Haber İhbar Hattı
0 546 724 0 264
Haber İhbar Hattı
facebook.com/sakaryarehberim
Proweb E-Ticaret Siteleri
Google ile arama
Haritadan Firma Ara
 
 

Sakarya Otizmle Yaşam Derneği

Otizmle Yaşam
ilk | önce
firmalar
(3/29)
sonra | son
  Etiketler: otistik çocuklar eğitim merkezleriotistik çocuklar eğitim merkeziotistik çocuklar eğitimisakarya otistik çocuklar eğitimiadapazarı otistik çocuklar eğitim merkezleriadapazarı otistik çocuklar eğitim merkezisakarya otistik çocuklar eğitim merkezlerisakarya otistik çocuklar eğitim merkeziadapazarı otistikle yaşam derneğiadapazarı otistikle yaşam tümü ›
Sakarya Otizmle Yaşam Derneği
Sakarya Otizmle Yaşam Derneği
Sakarya Otizmle Yaşam Derneği
Grup ve Bireysel Eğitim - Ailelere Psikolojik Destek
Sakarya Otizmle Yaşam Derneği
Bedensel Faaliyetler
Sakarya Otizmle Yaşam Derneği
Gezi ve Etkinlikler
  Firmaya Mesaj At « önceki sonraki »

Sakarya Otizmle Yaşam Derneği

Otizm Nedir?

Otizm üç yaşından önce başlayan ve ömür boyu süren, sosyal etkileşime ve iletişime zarar veren, sınırlı ve tekrarlanan davranışlara yol açan beynin gelişimini engelleyen bir rahatsızlıktır.

Bu belirtiler otizmi, Asperger sendromu gibi daha hafif seyreden otistik spektrum bozukluğundan (OSB) ayırır. Otizm kalıtımsal kökenlidir ancak kalıtsallığı oldukça karmaşıktır ve OSB’nin kökeninin çoklu gen etkileşimlerinden mi yoksa ender görülen mutasyonlardan mı kaynaklandığı çok açık değildir.

ONLARI ÖNEMSİYORUZ...

Nadir vakalarda, doğum sakatlıklarına neden olan etmenlerle yakından bağlantılıdır. Diğer görüşlere göre ise çocuklukta yapılan aşılar gibi nedenler tartışmalıdır ve aşı kökenli varsayımların ikna edici bilimsel kanıtları yoktur. Yakın dönem araştırmaları otizmin prevalansını 1.000 kişiye bir ya da iki vaka olarak tahmin eder, aynı araştırmalardaki tahminlere göre OSB yaklaşık 1.000 kişide altı vakadır ve erkeklerde rastlanma oranı kadınlara göre 4,3 kat daha fazladır.

Otizm vakalarının sayısı 1980'lerden beri oldukça fazla oranda artmıştır. Bunun nedeni kısmen tanı koyma yöntemlerindeki değişikliklerdir; gerçek prevalansın artıp artmadığı anlaşılamamıştır.
Otizm beynin birçok kısmını etkiler ama bu etkinin nasıl geliştiği çok iyi anlaşılamamıştır. Ebeveynler genellikle çocuklarının yaşamının ilk iki yılında belirtileri fark eder. Erken davranışsal ya da kavrayışsal müdahaleler çocukların kendine bakabilme yetisi ile sosyal ve iletişimsel yetiler kazanmasına yardımcı olabilir. Otizmin çaresi yoktur.

Otistik çocukların çok azı erişkin olduktan sonra bağımsız yaşamakta, bunlardan bir kısmı bunda başarılı olabilmektedir. Bazılarının otizme bir çare aradığı, diğerlerinin de otizmin bir bozukluktan çok bir durum olduğuna inandığı bir otistik kültür ortaya çıkmıştır.

Sakarya Otizmle Yaşam Derneği olarak; grup ve bireysel eğitim, ailelere psikolojik destek, bedensel faaliyetler, gezi ve etkinlikler düzenliyoruz.


Etiketler: otistik çocuklar eğitim merkezleriotistik çocuklar eğitim merkeziotistik çocuklar eğitimisakarya otistik çocuklar eğitimiadapazarı otistik çocuklar eğitim merkezleriadapazarı otistik çocuklar eğitim merkezisakarya otistik çocuklar eğitim merkezlerisakarya otistik çocuklar eğitim merkeziadapazarı otistikle yaşam derneğiadapazarı otistikle yaşamsakarya otistikle yaşam derneğisakarya otistikle yaşamotistik belirtileri
bu firmayla/kayıtla ilgili linkler
  Hata Bildir Hata Bildir Mesaj Mesaj At Tavsiye Et Tavsiye Et
  İletişim Bilgileri İletişim Bilgileri Sayfa Başı Sayfa Başı Geri Dön Geri Dön
Sakarya Serdivan Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi Sakarya Otizmle Yaşam Derneği
Adres
  Arabacı Alanı Mah. 520. Sk. No: 16 Serdivan / Sakarya
Sabit Telefon
  0 264 2824255
Cep Telefonu
  0 532 2335106
Faks
  0 264 2824257
Web Sitesi
  www.sakaryaotizmleyasamdernegi.com
Üyelik Büyüklüğü
  100
Tıklanma
  20859
 
Facebook'ta paylaş
 
 
9 yeni mesajınız var
 
 
Kullanıcı Girişi
  Kullanıcı adı;
 
  Şifre;
 
 
   
Kullanıcı adınızı ve şifrenizi öğrenmek için tıklayın ›
 
Kategorideki Özel Üyeler
Cami ve Kuran Kursu Yaptırma ve Yaşatma Derneği
Türkiye Cami ve Kur'an Kursları Dernekleri Federasyonu
Sakarya Otizmle Yaşam Derneği
 
Tüm Sektörler
 
 
Firmayı Tavsiye Et
 
 
Hata Bildir
 
 
Firmaya Mesaj At