Haber İhbar Hattı
0 546 724 0 264
Haber İhbar Hattı
facebook.com/sakaryarehberim
26 kişilik dev kadromuzla web sitesi değil memnuniyet satıyoruz.
Google ile arama
Haritadan Firma Ara
 
 

Ekol Robot ve Otomasyon Sistemleri

Robot ve Otomasyon Sistemleri, Andon Sistem Kurulumu, Üretim Veri Toplama Sistemi, Robotlu Proses Kurulumu, AG... [detay»]
ilk | önce
firmalar
(10/107)
sonra | son
  Etiketler: adapazarı Andon Sistem Kurulumuadapazarı PLC ve HMI (Touch Panel) Yazılımlarıadapazarı Üretim Veri Toplama Sistemiadapazarı Robotlu Proses Kurulumusakarya Andon Sistem Kurulumusakarya PLC ve HMI Yazılımlarısakarya Touch Panel Yazılımlarısakarya HMI Yazılımlarısakarya PLC Yazılımlarısakarya PLC ve HMI (Touch Panel) Yazılımları tümü ›
Ekol Robot ve Otomasyon Sistemleri Sakarya Otomasyon Sistemleri Adapazarı Otomasyon Sistemleri Sakarya Akıllı Ev Otomasyonu Adapazarı Akıllı Ev Otomasyonu Sakarya Elektrik Kompazasyonu Adapazarı Kompa
  Firmaya Mesaj At « önceki sonraki »
Ekol Robot ve Otomasyon Sistemleri

Firmaların rekabet güçlerini arttırarak gerek ulusal, gerekse uluslararası pazarlarda başarılı olabilmeleri için, hızlı bir şekilde gelişmeleri ve gelişen teknolojilere ayak uydurmaları gerekmektedir.

Bu gelişmeler fabrika sahası veya üretim bölgesinde başlar ve hızlı gelişim için yüksek verimli makinalardan oluşan tesisler gerekmektedir, bu tesislerin kurulumu veya modernizasyonu da otomasyon sistemlerinin kullanımı ile mümkündür. Otomasyon sistemlerinin kullanımı ile ortaya çıkan iyileşmelerin, üretilen ürünlere, üretim proseslerine, kaliteye, dolayısı ile rekabet gücü ve firma karlılığına katkısı büyüktür.

Amacımız;
* Ekipman etkinliği üst düzeyde projeler yapmak
(Ekipman etkinliği: ekipmanın planlanan üretim süresi içerisinde, planlanan hızda istenen kalitede ürünü herhangi bir plansız duruş yaşamadan elde ediyor olması)
* Uygulanan otomasyon ile üretim alanı ile ilgili her türlü kaybı önlemek, ürün kalitesini arttırmak, istikrar sağlamak
* Uygulanan otomasyon ile azalan kayıplar, artan verim ve hızlanan teslimat süreci ile firmaların karlılıklarını arttırmak
* Ekipman kurulumu ve tesliminden sonra ekipman bazında aylık, üç aylık, altı aylık ve yıllık periyotlarda öngörülen TPM kontrol maddelerini oluşturmak

Hedefimiz;
Türkiye endüstri sanayisi için en çok tercih edilen mühendislik ve endüstriyel otomasyon alanındaki iş ortağı olmak.

Andon Sistem Kurulumu

Andon: Üretim hatlarında yaşanan problemleri görsel ve işitsel olarak çabuk fark edilmesini sağlamak için konulan uyarı lambası, siren renkli ışıklar gibi ikaz sistemlerine verilen isimdir. Japonca’da ‘’lamba’’ anlamına gelmektedir.

* Duruşların sınıflandırılması (full ,shortage, line stop)
* Duruşların ışıklı sistem – displey ile görselleştirilmesi
* Günlük duruşların,  üretim sayılarının toplanması ve excel vasıtası ile raporlanması
* Üretim ve bakım sorumlularının hatlarını etkin bir şekilde takip edebilmeleri işlemleri yapılmaktadır.

PLC ve HMI (Touch Panel) Yazılımları

Firmaların ihtiyaçlarına uygun makine otomasyonu, ekipman revizyonu ve buna benzer her türlü sistemlerin kontrolünü yapmak için farklı marklarda (Siemens, Mitsubishi, teco, delta, toyopuc vb.) PLC ve HMI yazılımı yapılmaktadır.

PLC ile sıcaklık hız zaman ve sayma işlemlerini takip edebilme ve yönetme işlerini yapmaktayız. Ayrıca robotlu proses hatlarında pnömatik sistemlerde sistemleri yönetmede scada yazılımı yaparak sistemleri PLC ile haberleştirmekteyiz.

Birçok marka üzerinden HMI yazılımı yaparak sistemleri operasyon panelleri üzerinden takip edebilir yönetebilirsiniz. Reçete sistemi uygulanarak , seri yüksek sayıda üretimlerinizi otomatik olarak gerçekleştirebilirsiniz. HMI panel yazılımlarını dilerseniz Led tv ekrana yansıtarak farklı noktalarda durumu izleyebilirsiniz.
 
