Haber İhbar Hattı
0 546 724 0 264
Haber İhbar Hattı
facebook.com/sakaryarehberim
   Ramazan ayının 1. günü İmsak: 03:32  İftar: 20:27      
Bilnet Okulları Çok Yakında Sakarya'da
Google ile arama
Haritadan Firma Ara
 
 
Muti Tesisat
Sıhhi Tesisat, Kalorifer, Kombi Satışı (Airfel, ECA)
ilk | önce
firmalar
(18/141)
sonra | son
  Etiketler: sakarya doğalgaz firmalarısakarya Klima tesisatı ve uygulamalarısakarya Yerden dağıtma sistemi (cross-link)sakarya Yerden ısıtma sistemisakarya Bakır boru kat kaloriferi tesisatısakarya Kalorifer tesisatHermetik bacaBacalı kombilerin baca bağlantılarıBaca bağlantılarıTesisat bağlantıları tümü ›
Muti Tesisat Sıhhi Tesisat Kalorifer Kombi Satışı Airfel Eca Sakarya Sıhhı Tesisatçılar Adapazarı Sıhhı Tesisatçılar Sakarya Kalorifer Firmaları Adapazarı Kalorifer Firmaları Sakarya Yerden Isıtma
  Firmaya Mesaj At « önceki sonraki »

Muti Tesisat

1994 yılından beri faaliyet göstermekteyiz. Uzun yıllardır, su tesisatı yapmanın ve profesyonel bir firma olmanın gururunu yaşamaktayız. Gerek şehir içi ve gerekse şehir dışı bir çok önemli projede kullanılan ürünlerimiz firmamızın ve de müşterilerimizin güvenini büyütmüştür.

Muti Tesisat sahibi "Emre Muti" 1994 yılından itibaren tesisatçılık alanında bu mesleğe çıraklıktan yetişerek sektör içinde yer almış bulunmaktadır.

Biz genç ve dinamik bir ekip olarak uluslararası rekabetçi iş anlayışımızı uyguluyoruz. Sevgi, dostluk, arkadaşlık ve dayanışma ile oluşturduğumuz iş ortamındaki "müşteri odaklı" ekip organizasyonumuzla ve bu kavramlara en uygun "ekip" çalışmalarımızla hizmet vermeye devam ediyoruz. Sektördeki engin ve derin tecrübesiyle Muti Tesisat, ürün kalitesini ve üretim kapasitesini teknolojik gelişmeleri de yakından takip etmenin verdiği avantajla düzenli olarak arttırmaktadır.

Misyonumuz
Muti Tesisat, sıhhi tesisat tabanlı tüm ihtiyaçlarda en etkin ve hızlı çözümleri üretmek.

Vizyonumuz
Muti Tesisat çözümlerinde farklılık yaratarak kalıcı üstünlükler sağlamaktır. Muti Tesisat sektörde haklı olarak bulunduğu konumundan aldığı özgüven ve sizlerin takdirleriyle yoluna emin adımlarla devam etmektedir!

Hedefimiz
Temsil ettiğimiz markaların gücü, hizmet yelpazemiz ve deneyimlerimizi kullanarak müşterilerimizin hayatını kolaylaştırmaktır.

Sıhhi tesisat alanında her işte varız

Sıhhi tesisat alanında her işinize hızlı, kaliteli ve profesyonel çözümler sunuyoruz. İnsanoğlunun en büyük yaşam kaynağı olan suyumuzun değerini biliyor ve müşterilerimize sularının en sağlıklı şekilde ulaşması konusunda çözümler sunuyoruz.

Muti Tesisat olarak verdiğimiz hizmetler;
Sıhhi Tesisat; Su sistemlerindeki borulara bağlı olan ekipmanlar ve atık suyun drenajına bağlı tesisat malzemelerine denir. Temiz su ihtiyacı ve atık suyun tam olarak toplanıp transferi açısından sıhhi tesisat endüstrisi her gelişmiş ekonominin temel ve değerli bir parçasıdır.

