Haber İhbar Hattı
0 546 724 0 264
Haber İhbar Hattı
facebook.com/sakaryarehberim
Sır Yapı
Google ile arama
Haritadan Firma Ara
 
 

Türkiye Cami ve Kur'an Kursları Dernekleri Federasyonu

Cami ve Kur'an Kurslarına Hizmet
ilk | önce
firmalar
(2/29)
sonra | son
  Etiketler: vakıflaradapazarı vakıfsakarya vakıfadapazarı Cemiyetsakarya Cemiyetadapazarı Cemiyetlersakarya Cemiyetleradapazarı Federasyonlarsakarya Federasyonlaradapazarı Federasyon tümü ›
Türkiye Cami ve Kur'an Kursları Dernekleri Federasyonu www.camiderneklerifederasyonu.gov.tr Sakarya Cemiyetler Sakarya Cemiyet Adapazarı Cemiyet Sakarya Vakıf Adapazarı Vakıf Vakıflar
  Firmaya Mesaj At « önceki sonraki »

Vizyonumuz

Türkiye Cami ve Kur'an Kursları Dernekleri Federasyonu olarak ülke genelinde üyelerimizin haklarını koruyan en güçlü bir sivil toplum kurulu olmaktır.

Misyonumuz

Türkiye Cami ve Kur'an Kursları Dernekleri Federasyonu olarak devletin bütün kurumlarınla işbirliği yapıp federasyonumuzu en üst düzeyde temsil etmektir.

Amacımız

A) Federasyon Devlet ve Özel Kuruluşlar arasında yasal yollarla yakınlaşma sağlar, üye dernekler arasında ayrıcalık yapmaz,üye derneklere gelir kaynakları bulmaya çalışır, maddi ve ayni yardım yapar, bunun için yarışma, gece, sergi, gazete, yayın ve benzeri gelir getirici çalışmalarda bulunur.
B) Basın yayın organları, afiş, broşür ve benzeri halkla ilişkiler yöntemleriyle kamuoyu oluşturur.
C) Derneklerin ve mensuplarının yasalara ve yönetmeliklere uygun harekette bulunmaları için önderlik eder, bu konuda Devlet Kuruluşları ile ilişki kurar.
D) Derneklerin sorunlarına yardımcı olur.
E) Her kademedeki eğitim ve öğretim kurumları ile işbirliği yapar.
F) Konusu ile ilgili üst kuruluşlara, kooperatiflere görüş bildirir.
G) Derneklere önerilerde bulunur, görüş bildirir.
H) Federasyona lokal, kütüphane açıp çalıştırabilir.
J) İlgili basın, kamu ve özel kurumların önemli günlerinde manevi ilgi gösterir, resmi bayramlarda ve devlet büyüklerinin anıldığı törenlerde derneklerin adına federasyon önderliğinde katılım ve katkıda bulunmasını sağlar.
K) Yasaların ve yönetmeliklerin ön gördüğü yasaklara kurallara uyar.
L) Derneklerin demokrasi'nin gelişmesine katkıda bulunmasını sağlar
M) Üye dernekler arasında sevgi ve dostluk bağını oluşturmaya büyük çaba gösterir.

NEDEN FEDERASYON?

Hedeflere ulaşılması, hizmetlerin gerçekleşmesi ve ihtiyaçların giderilmesi için teşkilatlanmayla mümkündür.

Ülke genelinde bulunan Camilerimizin yüzde 80 'nin derneği olmasına rağmen bir üst kurulusu yoktu bu nedenle, Cami ve Kur'an Kursu Derneklerimizi bir çatı altında toplayıp sorunlarına yasal yollardan aramak, maddi ve manavı destek vermek. Ülke genelindeki Cami ve Kur'an Kursu derneklerimizi Devletin kademelerinde temsil etmek için CAMİ ve KUR'AN KURSU DERNEKLERİ FEDERASYONU kuruldu. Hedefimiz 81 ilde teşkilatlanma.

Camilerimizin yapılımın dan, bitimine, bitiminden, bu günümüze kadar hiçbir çıkar ve menfaat beklemeden yalnızca Allah'ın sevabı kazanmak için hizmet veren camii dernek başkan ve yönetici kardeşlerimize herhangi bir nedenle yapılan haksızlıklar karsısında haklarını korumak, hizmetleri süresi içersinde kendilerine her konuda yardımcı ve destek olmaktır.

Camilerimiz ihtiyaç duyulan yerlere yapılmalıdır. Bu nedenle camiye ihtiyaç duyulan o bölge halkı arasında camii yaptırma yaşatma derneği kurdurup kurulan derneğe her konuda yardımcı olmaktır. Derneği olmayan Camilerimize derneklerini kurdurmak için yardımcı olmak.

Tarihçemiz

11-04-2005 tarihinde kuruluşu yapılan Cami ve Kur'an Kursu Dernekleri Federasyonumuz 54-014-156 kod numarası verilmiş Türk Medeni Kanunu ve 5253 sayılı dernekler kanununa uygun olarak yasalara göre hizmet verilmektedir.

İlkelerimiz

Var oluş amacı insanlığın evrensel ve değişmez tüm değerlerin yüceltilmesi ve hayata tatbik edilmesi üzerine inşaa eder. İnsanlarımızın inanç ve kardeşlik bağlarını güçlendiren camilerimizin sosyal ve kültürel hayatımızda etkinliği artırmayı, onları misyonuna uygun olarak gelecek nesillere taşımayı kendisine görev sayar.

İnsana, eşyaya ve topluma bakışında dengeyi ve adaleti esas alır. Sağlıklı ve güçlü toplumların ayrı düşenlere değil omuz omuza verenlerle kurulduğu bilir ve başta asabiyetçiliğin her türlüsü olmak üzere ayrılığa sebep olabilecek her şeyden uzak kalır. Yarınlarımız olan çocuklarımızın şahsiyetli ve erdemli birer birey olarak yetişmelerini hedefler.

Toplumun yapıtaşı olan aile kurumunu zedeleyecek dolayısıyla toplumun yarınlarını dinamitleyecek oluşumlara karşı halkı bilinçlendirmeyi şiar edinir. Bin yıllık ulu bir çınarın dahi, kökleriyle bağlantısının kesildiğinde bir kütüğe dönüşeceğinin idrakindedir. Bu bağlamda, tarihini ne bir övgü ne de bir sövgü aracı olarak görmeyen tarihinden dersler çıkaran ve tarih sahnesinin öznesi olan nesiller yetiştirmeyi hedefler.

Toplumda ahlakın ve erdemin yaygınlaşması için elinden gelen her türlü çalışmayı yapar. Bu amaca yönelik olan her türlü faaliyeti kimden gelirse gelsin destekler.


Etiketler: vakıflaradapazarı vakıfsakarya vakıfadapazarı Cemiyetsakarya Cemiyetadapazarı Cemiyetlersakarya Cemiyetleradapazarı Federasyonlarsakarya Federasyonlaradapazarı Federasyonsakarya Federasyonadapazarı dernekleradapazarı derneksakarya derneklersakarya dernek kurunlarısakarya dernek isimlerisakarya dernekdernekler
bu firmayla/kayıtla ilgili linkler
  Hata Bildir Hata Bildir Mesaj Mesaj At Tavsiye Et Tavsiye Et
  İletişim Bilgileri İletişim Bilgileri Sayfa Başı Sayfa Başı Geri Dön Geri Dön
Türkiye Cami ve Kur'an Kursları Dernekleri Federasyonu Sakarya Federasyonlar
Adres
  Şirinevler Mah. İbrahim Kangal Cad. Bilano Adapazarı / Sakarya
Sabit Telefon
  0 264 2756606
Cep Telefonu
  0 532 3579855
Faks
  0 264 2756606
Web Sitesi
  www.camiderneklerifederasyonu.org.tr
Üyelik Büyüklüğü
  100
Tıklanma
  20489
Haritadaki Yeri
  Firmanın haritadaki yerini görmek için tıklayın.
 
Facebook'ta paylaş
 
 
6 yeni mesajınız var
 
 
Kullanıcı Girişi
  Kullanıcı adı;
 
  Şifre;
 
 
   
Kullanıcı adınızı ve şifrenizi öğrenmek için tıklayın ›
 
Kategorideki Özel Üyeler
Cami ve Kuran Kursu Yaptırma ve Yaşatma Derneği
Türkiye Cami ve Kur'an Kursları Dernekleri Federasyonu
Sakarya Otizmle Yaşam Derneği
 
Tüm Sektörler
 
 
Firmayı Tavsiye Et
 
 
Hata Bildir
 
 
Firmaya Mesaj At