Haber İhbar Hattı
0 546 724 0 264
Haber İhbar Hattı
facebook.com/sakaryarehberim
26 kişilik dev kadromuzla web sitesi değil memnuniyet satıyoruz.
Google ile arama
Haritadan Firma Ara

Amatör balıkçı, dev turna balığı tuttu

HaberlerSakarya
15.22, 12/10/2016
Sakarya Merkezde Satılık Ofis
Amatör balıkçı, dev turna balığı tuttu

Geyveli amatör balıkçı Volkan Önal Beylik Hendeği olarak bilinen Sazlı dere’de boyu 1 metreyi geçen 12 kilo ağırlığında dev turna balığı yakaladı.

Geyve Ovası'nın taban suyunu tahliye etmek için yapılan su kanallarında balık bolluğu yaşanıyor. Amatör balıkçıların mesken tuttuğu bu kanallarda her gün onlarca balık yakalanıyor. Sakarya Nehri ile bağlantısı olan kanala,
nehirden giren balıklar sazlıklar arasında yumurtlayarak yaşamlarını devam ettiriyor.

Amatör balıkçılık yapan Volkan Önal: 'Kanallar, içindeki sazlıklar nedeniyle balıkların yaşam alanı olmuş. Adeta balık kaynıyor. Bende boş vakitlerimde hobi spor olarak amatör balıkçılık yapıyorum. Küçük balıkları yakaladığımda tekrar kanala bırakıyorum. Ancak bu seferki baya büyük oldu. Sudan çıkartırken çok heyecanlandım' dedi.

 
Bu bir tanıtımdır.
 
 
 
 
 
 
 
Bu haber 5091 defa incelenmiştir.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları SakaryaRehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
Habere Yorum Bırakın
Anket
  Sizce, Yazlık Kavşağı'nda yapılan düzenleme trafiği rahatlatır mı?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER