Haber İhbar Hattı
0 546 724 0 264
Haber İhbar Hattı
facebook.com/sakaryarehberim
Sır Yapı
Google ile arama
Haritadan Firma Ara
 
 

Minik Bilge Kreş ve Gündüz Bakımevi

Gündüz Bakımevi ve Anaokulu
ilk | önce
firmalar
(9/30)
sonra | son
  Etiketler: Sakarya gündüz çocuk bakımevisakarya çocuk bakımevigündüz çocuk bakımevisakarya gündüz çocuk bakım evibakım eviadapazarı gündüz çocuk bakım eviserdivan anaokulu fiyatıserdivan anaokulusakaryadaki güvenilir anaokullarıSakaryadaki anaokulları tümü ›
Sakarya Çocuk Bakım Evleri Minik Bilge Kreş Ve Gündüz Bakımevi Çocuk Eğitimi Sakarya Anaokulları 
Adapazarı Anaokulları Gündüz Bakım Evi Sakarya Gündüz Bakım Evi Adapazarı Gündüz Bakım Evi Çocuk 
Bakım
  Firmaya Mesaj At « önceki sonraki »

Minik Bilge Kreş ve Gündüz Bakımevi

Minik Bilge olarak yarınların sağlam yetişmiş gençlerinin geleceğimizin teminatı olacağı düşüncesiyle başladı yolculuğumuz; Minik Bilge olarak bu yolculuğa çıkarken sanırız ki bizi de kısa sürede  büyüten hedeflerimizin ilerisine çeken vizyonumuz oldu.
 
Önce büyük şahsiyetler yetiştirmek sonra ''çocuk en büyük nimet, en önemli yatırım aracımız'' dedik, bu niyetle ilk adımlarımızı attık.
 
Ve topluma öncülük edecek liderler yetiştirme sevdasında ,hem  dünyada hem ukbada yüzümüzü güldürecek, yarınımızın yüz akı olacak  çocukları yetiştirme telaşına düştük.

''Bilgiyle dirilenler ölmez''
der bir kelam.
 
Bizde onlara,  iki dünyalarını da diri kılacak bilgiyi, seziyi, hikmeti öğretme çabasına girdik. Nasıl mı? Onları yetiştirirken Minik Bilgeli bir çocuk şunlara sahip olmalı dedik.

- Özgüven sahibi olmalı,
- Hem kendi hak ve özgürlüklerini  bilen, hem de kendisine dünyada emanet edilen hak ve sorumlulukların farkında olabilmeli,
- Kendini ve insanları sevmeli, sevme yeteneği gelişmiş olmalı,
- Hayvan sevgisi ve duyarlılığını yaşamalı,
- Doğa sevgisi ve çevreyi koruma duyarlılığı gelişmeli,
- Risk almayı seven, sorunu çözerken ben de varım diyebilen, girişimciliği cesaretlendirilmeli,
- Kadir Şinas olmalı nemelazımcı olmamalı,
- Vatansever olmalı,
- Ailesi ve  çevresi ile  iletişim kurma becerisini kazanmalı,
- Bütün bunların yanında çocuk gibi çocuk olmalı,
- Ve büyüdüğünde  çocukluğumu hakkıyla yaşadım diyebilmeli...

Bunu yaparken de;


Ülkemizin eğitim sistemini batılı eğitim sistemleri ile harmanladık ve kültür ve kimliğimizi muhafaza ederek farklı bir eğitim çizgisi yakaladık, aile destekli veli programında da ailelerden tam destek aldık. Minik Bilge de veliler de eğitimin vazgeçilmez bir parçası olarak sürece dahil edilirler. Bu konudaki duyarlılıkları  içinde velilerimize de ayrıca  buradan teşekkür ederiz.
 
Okul öncesi dönemin bireyin yetişkin hayatında ne denli önemli izler bıraktığı bugün bilimsel bir gerçek. Gerek psikolog desteğimizle gerek eğitmenlerimizin birey farkındalıklarını dikkate alan eğitim metotları ile çocuğun kişisel özelliklerini yok sayan toplu eğitim uygulaması değil birebir eğitim sistemi uyguladık. Buda bizi farklı kılan diğer bir unsur.
 
Bu yaşta kazanılan  becerilerin yaşam boyu sürmesi  ve vicdan ve güzel ahlak sahibi  duyarlı yetişkinlerin temelini de yine Minik Bilge'de atıyoruz. Çünkü biliyoruz ki insanın ruhu ve bedeni ayrı. Maalesef sırf bedenin maddi ihtiyaçlarının sağlanması çocuklarda yeterli olmuyor,bunu toplumda üzülerek gözlemliyoruz. Ruhun manevi öğretilerini ve bilhassa ahlaki değerleri çocuğa kazandırmanın en etkili zamanı ise 3- 6 yaştır.
Bunu bilimsel verilerde destekliyor, bu yaşta  sağlam ruhi eğitimini alan çocukların ileride suç işleme ihtimalinin çok düşük olduğu ispatlanmış bilgi artık.

Yine çocuk eğitiminde uyguladığımız iki mihenk taşı; çocuklarınızı sevin, sevgiyle yaklaşın ve onlarla şakalaşın.
Gerektiğinde onlara büyük insan muamelesi yapın.

Emanet olan yavrularımızı şakalaşarak onların yaşına inerek ama bir bilge edası ile yetiştiriyoruz. Her yönden en güzel becerilerle benzetiyoruz  ki siz ailelerine, biz eğitmenlerine ve kendi şahsiyetlerine ve ileriki çağlara ışık saçsınlar, yüzümüzü güldürsünler.

Saygılarımızla...

Velilerimize Saygıyla

Değerli Anneler ve Babalar,  
Öncelikle omuzladığınız  bu kutsal meslekte, analık ve babalık mesleğinde,sizlere kolaylıklar ve başarılar diliyoruz.

Bu zorlu, önemli ve onurlu mesleğinizi icra ederken bizler sonucun siz ve yavrularınız açısından daha yüz güldürücü olması için Minik Bilge ekibi olarak hep yanınızdayız.

Artık hepimiz biliyoruz ki  çocuklarımızı yarına hazırlarken özellikle  bir noktadan sonra  ebeveynler  tek başına yeterli olamıyor... Çocuğun gelişimi ve eğitimi açısından okul öncesi dönem büyük önem taşıyor zira..
Çocuğunuzun gelişimine ilişkin temeller bu dönemde atılacağına göre temelde bir hata olmaması  hayati önem arz ediyor.
Yine olumlu davranışların mesela  cesaretin, yardımseverliğin, paylaşmanın  temelleri bu donemde atılıyor.
Biz  buna ''Değerler Eğitimi'' diyoruz. Yine çocuk  kendi yaşıtları içinde öfke kontrolü, grup becerileri,düzenli yemek yeme, gibi davranış kazanımlarını da birlikte kolayca öğreniyor.

Bizler uzman psikologlarımız, öğretmen kadromuz ve hedeflerimizle bir yandan  çocuğun gelişimini incelerken önce gelişim basamaklarında ortaya çıkan yeni yetenekler ve davranış özelliklerini saptayıp sonra gelişimin her çocuktaki niteliğinden gelişim yönü ve hızı kestirebiliyoruz.

Kişisel ayrılıklarla birlikte ortak yanları tespit ediyoruz. Ve ferde uygun çocuk eğitimindeki metodu seçiyoruz. Yine gelişim dönemleri ayrı sınıflandırılarak çocuklar için kriz dönemlerinin en az hasarla atlatılmasına yardımcı oluyoruz.

Her çocukta görülen bu doğal geçiş evrelerinin uzmanlar tarafından bilinçli tavır sergilenmesi ile geçiştirilmesi sizde takdir edersiniz ki  bu evrelerde oluşacak saplantılar ve aşırı gerginlikleri önlüyor. Daha da önemlisi ileriki yıllarda bu davranışların direnç belirtileri  inatçılık olarak karsınıza çıkmasını engelliyoruz.

Sözümüz de yolumuzun hedefleri de uzun değerli anne babalar,

Biz diyoruz ki daha fazlası için buyurun  gelin. Minik Bilge’de eşsiz mücevherlerinizi bize emanet edin.
Bizde onları bilgi hikmet ve sevgiyle benzetip yarınımızın liderleri emanetçileri olarak bir sonraki çağa uygun yetiştirelim.

En önemli yaşlarını atlamış olmayalım.
Tüm emek çeken anne babalara saygılarımızla.

Kurucu Müdür
Hülya Büyükçınar

Etiketler: Sakarya gündüz çocuk bakımevisakarya çocuk bakımevigündüz çocuk bakımevisakarya gündüz çocuk bakım evibakım eviadapazarı gündüz çocuk bakım eviserdivan anaokulu fiyatıserdivan anaokulusakaryadaki güvenilir anaokullarıSakaryadaki anaokullarısakaryadaki anaokullarSakaryada anaokullarısakarya servisli anaokullarısakarya serdivan anaokulusakarya özel anaokullarıSakarya okul öncesi eğitim anaokullarısakarya merkezdeki anaokullarısakarya anaokullarıSakarya anaokulkorucuk servisli anaokulları
bu firmayla/kayıtla ilgili linkler
  Hata Bildir Hata Bildir Mesaj Mesaj At Tavsiye Et Tavsiye Et
  İletişim Bilgileri İletişim Bilgileri Sayfa Başı Sayfa Başı Geri Dön Geri Dön
Minik Bilge Kreş ve Gündüz Bakımevi Sakarya Çocuk Bakım Evleri Çocuk Eğitim Yeri
Adres
  Köprübaşı Mah. Aralık Cad. No: 26 Serdivan / Sakarya
Sabit Telefon
  0 264 3736075
Cep Telefonu
  0 553 4124606
Faks
  0 264 2824025
Web Sitesi
  www.minikbilgekresi.com
E-Posta
  bilgi@minikbilgekresi.com
Üyelik Büyüklüğü
  350
Tıklanma
  28972
Haritadaki Yeri
  Firmanın haritadaki yerini görmek için tıklayın.
 
Facebook'ta paylaş
 
 
 
Kullanıcı Girişi
  Kullanıcı adı;
 
  Şifre;
 
 
   
Kullanıcı adınızı ve şifrenizi öğrenmek için tıklayın ›
 
Kategorideki Özel Üyeler
Rota Çocuk Evi
Akıl Küpü Çocuk Evi
Yeryüzü Çocukları Kreş ve Okul Öncesi Eğitimi
Küçük Adımlar Kreş ve Gündüz Bakımevi
Çocuk Dünyası
Erenler Güneş Anaokulu
Pamukova Güneş Kreş Gündüz Bakım Evi
Afacanlar Çocuk Evi
Minik Bilge Kreş ve Gündüz Bakımevi
Asya Montessori Çocuk Sarayı
Güneş Çocuk Evi
 
Tüm Sektörler
 
 
Firmayı Tavsiye Et
 
 
Hata Bildir
 
 
Firmaya Mesaj At