Üretim Veri Toplama Sistemi

SISE üretim yönetimi / saha yönetimi alanında sektörün öncü firmalarından olması itibariyle 1980'lerin başından bugüne saha yönetimi için 4 nesil ürün geliştirmiş ve dünya üzerinde 200'den fazla firmada 5000 makinada başarı ile kullanılmaktadır. SISE'nin kendi geliştirdiği Saha Yönetim Sistemi CYCLADE gerçek zamanlı bir üretim yönetim sistemidir ve hem yazılım hem de donanımı içermektedir. CYCLADE plastik enjeksiyon, metal pres vb.. döngüsel makinelere uygulanabildiği gibi montaj hatlarına, manuel operasyonlara da başarı ile uygulanabilir. SISE üretim veri toplama , anlık OEE analizi yapmanızı sağlar.

SISE'nin geliştirdiği farklı ve özgün terminaller sayesinde makineden gerçek zamanlı bilgi alarak üretiminizi rahatlıkla kontrol altına alıp, yönetebilirsiniz. CYCLADE artık SQL Server ile çalışabilmektedir ve radio dalgaları ile haberleşerek kablo ihtiyacını da minimuma indirmektedir.

CYCLADE sayesinde ERP ile üretiminiz arasındaki açığı kapatarak vardiya, üretim, makina, kalıp vb... bazında hurda oranları, üretim verimliliği gibi tüm verileri takip edebilirsiniz. Bu sayede geçmişe dönük analizler yaparak iyileştirilecek alanları saptayabilirsiniz. Hurda oranı, kalıp arızaları, makina arızaları, kalıp ve makina bakım, sipariş takibi, üretim planlama gibi üretiminizi yönetebilmeniz için ihtiyaç duyacağınız herşeyi planlayabileceğiniz bir sistemdir.

Robotlu Proses Kurulumu

Modern üretim şartlarında firmalar otomasyon oranlarını yükseltmek, kaliteyi arttırmak verimliliklerini yükseltmek için robotlu proseslere ihtiyaç duymaktadır.

Başlıca kullanım alanlarımız;
- Spot (punta) kaynağı
- Gazaltı arc kaynağı
- Püskürtme tabancası
- Taşlama aparatı
- Sealer uygulamaları
- Yükleme ve boşaltma, uygulamalarını
- Kuka, Abb, Kawasaki, Nachi, Motoman marka robotlarla yapmaktayız

AGV (Automatic Guided Vehicle)

Seri üretim hatlarında parça ve malzeme taşımalarını insansız standart olarak yapmak için kendiliğinden yönlendirilmiş araçlardır.

Bu araçlar manyetik şeritler ile yolunu bulup PLC ile programlanmaktadır. Bu ekipmanlar üretim alanlarındaki stantlarla koordineli bir şekilde çalışarak otomatik olarak yükleme ve boşaltma yapabilmektedir.


Etiketler: adapazarı Andon Sistem Kurulumuadapazarı PLC ve HMI (Touch Panel) Yazılımlarıadapazarı Üretim Veri Toplama Sistemiadapazarı Robotlu Proses Kurulumusakarya Andon Sistem Kurulumusakarya PLC ve HMI Yazılımlarısakarya Touch Panel Yazılımlarısakarya HMI Yazılımlarısakarya PLC Yazılımlarısakarya PLC ve HMI (Touch Panel) Yazılımlarısakarya Robotlu Proses KurulumuAndon Sistem KurulumuPLC ve HMI YazılımlarıTouch Panel YazılımlarıHMI Yazılımlarıplc yazılımlarıPLC ve HMI (Touch Panel) YazılımlarıRobotlu Proses Kurulumuadapazarı üretim takip sistemiadapazarı saha yönetim sistemi
bu firmayla/kayıtla ilgili linkler
  Hata Bildir Hata Bildir Mesaj Mesaj At Tavsiye Et Tavsiye Et
  İletişim Bilgileri İletişim Bilgileri Sayfa Başı Sayfa Başı Geri Dön Geri Dön
Ekol Robot ve Otomasyon Sistemleri Sakarya Otomasyon Sistemleri Elektrik
Adres
  Dilmen Mah. Mimar Sinan Cad. No: 61/B Erenler / Sakarya
Sabit Telefon
  0 264 2415255
Cep Telefonu
  0 545 2395209
Web Sitesi
  www.ekolrobot.com
E-Posta
  info@ekolrobot.com
Üyelik Büyüklüğü
  450
Tıklanma
  19198
Haritadaki Yeri
  Firmanın haritadaki yerini görmek için tıklayın.
 
Facebook'ta paylaş
 
 
2 yeni mesajınız var
 
 
Kullanıcı Girişi
  Kullanıcı adı;
 
  Şifre;
 
 
   
Kullanıcı adınızı ve şifrenizi öğrenmek için tıklayın ›
 
Kategorideki Özel Üyeler
Atlas Elektrik - Gamak Elektrik Motorları Sakarya Bayi
Arm Ada Redüktör ve Motor San. Tic. Ltd. Şti.
Bertek Elektrik Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.
Özkoçlar Elektrik - Elektronik
Başer Mühendislik
Tükel Endüstriyel Otomasyon
Navi Mühendislik
Atalay Otomasyon
Bootes Bobinaj
Ekol Robot ve Otomasyon Sistemleri
Mersan Otomasyon
Helsan Elektrik
Hak Elektrik - Elektronik
Konak Elektrik
Kabaoğlu Elektrik
Günsa Halı Altı Isıtma Sistemleri
Yeşil Otomasyon
Ves Otomasyon
 
Kategorideki Diğer Üyeler
Ceran Otomasyon
 
Tüm Sektörler
 
 
Firmayı Tavsiye Et
 
 
Hata Bildir
 
 
Firmaya Mesaj At