Haber İhbar Hattı
0 546 724 0 264
Haber İhbar Hattı
facebook.com/sakaryarehberim
Sır Yapı
Google ile arama
Haritadan Firma Ara

Cumhurbaşkanı'na şiirler yazan Lübnanlı Rektör SAÜ'deydi

HaberlerSakarya
12.16, 16/10/2016
Sakarya Merkezde Satılık Ofis
Cumhurbaşkanı'na şiirler yazan Lübnanlı Rektör SAÜ'deydi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için yazdığı şiirler tanınan Lübnan Trablus Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Râfet el-Mîkâtî Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesini ziyaret etti.

Sakarya Üniversitesi Ortadoğu Enstitüsü tarafından düzenlenen III. Uluslararası Ortadoğu’da Siyaset ve Toplum Kongresinde konuşma yapmak üzere Sakarya’ya gelen Lübnan Trablus Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Râfet el-Mîkâtî, Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesini ziyaret ederek Dekan Prof. Dr. H. Mehmet Günay ve öğretim üyeleri ile görüştü. Fakülte dekanlığında gerçekleşen görüşmede İlahiyat Fakültesi ile Trablus Üniversitesinin ilgili bölümleri arasında ne tür akademik işbirlikleri yapılabileceği konusu ele alındı. Ziyaret sonunda İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. H. Mehmet Günay tarafından konuk rektöre hediye takdim edildi.

Daha sonra fakültenin çeşitli birimlerini gezen ve Arapça hazırlık eğitimi hakkında bilgi alan Prof. Dr. el-Mîkâti, Arapça Dil Kulubü (Multekâ Lugati’d-dât) Öğrenci Topluluğunun mekânını da ziyaret ederek öğrencilerden Arapça adına yapılan faaliyetleri dinledi. Topluluğun yaptığı etkinlikleri öğrenmiş olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden el-Mîkâtî, kendi üniversitelerinde de yabancılara Arapça öğretim merkezi bulunduğunu ve iki üniversite arasındaki anlaşma çerçevesinde İlahiyat öğrencilerinin Lübnan’a gelmesinden memnuniyet duyacaklarını belirtti.

Prof. Dr. Râfet el-Mîkâtî geçtiğimiz Nisan ayında da Sakarya Üniversitesini ziyaret etmiş ve o ziyarette Sakarya Üniversitesi ile Trablus Üniversitesi arasında akademik işbirliği protokolü imzalanmıştı.

Türklere ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a duyduğu derin sevgiyi her fırsatta dile getiren Prof. Dr. Rafet el-Mîkâtî, aynı zamanda 15 Temmuz başarısız darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için yazdığı ve bizzat seslendirdiği kaside ile tanınıyor.

Aşağıda Türkçe çevirisi bulunan kasidenin Türkçe alt yazılı video klipi şu linkten izlenebilmektedir: https://www.youtube.com/watch?v=1Dur52fmN4M

Prof. Dr. Râfet El-Mîkâtî’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İçin Yazdığı Kasidenin Türkçesi

Bir geceydi, devrildi güzel adam dediler Kin dolu namluları hep ona çevirdiler Ne kadar yalan varsa bir bir kustu ekranlar Yeryüzü talan oldu, yalanlar hep yalanlar İkiyüzlü ağızlar görsen nasıl duacı Kalplerinde suikast, dilekler darağacı İt çakal bir sevindi, bir sevindiler ki sorma Kaçıp gitmişti güya, meydan kalmış onlara Gör bak kimlere kalmış hakikate şahitlik Dualar kabul olsa kemik yağardı kemik Silahlar isyan etti çepeçevre her yerde Gemiler ihanete yelken açtı, seferde Millete denildi ki çıkmayın evden zinhar İt çakalın günüymüş, gün bugündür sandılar İhanet nara attı, biz kazandık dediler
 
Bu bir tanıtımdır.
 
 
 
 
 
Bu haber 395 defa incelenmiştir.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları SakaryaRehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
Habere Yorum Bırakın
Anket
  Sizce, Yazlık Kavşağı'nda yapılan düzenleme trafiği rahatlatır mı?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER