Haber İhbar Hattı
0 546 724 0 264
Haber İhbar Hattı
facebook.com/sakaryarehberim
Google ile arama
Haritadan Firma Ara

CHP ilçe başkanından hastane sorunları ile ilgili açıklama

HaberlerSakarya
00.02, 19/10/2016
Sakarya Merkezde Satılık Ofis
CHP ilçe başkanından hastane sorunları ile ilgili açıklama
Azak; Hastane Yönetimi Siyasilerin Kuklası Olmadan Hizmet Vermelidir

CHP Hendek İlçe Başkanı Reyhan Azak, yeni Hastane de ki sorunlarla ilgili açıklama yaparak Vatandaşlarımız turistik gezi için değil şifa bulmaya hastaneye geliyor dedi.

CHP Hendek İlçe Başkanı Reyhan Azak yaptığı açıklamada “ Son günlerde Hendek yerel basınının köşe yazarlarından, AKP ilçe başkanı Sn. Sofu'dan ve MHP ilçe başkanı Sn. Babaoğlu'ndan Hendek devlet hastanesi ile ilgili açıklamaları okuyoruz. Geçmişte hastanenin yeri ve imar maliyeti konusunda yapılan tartışmalar bu gün yerini hastaneden hizmet alma kalitesi konusuna dönüşmüştür.

Komşu ilçemiz Akyazı'da 75 yataklı hastanede 25 uzman doktor hizmet verirken, diğer komşu ilçemiz Karasu'da 50 yataklı hastanede 24 uzman doktor hizmet vermektedir. 100 yataklı Hendek hastanesinde 20 uzman doktordan hizmet almaktayız. Bu sayı Hendek için yetersizdir.

Doktor, hastabakıcı, hemşire, gibi sağlık çalışanlarının 1 günde bakabilecekleri hasta sayısı kanunlarla belirlenmiştir. Hastanemizdeki hasta sayısı göz önüne alındığında 20 uzman doktor ve ekibinin iyi niyetli, cefakar çalışmaları da doktor eksikliğini kapatmıyor.

Hastanenin olmazsa olmazı Kardiyoloji doktorudur. Geldi-başka yere tayin oldu-yenisi gelecek tartışmaları hastanemizdeki eksikliği kapatmıyor. Acile gelip kardiyoloji doktoru eksikliğinden vefat eden Hendek’li vatandaşlarımızın olduğunu unutmayalım.

Vatandaşlarımızın en çok şikayet ettikleri konulardan biride yoğun bakım ünitesinin yetersizliğidir. Yoğun bakım hastalarının burada yerimiz, ekipmanımız ve uzman doktor yok diye çevre illere yollanması hasta yakınlarını maddi ve manevi olarak zorlamaktadır. Yoğun bakım ünitesindeki yatak, ekipman ve doktor açığı acilen giderilmelidir.

Hastanemizde yeni doğan ve fizik tedavi ünitesinde uzman doktor yok. Genel cerrah uzman doktoru ameliyatlara yetişemiyor. Eski başhekim hem hastane sorunlarıyla ilgilenirken hem de ameliyatlara girerek hizmet veriyordu. Yeni başhekim uzman cerrah olmasına rağmen ameliyatlara girmediğinden hastalarımız başka hastanelerde yönelmek zorunda kalmaktadırlar.

Günü kurtarmak için haftada 2 gün hastanede bulunacak branş doktorları hastalarımıza şifa dağıtamaz. Hendek gibi güzel bir ilçede yaşamayı benimseyecek ve gerektiğinde 24 saat hastane ve Hendek’lilere derman olacak doktor bulmak zor olmasa gerek.

Hendek devlet hastanesi çalışanları sistemsizlikten, huzursuzluktan, adaletsiz yönetimden şikayetçidirler. Mevcut personel hastanemizdeki kaos ortamında kurtulmak için tayin olma imkanlarını zorladıkları duyumlarımız arasındadır.

Hastaneye ulaşım sağlık çalışanlarımızın ve vatandaşlarımızın şikayetçi oldukları konulardan biridir. Çalışanlar ilk servisle bile sabah mesailerine yetişememekte, mesaileri bitince de dolmuş saatini beklemekten bitap olmaktadırlar. Hastane yönetimi kendi personeline ulaşım için ayrı servis kiralamalıdır.

Hastane taşıma hattı ihalesi bir an önce ilgili esnaf-şoförler odası ile birlikte şeffaf olarak acilen yapılmalıdır. Gece hastaneye gitme ihtiyacı olan hastalarımız içinde nöbetçi dolmuş olmalıdır.

Hastane kantini gelir getirsin diye yüksek bedelle kiraya verildiğinden hasta ve yakınları ihtiyaçlarını kantinden fahiş fiyatla temin etmek zorunda kaldıklarını tarafımıza şikayet etmektedirler. Kamu hastaneleri her alanda “kar” için değil "hizmet" odaklı çalışmak zorundadır. Vatandaşlarımızın turistik gezi için değil şifa bulmaya hastaneye geldiği unutulmamalıdır.

Hastaneler diğer kutsal mekanlar gibi siyasi uygulamalardan arındırılmalıdır. Siyasetçilerin yapacağı en güzel hizmet hastanemizde eksik olan tıbbi malzemelerin tamamlanması ve eksik olan uzman doktor sayısının giderilmesi için çaba göstermelidir. Hastane yönetimi de siyasilerin kuklası olmadan kendi özgür iradesini kullanıp personeline, hastalara ve yakınlara en iyi hizmeti vermek olmalıdır” ifadelerine yer verdi.
 
 
Bu haber 384 defa incelenmiştir.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları SakaryaRehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
Habere Yorum Bırakın
Anket
  Sizce, Yazlık Kavşağı'nda yapılan düzenleme trafiği rahatlatır mı?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER