Haber İhbar Hattı
0 546 724 0 264
Haber İhbar Hattı
facebook.com/sakaryarehberim
Furkan Ambalaj
Google ile arama
Haritadan Firma Ara
 
Neredeyim?:  Sektörler > Müzik > Müzik Kursları >  
 

Segah Müzik Eğitim Kursu

Müzik Eğitim Kursu
ilk | önce
firmalar
(1/3)
sonra | son
  Etiketler: adapazarı Akrilikadapazarı Sulu Boyaadapazarı Resim Kurslarıadapazarı Şan Dersiadapazarı Pianoadapazarı Bateriadapazarı Udadapazarı Neyadapazarı Gitaradapazarı bağlama tümü ›
Segah Müzik Eğitim Kursu
Semerciler Mah. PTT Sk. Yener İş Hanı Kat: 3 No: 96 Adapazarı
Segah Müzik Eğitim Kursu
0 505 868 74 49 - www.segah.com.tr
Segah Müzik Eğitim Kursu
0 505 868 74 49 - www.segah.com.tr
Segah Müzik Eğitim Kursu
Segah Müzik
  Firmaya Mesaj At sonraki »
Segah Müzik Eğitim Kursu
2008 yılından bu yana eğitim faaliyetlerine devam eden Segah Sanat Merkezi, kurulduğu tarihten bu güne kadar bünyesinde çalışan bir çok deneyimli müzik öğretmeni ile sanata duyarlı, yüzlerce öğrenci yetiştirmiştir ve yetiştirmeye devam etmektedir.
Segah Sanat İlkeleri
 
» Her yaşa ve her seviyeye uygun özel ve farklı eğitim
» Çağa uygun eğitim yöntemleri ile birebir eğitim
» Rekabete dayalı değil, bireysel başarıya önem veren bir eğitim anlayışı
 
Segah Sanat Amaçları
 
» Kendi yeteneklerinin sınırlarını zorlayan
» Kendine güvenen ve sosyalleşen
» Enstrüman çalışma disiplini almış, planlı, programlı ve titiz çalışan
» Müziği okuyabilen ve yazabilen
» Müzikalitesi düzgün
» Araştıran, sorgulayan ve üreten
» Müzik kültürü almış ve bilinçli müzik tüketen
» Çevresinde düzenlenen sanatsal etkinliklere duyarlı öğrenciler yetiştirmektir.
» Kurumumuz da bilimsel yöntem ve tekniklerle geliştirilmiş metotlar ile donanımlı bir öğrenme sürecini kursiyerlerimize sunmaktayız.
 
» Derslerimiz ikişer dörtler kişilik grup çalışmasının yanı sıra bire bir çalışma imkanını da sunmaktayız.
» Grup çalışmalarımız yaşlara göre; Çocuklar (anaokulu - ilköğretim 1. ve kademe),gençler ve yetişkinler olarak sınıflandırılmaktadır.
» Kursumuzda, hafta içi ve hafta sonu her gün 10:00 ile 20:00 saatleri arasında dönüşümlü olarak derslerimiz devam etmektedir. Kayıtlarımız süreklidir.
 
Resim Kurslarımız
 
• Karakalem
• Sulu Boya
• Akrilik
• Yağlı Boya
 
Enstrüman Kurslarımız
 
• Keman
• Bağlama
• Gitar
• Ney
• Ud
• Bateri
• Yan Flüt
• Piano
• Klarnet
• Şan Dersi
 
Sınava girmeye  karar verdiğinizde bizimle irtibata geçiniz.  
 

ABRSM2015-2016 Yılı ABRSM Müzik Sınavlarına Hazırlık Dersleri ve Sınavları Segah Müzik Eğitim Kursu'ndayapılacaktır. ABRSM Türkiye Temsilcisi Maria Rita Epik’tir.
 

ABRSM nedir?
ABRSM (Associated Board of the Royal Schools of Music) Müzik sınavları sistemini sunan uluslararası sınayıcı kuruldur. Her yıl yarım milyonun üzerinde öğrenciyi sınayan ve bu, dünyadaki en büyük müzik sınav sistemidir.Dünya çapında müzik eğitimi standartlarının oluşturulmasında ve geliştirilmesinde büyük role sahiptir.
 
ABRSM dünyanın öncü müzik değerlendirme ve notlandırılmış müzik sınavları uygulayıcısıdır. 1889 yılında Royal Academy of Music, Royal College of Music, Royal Northern College of Music ve Royal Scottish Academy of Music and Drama’nın kurduğu uluslararası bir sınayıcı kuruldur. Dünyada 100’ü aşkın ülkede uyguladıkları sınavlar, teori ve uygulamalı müzisyenlik dallarında yapılır ve müzik eğitimi almakta olan öğrencilere, amatör veya profesyonel her yaştan ve seviyeden müzisyene açıktır. Yüz yıldan fazla bir süredir değişmeyen amaç; başarı yoluyla öğrencinin müzikten zevk almasını sağlamak, öğrenciye hedef alabileceği bir amaç oluşturmak ve müzikte eğitim standartlarını yükseltmektir. ABRSM, müzikte mükemmeliyet, kalite ve yenilik ilkelerini hedefleyen çalışmaları ile tüm dünyada saygı gören uluslararası bir otorite konumundadır.
 
Sınavlar, üç ayrı kategoride ele alınabilir. Birinci kategoride, geçme veya kalma olmayan sınavlar yer alır. Bunlar; 6-9 aylık eğitim almış adaylar için tasarlanmış Hazırlık Sınavı ve 21 yaşın üzerindeki yetişkinler için tasarlanmış İcra Değerlendirmesi Sınavıdır. İkinci kategori, giderek zorlaşan sekiz ayrı aşamayı kapsayan Aşamalı Sınavlardır. Üçüncü kategori ise, üç ayrı diploma sınavını içeren Diploma Sınavlarıdır.

Adayların sınavlara her aşamadan veya belirli bir sırayla girmeleri zorunlu değildir. Ancak, 6, 7 veya 8. aşama Uygulamalı Sınavlarına girebilmek için, Teori ya da Uygulamalı Müzisyenlik (Practical Musicianship) sınavının 5. aşamasını başarıyla geçmiş ve sertifikasını almış olma şartı aranır. Teori sınavıda yılda iki kez Mart ve Kasım aylarında yapılmaktadır.

Her aşama sonunda başarı gösteren adaylara, bunu belgelemek üzere bir sertifika verilir. Ayrıca her aday, sınayıcının sınav sırasında yazdığı detaylı yorumlarını içeren raporu da alır.

Diploma Sınavları, sırasıyla; DipABRSM, LRSM ve FRSM’dir. DipABRSM sınavına girebilmek için 8. Aşama Uygulamalı Sınavdan geçmiş olmak gerekir ve her bir diploma sınavı bir sonrakinin ön-şartıdır. Lisans Diploması ülkemizde de Y.Ö.K. tarafından Ön-lisansa denk kabul edilmiştir.

Uygulamalı Sınavlar, Ocak ve Nisan-Mayıs aylarında olmak üzere yılda iki kez yapılır. İngiltere'den gelen bir sınayıcı kendisine önceden bildirilmiş olan program çerçevesinde sınavları yapar. (Sınavları halen İzmir,Sakarya, Ankara, Bursa, İstanbul, Kocaeli, Bodrum, Edirne, Denizli, Ayvalık, Samsun, Aydın, Fethiye ve Antalya’da gerçekleştirmekteyiz. Amacımız bu sınavları tüm Türkiye'ye yayabilmektir.) Yazılı Teori sınavları ise Kasım ve Mart aylarında olmak üzere yılda iki kez yapılır. Sınav için adaydan son başvuru tarihine kadar, ABRSM'nin her yıl ilan ettiği ücret listesinde gireceği aşamaya göre belirli bir ücret alınır. Bunun haricinde sınav için herhangi bir ek ücret talep edilemez.


Etiketler: adapazarı Akrilikadapazarı Sulu Boyaadapazarı Resim Kurslarıadapazarı Şan Dersiadapazarı Pianoadapazarı Bateriadapazarı Udadapazarı Neyadapazarı Gitaradapazarı bağlamaadapazarı Kemansakarya akriliksakarya Sulu Boyasakarya Resim Kurslarısakarya Şan Dersisakarya Klarnetsakarya Pianosakarya Baterisakarya Udsakarya ney
bu firmayla/kayıtla ilgili linkler
  Hata Bildir Hata Bildir Mesaj Mesaj At Tavsiye Et Tavsiye Et
  İletişim Bilgileri İletişim Bilgileri Sayfa Başı Sayfa Başı Geri Dön Geri Dön
Segâh Müzik Sakarya Gitar Kursu Keman Kursları Bağlama Kursu Piano Resim Kursu
Adres
  Semerciler Mah. PTT Sk. Yener İş Hanı Kat: 3 No: 96 Adapazarı / Sakarya
Cep Telefonu
  0 546 7178114
0 505 8687449
Web Sitesi
  www.segah.com.tr
E-Posta
  segahmuzikkursu@hotmail.com
Üyelik Büyüklüğü
  100
Tıklanma
  18599
Haritadaki Yeri
  Firmanın haritadaki yerini görmek için tıklayın.
 
Facebook'ta paylaş
 
 
 
Kullanıcı Girişi
  Kullanıcı adı;
 
  Şifre;
 
 
   
Kullanıcı adınızı ve şifrenizi öğrenmek için tıklayın ›
 
Kategorideki Özel Üyeler
Segah Müzik Eğitim Kursu
Ritim Sanat Atölyesi
 
Tüm Sektörler
 
 
Firmayı Tavsiye Et
 
 
Hata Bildir
 
 
Firmaya Mesaj At