Haber İhbar Hattı
0 546 724 0 264
Haber İhbar Hattı
facebook.com/sakaryarehberim
Sır Yapı
Google ile arama
Haritadan Firma Ara

26 eski maden ocağı sahası rehabilite edilecek

HaberlerSakarya
13.48, 14/10/2016
Sır Yapı Mimarlık Mühendislik Proje İnşaat Taahhüt Danışmanlık
26 eski maden ocağı sahası rehabilite edilecek
ORMAN ve Su İşleri Bakanlığı, Sakarya'da 867 dekarlık eski maden sahasından 399 dekarlık kısmının rehabilite edildiğini, 2018 yılına kadar çalışmaların tamamlanacağını açıkladı.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürlüğü, Orman Genel Müdürlüğü ile Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüklerinin eski maden ocağı sahalarının rehabilite edilmesi için çalışmalarına devam ettiği belirtildi. Madencilik faaliyetinin sona erdiği sahaların rehabilitasyonu konusunda gerekli çalışmaların yapılması ve tabiata geri kazanımı için başlatılan çalışmaların sürdürüldüğü belirtilerek, 2014'te kabul edilen eylem planı kapsamında 2018 yılına kadar toplam 867 dekar alanı kapsayan 26 eski maden ocağı sahasının rehabilite edileceği bildirildi.

Çalışmalar kapsamında Sakarya'da 399 dekar maden ocağı sahasının rehabilite edildiği, rehabilite edilemeyen sahalarda ise kamu yararı ve ihtiyacı gözetilerek rekreasyon alanı, katı atık depolama alanı, yangın havuzu, tabiat parkı ve spor tesisi gibi yapılar yapılacağı bildirildi.
 
Bu bir tanıtımdır.
 
 
 
 
 
 
 
 
Bu haber 1309 defa incelenmiştir.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları SakaryaRehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
Habere Yorum Bırakın
Anket
  Sizce, Yazlık Kavşağı'nda yapılan düzenleme trafiği rahatlatır mı?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER