Haber İhbar Hattı
0 546 724 0 264
Haber İhbar Hattı
facebook.com/sakaryarehberim
Acil Kataloğa İhtiyacınız Varsa Çözüm Proweb'de
Google ile arama
Haritadan Firma Ara
 
 

Cami ve Kuran Kursu Yaptırma ve Yaşatma Derneği

Dernek
ilk | önce
firmalar
(1/29)
sonra | son
  Etiketler: adapazarı yaz dönemi kuran-ı kerim kursuadapazarı kuran-ı kerim öğrenmeadapazarı kuran-ı kerim kursuadapazarı kuran-ı kerim eğitimiadapazarı kuran-ı kerim dersleriadapazarı kuranı kerim eğitimiadapazarı kuranı kerim okutmaadapazarı kuranı kerim kursuadapazarı yaz dönemi kuran kursuadapazarı yaz kuran kursu tümü ›
Cami Ve Kuran Kursu Yaptırma Yaşatma Derneği Sakarya Cami Dernekleri Adapazarı Cami Dernekleri Sakarya Cami Yaptırma Adapazarı Cami Yaptırma Sakarya Kuran Kursları Adapazarı Kuran Kursları Sakarya
  Firmaya Mesaj At sonraki »
Cami ve Kuran Kursu Yaptırma ve Yaşatma Derneği

Yaz Dönemi Kurslarımız Devam Ediyor..

Yaşar Çeğen Kimdir?


Yaşar Çeğen 1959 Adapazarı (Kulaksız Çiftliği) Evren Köy doğumluyum, ilkokulu Evren Köyü İlköğretim Okulu'nda okudum. Vatanı görevini Ankara ve Gaziantep’te Yaptım. Hayatımı Evren Köyü’nde tarım ve hayvancılıkla devam ettirdim. 20 yıl aşkın siyasi parti faaliyeti sürdürdüm. Evren Köy İlköğretim Okulu'nda Okul Aile Birliği Başkanlığı yaptım.
 
Evren Mah. Cami ve Kur’an Kursu Derneği Başkanlığı'na geçtim ve halen başkanlığımı sürdürmekteyim. Evli ve 3 çocuk babasıyım. Cami ve Kur’an Kursu Derneği görevine geldiğim ilk günden itibaren eğitime ağırlık vererek halkımızın kuran ve dini bilgilerini faaliyetleri arttırmak ve çağın modern ve teknolojik bilgilerini kullanarak daha faydalı eğitim verme konusunda öncülük yaptım. Ramazan aylarında köyümüzde halkımıza iftar yemekleri, aşure günlerinde köy halkına aşure dağıtma faaliyetlerinde bulundum ve cenazelerimizde gelen misafirlerimize ikramda bulunmak konusunda dernek olarak karşılamaktayız.
 
2014 yılında gasılhane yaparak halkımızın kullanımına açtık. Okuyan annelerin çocukları ve diğer annelerin faydalanacağı anaokulu ve kreş açtık ve halen faaliyetlerimiz devam etmektedir. Mevcut camimiz etrafında çevre düzenlemesi ve bakım çalışması yaptık. Cami avlusunda gelen vatandaşlarımız için park ve oturma yerleri yaptık. En büyük hedefimiz ve projemiz mevcut camimizin köy ve mahalle halkına yetersiz gelmesinden dolayı ikinci bir cami yapma çalışması içerisindeyiz.
 
Adapazarı Evren Köyü’nde köy camisinin mezarlığının, Kur’an kursunun bakım onarım ve korunması amacıyla Evren Köyü’nde ikamet eden hayırsever vatandaş tarafından kurulmuştur. Bu güne kadar caminin bakımı, onarımı ile Kur’an kursundaki öğrenciler dini bilgiler ve Kur’an öğretilmiştir.
 
Köy sakinlerinin bütünleşmesi ve birlik beraberlik içinde olması için tüm cemaate ramazan ayında iftar yemeği, aşure ikramı yapılmaktadır.
 
Cenazelerin rahat yıkanabilmesi için gasilhane yapılmış namaz saatleri dışında cemaatin buluşma teri olarak cami bahçesinde Kur’an kursunun altında çay ocağı yapılmış cemaatin bir bütün olması sağlanmıştır. Cami bahçesinde iş yerleri inşa edilerek gelir sağlanmış, köy cenazelerinde misafirler dernek tarafından karşılanmaktadır.
 
En büyük amaç ve programımız gelişen ve hızla nüfusu artan köyümüze cevap verebilecek ikinci bir caminin yapılarak hizmete sunulmasıdır.Etiketler: adapazarı yaz dönemi kuran-ı kerim kursuadapazarı kuran-ı kerim öğrenmeadapazarı kuran-ı kerim kursuadapazarı kuran-ı kerim eğitimiadapazarı kuran-ı kerim dersleriadapazarı kuranı kerim eğitimiadapazarı kuranı kerim okutmaadapazarı kuranı kerim kursuadapazarı yaz dönemi kuran kursuadapazarı yaz kuran kursuadapazarı kuran kursu yaşatma derneğiadapazarı kuran kursu yaşatmaadapazarı kuran yaşatma dernekleriadapazarı kuran yaşatma derneğiadapazarı kuran yaşatmaadapazarı kuran okutmaadapazarı kuran kursu okutmaadapazarı cami yaptırma yardımıadapazarı cami yaptırma hizmetiadapazarı cami yardımı
bu firmayla/kayıtla ilgili linkler
  Hata Bildir Hata Bildir Mesaj Mesaj At Tavsiye Et Tavsiye Et
  İletişim Bilgileri İletişim Bilgileri Sayfa Başı Sayfa Başı Geri Dön Geri Dön
Cami ve Kuran Kursu Yaptırma Yaşatma Derneği Sakarya Evrenköy Cami Kuran Kursu
Adres
  Merkez Evren Mah. Yenikent Cad. No:70 (Kuran Kursu Altı) Adapazarı / Sakarya
Cep Telefonu
  0 535 4154883
Web Sitesi
  www.evrenkoycamidernegi.com
E-Posta
  yasarcegen@evrenkoycamidernegi.com
Üyelik Büyüklüğü
  450
Tıklanma
  3841
Haritadaki Yeri
  Firmanın haritadaki yerini görmek için tıklayın.
 
Facebook'ta paylaş
 
 
 
Kullanıcı Girişi
  Kullanıcı adı;
 
  Şifre;
 
 
   
Kullanıcı adınızı ve şifrenizi öğrenmek için tıklayın ›
 
Kategorideki Özel Üyeler
Cami ve Kuran Kursu Yaptırma ve Yaşatma Derneği
Türkiye Cami ve Kur'an Kursları Dernekleri Federasyonu
Sakarya Otizmle Yaşam Derneği
 
Tüm Sektörler
 
 
Firmayı Tavsiye Et
 
 
Hata Bildir
 
 
Firmaya Mesaj At