Tesisat üzerinde çekilmiş borularla beraber birçok farklı malzeme de kullanılmaktadır vanalar, dirsekler ve diğer bağlantı parçaları). Tesisatın bağlantıları son kullanıcıya göre dizayn edilmiştir. Bu bağlantı noktalarına örnek olarak ; tuvalet, pisuar, duş, mutfak, çeşme, buz makinası, fıskiye ve göz yıkama çıkışları verilebilir. Ayrıca her planda olmayan tesisat ekipmanları da vardır; debimetreler, pompalar, genleşme tankları, çekvalfler, filtreler, su yumuşatma cihazları, su ısıtıcılar, eşanjörler, sayaçlar ve kontrol sistemleri gibileri ilk akla gelenlerdir.

Sıhhi tesisat olarak adlandırılan başlıca sistemler ;
- Günlük kullanımdaki sıcak, soğuk su ihtiyaçları
- Drenaj, lağım ve menfez sistemleri
- Pis su tesisatları
- Yağmur suyu, yüzey ve yeraltı suyu drenajları
- Akaryakıt tesisatlarıdır.

Atık su tesisatı;
Gelişen teknoloji ve buna bağlı olarak değişen yaşam standardı inşaat sektörünü de yakından etkilemiştir. İnşaat sektörünü oluşturan birimlerde kalfa, usta, teknisyen ve mühendise kadar değişik bilgi ve beceriye sahip bireyler ekip halinde çalışarak inşaat alanında ihtiyaç duyulan hizmetleri üretmektedir.

Her türlü temizliğin su ile yapıldığı gibi her türlü hastalığında su ile geleceği bilinen bir gerçektir. O halde suyu her an değişik amaçlar için insanların hizmetine sunan Sıhhi Tesisat denilen boru ağı sağlıklı yaşam için çok önemlidir.

Sıhhi tesisat; sağlıklı, güvenli ve rahat bir yaşam için gerekli temiz içme ve kullanma suyunun temini değişik amaçlarda kullanılan atık suların insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde binadan hızla uzaklaştırılması ile ilgili bilim ve uygulama alanıdır.

Bu modül sıhhi tesisat sisteminin altyapısını oluşturan bina içi ve dışı atık su tesisat sistemlerinde kullanılan PVC boruların döşenmesi, atık su ağızlarının bırakılması, sabitlenmesi ve kaçak testinin yapılması ile ilgili bilgi ve becerileri kapsamaktadır.

Kalorifer tesisat;
Kalorifer Tesisatı yapımında dikkat edilmesi gereken bir çok püf noktalar vardır. Bunlara dikkat edilmez ise ısınamama sonucu üşüme, gereğinden fazla ısınma sonucu fazla faturanın gelmesi, tesisatın düzgün yapılmaması sonucu su kaçakları meydana gelebilmektedir.Bu da gereksiz bir çok maliyeti , zahmetli işlemlerini tekrardan yapılmasına yol açmaktadır.

Bakır boru kat kaloriferi tesisatı
Bina veya evlerde altyapı olarak kalorifer sisteminin kurulu olmadığı, sonradan mekan içinde kat kaloriferi sisteminin kurulması için en uygun , estetik ve sağlıklı tesisat yöntemidir.

Yerden ısıtma sistemi
Büyük küçük tüm mekanlarda binanın altyapı aşamasında önceden planlanarak yapılması gereken ısıtma sistemlerinden biridir.

Yerden dağıtma sistemi (cross-link)
Villa, konut ,okul gibi mekanlarda binanın alt
yapı aşamasında planlanarak uygulanan bir sistemdir.Kısaca boruların bir merkezden her bir radyatör veya kullanma suyu musluklarına zeminde gizli olarak koruyucu kılıf içinde asıl borunun hattının çekilmesi işlemidir.

Klima tesisatı ve uygulamaları
Genel olarak soğutma amaçlı kullanılan sistemdir.

Doğalgaz tesisatı ;
Kalorifer Tesisatı yapımında dikkat edilmesi gereken bir çok püf noktalar vardır. Bunlara dikkat edilmez ise ısınamama sonucu üşüme, gereğinden fazla ısınma sonucu fazla faturanın gelmesi, tesisatın düzgün yapılmaması sonucu su kaçakları meydana gelebilmektedir.Bu da gereksiz bir çok maliyeti , zahmetli işlemlerini tekrardan yapılmasına yol açmaktadır. Sakarya'nın Isı Doğalgaz Ve Isı Sistemleri Firması olarak gerek mühendislik hizmeti sayesinde gerekse yetkili ve deneyimli ustalarımız sayesinde yukarıdaki aksaklıları minimuma indirgedik.

Tesisat borularının gidiş yön önemlidir;
Kalorifer tesisatı yaparken göz önünde bulundurulması gereken önemli konulardan birisi tesisat borularının gidiş yönünün belirlenmesi ; mümkün olduğu kadar tesisatın kısa ve az dönüşlü (minimum dirsek kullanarak) şekilde yapılması gerekir. bu sayede kayıplar azaltılmış olur hem ısınma miktarı artar hem de ısı kaybı oluşmaz tasarruf sağlanır.

Radyatör seçiminin yapılması;
Kalorifer Tesisatı yapılırken göz önünde bulundurulması gereken bir diğer konu da radyatörleri seçimidir. radyatör seçimi odanın büyüklüğüne göre , odanın ısı kayıpları ve odanın kullanım durumuna göre farklılık arz etmektedir. eğer odanıza gereğinden fazla radyatör kullanırsanız gereksiz fazla ısınma sonucu fatura miktarınızda artış olur. Radyatörleri gereğinden az koyarsanız ısınamazsınız.

Kombi seçiminin doğru yapılası gerekir;
Kalorifer Tesisatı yapımında tabi ki en önemli konulardan biride kombi yeri seçimidir. Kombi Yerinin seçiminde en önemli dikkat edilmesi gereken konu banyoya veya mutfağa yakın bir yer seçilmesidir. çünkü kombi mutfağa veya banyoya ne kadar uzak olursa o kadar su sarfiyatı artar dolayısıyla da kombi sıcak suyu ulaştırmak için daha fazla çalışacağı için gaz sarfiyatı artacaktır. Bu sebepten dolayı Kalorifer tesisatı yapımında Sakarya'nın Tesisatçısı Isı olarak en çok dikkat ettiğimiz konuların başında kombi yeri seçimi gelmektedir.

Kombi montajı nedir? Nasıl yapılır?
Kombi montaj, gaz dağıtım kuruluşunun belirlediği kurallara uygun olarak tesisat ve baca bağlantılarının sertifikalı personel tarafından yapılmasıdır. Sertifikalı bir firmanın personeli tarafından yapılan bir montaj, hem mal güvenliğiniz, hem de can güvenliğiniz için hayati önem taşımaktadır.

Tesisat bağlantıları;
- Kalorifer gidiş ve dönüş hatlarının ayrıca sıcak soğuk su bağlantılarının yapılmasıdır.
- Kombi montajı sırasında 2 adet vana ve 2 adet partikül filtre kullanılmaktadır.
- Kombi montajı genel olarak plastik montaj elemanları ile yapılmaktadır.

Baca bağlantıları;
Hermetik bağlantılar; Kombinizle birlikte 50-100cm arasında verilen baca seti, standart uzunluğun yetmediği durumlarda ilave ek bacalar ile bacanın montajının yapılmasını kapsar. Maksimum baca uzunluğu için mutlaka ürünün özellikler tablosuna bakınız.

Bacalı kombilerin baca bağlantıları;
Çelik akordeon baca kullanılarak yapılır. Bacalı Kombilerde İgdaş şartnamesine göre maksimum 1,9m baca montajı yapılabilir, daha uzun baca boyları kesinlikle güvenli değildir ve gaz dağıtım kuruluşlarınca onaylanmaz. Baca bağlantısının en iyi olduğu pozisyon, bina bacasının kombinin hemen üzerinde olduğu şekildedir.

Hermetik bacanın hesap yöntemi şöyledir;
90 (Doksan) derece dirsek 1 metre bacaya eşdeğerdir, 45 (Kırkbeş) derece dirsek 0,5 metre bacaya eşdeğerdir.

Örn. Standart Set 1 adet 90 (Doksan) derece dirsek ve 80 cm olan bir bacanın uzunluğu 1,80 cm'dir.


Etiketler: sakarya doğalgaz firmalarısakarya Klima tesisatı ve uygulamalarısakarya Yerden dağıtma sistemi (cross-link)sakarya Yerden ısıtma sistemisakarya Bakır boru kat kaloriferi tesisatısakarya Kalorifer tesisatHermetik bacaBacalı kombilerin baca bağlantılarıBaca bağlantılarıTesisat bağlantılarıVitrifiye montajKlima tesisatı ve uygulamalarıYerden dağıtma sistemi (cross-link)Bakır boru kat kaloriferi tesisatıKalorifer tesisattavan tipi klimatavan klimasıtavan klimalarıtavan klima sistemleritavan klima montajı
bu firmayla/kayıtla ilgili linkler
  Hata Bildir Hata Bildir Mesaj Mesaj At Tavsiye Et Tavsiye Et
  İletişim Bilgileri İletişim Bilgileri Sayfa Başı Sayfa Başı Geri Dön Geri Dön
  Sektörler Bu firmanın yer aldığı diğer sektörler:
- Sıhhi Tesisat
Muti Tesisat Sakarya Sıhhi Tesisat Kat Kaloriferi Kombi Montajı Doğalgaz Tesisat
Adres
  Merkez İstiklal Mah. Dibektaş Cad. No:39 Adapazarı / Sakarya
Cep Telefonu
  0 538 7922354
0 532 5474441
Web Sitesi
  www.mutitesisat.net
E-Posta
  bilgi@mutitesisat.net
Üyelik Büyüklüğü
  400
Tıklanma
  27719
Haritadaki Yeri
  Firmanın haritadaki yerini görmek için tıklayın.
 
Facebook'ta paylaş
 
 
 
Kullanıcı Girişi
  Kullanıcı adı;
 
  Şifre;
 
 
   
Kullanıcı adınızı ve şifrenizi öğrenmek için tıklayın ›
 
Kategorideki Özel Üyeler
Aysan Havalandırma
Adabuz Teknik
Emircan Kardeşler Havalandırma
Öziklimlendirme
S.D.G. Mühendislik
TGM Teknik Grup Mühendislik
Detay Isı
Çözüm Soğutma
Vizyon Havalandırma
Airking Klima
Karasu Doğalgaz
Öksüz Havalandırma
Emirallar Klima
Sakarya Sistem Güneş Enerji ve Isıtma Sistemleri
Teknik Isı Yapı Market
Vizyon Mühendislik
Uslukol Isı ve Enerji Sistemleri
Muti Tesisat
Yet-Mak Isı ve Enerji Sistemleri
Şenol Isı Teknik
Kaya Tesisat
Isı Net
Kanber Termosifon ve Güneş Enerji Sistemleri
Zirve Teknik Mühendislik
SMP Mühendislik Hizmetleri
Ada Isı Sistemleri
Altek Teknik Tesisat
Karsan Soğutma ve Isıtma
Özler Teknik | Isıtma - Soğutma - Hırdavat
Önderler Enerji Mühendislik Tic. ve San. Ltd. Şti.
Mutlu Klima
Özyılmaz Klima
Simetri Mühendislik
Kardeşler Soba ve Isı Sistemleri
Daim Yapı | Doğalgaz - İzolasyon - Mühendislik
Adafan Proses Havalandırma Sistemleri
CDM Cihan Doğalgaz Müh. San. Tic. Ltd. Şti.
Mithat Güngör
Klimart
Rota Doğalgaz Isı Sistemleri
Sakarya Kombi Servisi
Kosovar Havalandırma
Likittech Akışkan Teknolojileri
Ustam Ticaret
Uygun Teknik - Ferroli & Tefal Yetkili Servis
 
Tüm Sektörler
 
 
Firmayı Tavsiye Et
 
 
Hata Bildir
 
 
Firmaya Mesaj At