Haber İhbar Hattı
0 546 724 0 264
Haber İhbar Hattı
haber@sakaryarehberim.com
 
Google ile arama
Haritadan Firma Ara

Amatör balıkçı, dev turna balığı tuttu

HaberlerSakarya
15.22, 12/10/2016
Karabaş Arçelik - Serdivan
Amatör balıkçı, dev turna balığı tuttu
Bu bir tanıtımdır.

Geyveli amatör balıkçı Volkan Önal Beylik Hendeği olarak bilinen Sazlı dere’de boyu 1 metreyi geçen 12 kilo ağırlığında dev turna balığı yakaladı.

Geyve Ovası'nın taban suyunu tahliye etmek için yapılan su kanallarında balık bolluğu yaşanıyor. Amatör balıkçıların mesken tuttuğu bu kanallarda her gün onlarca balık yakalanıyor. Sakarya Nehri ile bağlantısı olan kanala,
nehirden giren balıklar sazlıklar arasında yumurtlayarak yaşamlarını devam ettiriyor.

Amatör balıkçılık yapan Volkan Önal: 'Kanallar, içindeki sazlıklar nedeniyle balıkların yaşam alanı olmuş. Adeta balık kaynıyor. Bende boş vakitlerimde hobi spor olarak amatör balıkçılık yapıyorum. Küçük balıkları yakaladığımda tekrar kanala bırakıyorum. Ancak bu seferki baya büyük oldu. Sudan çıkartırken çok heyecanlandım' dedi.

 
Bu bir tanıtımdır.
 
 
 
 
 
 
 
Bu haber 4081 defa incelenmiştir.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları SakaryaRehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
Habere Yorum Bırakın
Anket
  Sakarya'da içme suyuna yeni yıldan geçerli olmak üzere ilçelere göre yüzde 6 ile yüzde 16.7 oranında zam yapıldı. SASKİ'nin aldığı bu karar hakkında ne düşünüyorsunuz?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER

Play sun and moon slothttp://playsunandmoonslot.com/