüzde 95 doğru gidiyor. Açığa alınanlardan geriye dönmeler de başladı” şeklinde konuştu

CEMAAT BAĞLANTISI
Zaman zaman siyasetin kendini niye temizlemediğinin sorulduğunu söyleyen Başkan Kılıç, “17-25 Aralık’tan sonra zaten o dönemki başbakanımız gerekeni söyledi. 2014 Mart’ında yerel seçimler gerçekleşti. Belediye başkanlarımız belirlenirken kriter cemaat bağlantısı olmamasıydı. İlçe kongrelerimizde de zaten ilk kriter yine cemaat bağı olmamasıydı” dedi

BAĞLANTI YOK
Partisinin teşkilatlarının cemaatle uzaktan veya yakından bir bağlantısı olmadığını söyleyen Kılıç, “Siyaset kendini neden temizlemiyor şeklindeki sözler bu teşkilatlara saygısızlıktır” dedi. Önümüzdeki aylarda kongre süreçlerinin başlayacağına değinen AKP İl Başkanı Kılıç, “Delege tespitlerini yaptıktan sonra ilçe kongrelerini yapacağız” dedi.


ÜYE GÜNCELLEMELERİ
Üye güncellemelerinin yüzde 80’inin tamamladıklarını ifade eden Başkan Kılıç, teşkilat başkanlarından acil olarak güncellemeleri tamamlamalarını istedi. Kılıç, “Teşkilatlarımızı yenileyeceğiz. Yorulan arkadaşlarımız olabilir. Görevi bırakmak isteyen arkadaşlarımız olabilir. Teşkilatlarımızı daha zinde bir yapıya kavuşturacağız” dedi.

AKTİF ZAMAN
Kılıç sözlerini şöyle sürdürdü: Daha operasyonel, daha aktif zamanını teşkilatlara ayıracak insanları bir araya getireceğiz. Önümüzdeki süreçte partimizi en iyi şekilde temsil etme adına hem ilçemizde, hem ilimizde hem de ülkemizde teşkilatlarımızı yenileyeceğiz. AK Parti’ye karşı yapılan hareket millete karşı yapılan bir harekettir” dedi.


SLAYT GÖSTERİSİ
Başkan Kılıç’ın konuşmasının ardından hazırlanan slayt gösterisi ilgiyle izlendi. AKP İl Kadır Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu ve İl Gençlik Kolları Başkanvekili Yusuf Tercan da birer konuşma yaparak teşkilatlarının çalışmalarını açıkladı. Danışma Meclisi’nde katılımcılara soru kağıdı dağıtarak, sorularını yazmaları istendi.


ŞERDEN HAYIR DOĞDU
Danışma Meclisi’nde milletvekilleri adına Mustafa İsen bir konuşma yaptı. Partililere teşekkür eden Milletvekili İsen, 15 Temmuz’da şerden hayır doğduğunu söyledi. Türkiye’nin çok büyük bir sınavla karşı karşıya kaldığını ifade eden Milletvekili İsen, “Darbeleri unutmayacağız ama yeni projelerle ilgili çalışmalar yapacağız” dedi.


HATALAR DÜZELTİLİR
FETÖ Operasyonlarına da değinen Milletvekili İsen, “Bize gelen hadiselerde insanlar fotoğrafın tamamını göstermiyor. Olayın aslını öğrendiğiniz zaman aslında anlattıkları gibi gerçekleşmediğini görüyorsunuz. Varsa hatalar düzeltilecektir. Bu olaylara maruz kalanların çoğunluğu tesadüfen maruz kalmamıştır. Anlatılan hikayelerin çoğu doğru değildir” dedi. Basına kapalı bölümde teşkilat üyelerinin soruları AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ve milletvekilleri tarafından yanıtlandı.

 

Yenihaber

 
Bu bir tanıtımdır.
 
 
 
 
Bu haber 1304 defa incelenmiştir.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları SakaryaRehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
Habere Yorum Bırakın
Anket
  Sizce, Yazlık Kavşağı'nda yapılan düzenleme trafiği rahatlatır mı?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER